Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz eddie1978 #37 üzenetére

    Mindig vannak divatok, ahogy feldolgozom a képeket, és akkor úgy gondolom az a legjobb... szóval a mostani elgondolásom szerint:

    Nem kell finomkodni. Ennél sokkal homályosabb képek is faszán mutatnak WEB méretbe. Már eleve, ha vissza akarod nyerni azt a mélységélességet, amit a kalkulátorok kidobtak, le kell kicsinyítened 1MPx körülire (esetleg HD-ra).
    Kis gyakorlattal el tudod majd dönteni az eredeti lőtt fájlon, mi az ami még belefér, s mi az ami a kicsinyített, kibővített mélységélességbe már nem.
    Utófeldolgozáskor meg layerek, layerek és maszkolás, maszkolás. Leméretezés (kettős köbös élesítés) után a legfelsőn élesítve, alatta zajszűrt (én Noise Ninja), körberajzolás, néhány helyen kisebb korrekció, és kész.

    De ugyanezt Gimpel is meg lehet csinálni. Gyári szoftverbe lekicsinyíted, egyszer a háttérnek egy zajszűrt, elmosott példányt mentesz, majd egy kicsinyített, tűéles példányt (itt a hátteret nem veszed figyelembe), majd Gimp-be egymás fölé pakolod, maszkolgatsz, stb...

    WB-t meg oda állítod, ahova akarod. Én egy kicsit furcsa árnyalatú zöldnek találtam a hátteret, ami a természetbe (valljuk be) nem fordul elő, ezért korrigáltam kicsit melegebb színekre. Ha csak nem veszed nagyon hidegre a hőmérsékletet, általában a madár természetes színét nem szokta elcseszni a gép.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák