Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Kidus #559 üzenetére

    SPOILER

    Azon a bizonyos reaper hajün lévő programok összessége télleg önmagát hívta Nazarranak, önhálóan tevékenykedtek, természetesen összefogva a többi reaper platform programjaival. Sztem egyszerűség kedvéért egyszerűbb egy reaper platformon (hajón) lévő programot egy "reapernek" hívni.

    A geth programok valóban nem ismerik az ego fogalmát, csakis kollektívan cselekednek. De egy geth platformon lévő programok összessége tud önállóan cselekedni. Legion maga tanulta meg ezt, és az vokális nyelv használatát is. (Bár erre tervezték a hardvert). És Legion valóban nem nevezte magát el, de a név metaforáját rögtön megértette.

    janos666: sztem azért őket alakították át (mármint a protheánokat), mert ők voltak a legfejlettebb faj akkor.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #559 üzenetére

    SPOILER
    Én részemről most abban maradok, hogy:

    - Geth: N számú tudat, mely M számú hardware-en létezhet, P számú programszál futtatása mellett, és P>=N>=M Tehát egy hardware-hez több tudat is tartozhat, és egy tudathoz több programszál társulhat (és társul is a gyakorlatban, mint Legion azt mondta nála épp ~1000 fut, ha jól rémlik, vagy 100, és a többieknél 10? na de mindegy is).
    Az elkülöníthető egyéniségek eltérő véleményekkel rendelkezhetnek (attól függően, hogy milyen adatokat értékeltek ki a vélemény kialakításához), melyből kialakul egy közös vélemény (konszenzus, ahogy ő fogalmaz), amit aztán mindenki elfogad (vagy az eretnek már nem, de ott meg van piszkálva a dolog...). És ez a közösen elfogadott vélemény a Geth véleménye.
    Mint egy idealizált demokrácia, ahol mindent megszavaznak. (Emberek is megtehetik, ha kis csoportban élnek, de ők gyorsabban szavaznak, így sokan is megtehetik, és tényleg minden apró kérdésben.)

    - Reaper: N számú tudat, M számú hardware, P számú programszál esetén P>=N=M Vagyis egy hardware-hez csak egy tudat tartozik, de persze ez az egy tudat több alprogramból épül fel, ahogy egy Geth tudat is. Illetve még az N=M sem kötelező, csak egyelőre ezt feltételezem, mert nekem ez tűnt valószínűbbnek, és így egyszerűbben is kezelhető a dolog.
    Viszont itt minden egyes tudat azonos adatokból dolgozik, és azonos konzekvenciákat is von le belőlük minden kérdésben. Vagy valamilyen peer-to-peer formában osztják meg az információkat (és mindig folyamatos kapcsolatban áll egymással minden egység, páronként), vagy inkább van valahol egy központi adattár, amihez mindegyikük hozzáfér (írja és olvassa is, például olyan technológiával, mint ahogy Seperd is beszélget a cerberus vezérrel.)
    Esetleg lehetne még tovább bonyolítani, hogy nem is kell mindig minden egységnek konzekvenciákat levonni minden kérdésben, mert ezeket is visszatöltik a közös adattárba (vagy megosztják), így ha felmerül egy kérdés, elég onnan kiolvasni a választ, mivel ugyan olyan megbízható az a konklúzió is, mint az lenne, amit ott helyben kalkulál a lekérhető adatokból - hacsak nem regisztrált azóta ő maga új adatokat, de akkor ő lesz az, aki most frissíti a közös konklúziót is, amiben utána megbízik a többi, hacsak nem épp akkor regisztrál új adatokat, amiket be kéne vonni a döntéshozásba, és így tovább...).
    Ez pedig ha erőltetni akarok egy "földi" példát, akkor olyan mint egy autokrácia, csak épp dinamikusak a szerepek, ha úgy tetszik, mindenki király. Mivel mindenki egyforma rangú, és a szabályok betartása mellett tökéletesnek tekinthető, így a helyzettől függ, hogy ki "uralkodik". Aki a közösen elfogadott szabályrendszer szerint épp döntéshelyzetben van, az kialakítja a teljes társaság véleményét, amit mindenki elfogad (hisz egyazon tökéletes feldolgozási folyamattal ő is erre jutna). Majd ha legközelebb valaki ilyen döntéssel szembesül, miután már új információkra tettek szert, akkor ő fogja felülbírálni, és felülírni a közös véleményt, amit aztán ismét mindenki elfogad.
    Ez is lehetne embereknél is, akár egy baráti társaságban is, csak épp az emberek esetében az egyének tökéletlenek, eltérő személyiségük miatt azonos ismeretekkel is eltérő konklúziókat szülnek, így esetleg csak erőltetve fogadják el a közös véleményt. De ha kezdettől fogva együtt nőnek fel, és végig mindig megbíznak egymásban, mindig mindegyikük ugyan azokat az információkat szerzi be, és emberek számára elérhetetlen módon egyformán tökéletesen működnek, akkor elvileg működhet. Így egy új reaper hozzáadása sem igazi gond, mert a Geth-eknél nem is értem a szaporodást. Miért indítanak új személyiségeket? Attól csak kevesebb CPU idő jut az egyes tudatoknak, ha többen állnak be, attól több felesleges. De itt ugye 1 tudat, 1 platform, nincs ilyen gond, sőt, javul az összteljesítmény...

    Fel sem tűnt, hogy helyettem is elé írod, hogy SPOILER, gondoltam ha címzem valakinek, az már egy intő jel, hogy nem csak a levegőbe beszélek, és hát nem tech-support fórum ez, lehet számítani spoiler-ekre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák