Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Matska

    senior tag

    válasz Alcsi69 #13808 üzenetére

    Röviden bármilyet. Volt aki az ajtó kukucskálót is rászerelte megfelelő átalakítóval. A hátránya(?), hogy a régi manuális objektívek nagyobb képkört rajzolnak mint a Fuji Apsc szenzora, így a szélek/sarkok le lesznek vágva. Ezt lehet u.n. lens Turbo-val vagy focal reducer-el orvosolni (a kettő ugyan az), így a Full Framenek megfelelő látószöget kapod vissza + javul az élesség és a fényerő. A régi objektívek között viszont ne keress fényerős nagylátót, mert olyat nem találsz, a 28mm alatti obik ritkák és drágák. Jellemzően statikus portréra jók a régi üvegek a manuális fókusz és kis mélységélesség miatt. A fókuszálás gyakorlást igényel.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

  • Rapid136

    őstag

    válasz Alcsi69 #13808 üzenetére

    A Sony fullframe ebből a szempontból jobb, minden filmes obi pont azt a látószöget adja mint a régi gépeken és amire tervezték.
    APS-C vázon az 50mm alatti régi obik nem sok izgalmat adnak, a lencsés adapter meg csak ront picit a minőségen és nincs is minden bajonetthez, ja és azért nem is olcsó.

    Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

  • MrChris

    nagyúr

    válasz Alcsi69 #13808 üzenetére

    Erre a manuálozós célra direkt vettem egy Fuji XE1-t. Manuális Olympus OM sort használok rajta. 50mm alattiakból az elmegy kategória is viszonylag drága. Az elfogadható képű 50mm-esek 20-től vannak. Persze az egyedi jó vétel, vagy átverés más tészta. :D Másik megfizethető gyutáv a 135-ösök, abból is a Sonnar 135/3.5.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Alcsi69 #13808 üzenetére

    Egyetértek azzal a véleményekkel, hogy a milcekre szinte bármilyen objektívet lehet adaptálni, de nem mindet érdemes. A LensTurbo egy remek dolog és szinte más "dimenzióba" helyezi a filléres középkategóriás alap és kistele objektíveket (50-200mm), de nem szükséges a használata. Az APS-C szenzorok az objektív vetített képkörének épp a legértékesebb részét vágják ki, az átlagos képminőség itt biztos jobb mint a képkör szélein.
    A képkivágás miatt a a látószög csökken csökken, de ezzel együtt lehet élni. Pl. 28mm vagy 35 mm fix objektívet használunk alapobjektívként.

    Általánosságban elmondható hogy 24 vagy még inkább 28mm-től a régi objektívek már jól használhatóak APS-C (croppos) milceken.
    24 és 28mm-es igazán jó fixet nehéz találni, talán a Sigma 24/2,8 macro egy elfogadható darab.
    A 35/2,4 flektogon egy remek objektív, de sajnos drága, épp úgy ahogy az orosz 35/2 (MIR-24)
    Az 50, 55mm-es ligában nagyot tévedni nem lehet, olyat kell keresni, ami nyitottan is viszonylag jól teljesít a képközépen, vagy ami az izlésnek, elvárásnak megfelel. Ez a megfizethető kategória a 135mm-el együtt.
    58mm-en a HELIOS-okból lehet válogatni, ezek nem világbajnok objektívek, de a jellegzetes rajzolatuk miatt sokan kedvelik és még mindig olcsók.
    90-100mm-en a kiváló macro objektíveket érdemes keresni.
    A 135mm-es mezőnyben megint csak az a helyzet, hogy szinte mind "jó". Ajánlott a Sonnar 135/3,5 ami egy ideális darab, nyitottan éles, remek rajzolat szép hattérmosás, könnyű és jó mechanika. De számtalan más fényerősebb 135-ös is remekül használható milceken.

    A barkácsoló hajlamú fotósok beszerezhetnek M42 fókuszáló tubust és arra jó minőségű nagyító vagy vetítő objektívek is szerkeszthetők. Érdekes rajzolatot adnak....
    Többek között az 500 Ft-os 105/4,5 Meopta Anaret-et tudnám ajánlani.

Új hozzászólás Aktív témák