Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Xelo #227 üzenetére

    Bizony, mikor órákon (vagy ki tudja, akár napokon) keresztül utaznak A pontból B-be, akkor nem a PlayBoyt lapozgatva recsál a női mosdóban (igen, én is bementem oda mikor először fedélzetre léptem, és bejártam a hajót :DDD), hanem műveli magát.

    És ja, én ma ~5 órát játszottam, és ez csak arra volt elég, hogy kihoztam Garrust, aztán elkezdtem sorba scanelni az összes bolygót két naprendszerben is, hogy kivitelezhessek minden elérhető fejlesztést (és hogy rendbe pakoljam a hegeket az arcomon). Remélem nem nő majd exponenciálisan a nyersanyagigény, és nem kell az össz bolyószám felét lefosztani, ha minden értelmes upgrade-et be akarok dobni.

    De ez így tényleg gáz lett, hogy nem csak kézileg kell scanelni minden bolygót, de 30 nyamvadt szonda fér el a hajón, és így folyamatosan vissza kell járni a benzinkútra (ráadásul egérrel végigvezetve), tankolni, szondát vásárolni, visszamenni, aztán megint scanelni egy másik gömböt.

    És kibaszott béna, hogy a hajóba épp annyi üzemanyag fér, hogy két naprendszer közti távot még biztonsággal megtegyen, aztán heló, szia. Erre jó a fóziós reaktorok kora? (A gépház az egyetlen, ami sokkal szebb volt a régi normandián, itt kicsit furcsán fest az a gömb. Valami filmre, vagy talán a Hlaf-Life 2 játékra emlékeztet a stílusa.)
    Na meg ha már üzemanyag: miért az egérgomb lenyomásával lineárisan fogy az üzemanyag, és áll meg a hajó, ha felengedem? Az űrben nincs légellenállás, mi fogja meg, illetve miért fékez rögtön? És miért kell egyenletesen ugyan annyi üzemanyagot égetni, hogy mozgásban tartsam? Itt csak gyorsítani és fékezni kéne (na meg pályát korrigálni, de az ennek a töredéke).

    De úgy összességében is kevésbé jól összerakott rész ez, mint az első. Mondjuk semmi komoly hiba nem volt még, de ebben azért belefutottam már egy kazalnyi apró bugba (grafika, AI, fizika, GIU, szóval mindenféle...), az első résznél nem volt ilyen, ott csak ámultam, hogy sikerült ilyen színvonalon összehozni egy ilyen komplex játékot.
    Most meg tulajdonképp csak a storyt kellett tovább vinniük, egy csomó dolgot felhasználhattak az első részből (esetleg elég volt feljavítani pár elemet), mégis olyan, mint ha egy első rész RC verziója lenne. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák