Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz kiskornel #40 üzenetére

    A Gimpben néztem a selective sharpeninget két példán keresztül. Az első , a gimp honlapon lévő, valamiért nem működött, a compose során egy fekete képet kaptam az élekkel. A másodiknál pedig a meetthegimp youtube tutorialból lestem. Azon végigmentem, de szemre semmi eredménnye nem látható.

    A CNX2-ben a high pass filter működik. A lasso tool tök béna benne. Egy levegővel kellene körberajzolni a madarat. Utólag nem tudok normálisan belejavítani a kijelölésbe.

    Eddig nem foglalkoztam ilyen szintű képszerkesztéssel. Az elvet értem, de ezek a rétegek maszkok, hozzáadom, kivonom még nem ismertem ki magam.

    Nekem jelenleg a második helyről van fekete szotyi. Eszik mint a gép, nem válogatnak. Szerdán veszek még 20kg-ot.

    Zöldike annyi van mint a fene. Utána tengelic. Széncinege ritkán. Kékcinegét eddig egyet láttam. Őszapó a napokban tűnt fel. Van 3-4 belőle. Ma sikerült lekapnom. Veréb ezer. Feketerigó is van 1-2. A cinkegolyót sokáig nem tekintették tápláléknak. Az utóbbi néhány hétben kaptak rá. A kirakott almát is két napja darálják.

    Ma kiraktam nekik a szotyit és akkora támadás volt, hogy végig vigyorogva figyeltem őket hogyan "ölik" egymást a kajáért. Volt vagy 100 madárka. Persze gép nem volt nálam. Akkora hangulata volt, madárcsicsergés minden irányból, szárnysurrogás, szotyi ropogás. Örülök, hogy nekifogtam.

    Kerítésre álcahálót gondoltam. Így néz ki a terep egyik része.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák