Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    "Merre induljak? Álcázás vagy távkioldó? Mindkettőben vannak lehetőségek."
    feltételezem, kismadarakat szeretnél fotózni...

    Nehéz így tanácsot adni, mert nem vagyok mások helyében. Azt tudom leírni, hogy nekem hogy müxik a rendszerem.

    Kell egy fasza etető. Minden nap egyszer be kell etetni nekik. Semmi nagy felhajtás, csak egy kis szotyi, dióbél és háj, ha van.
    Etetőnek kell egy kijáratának lennie, ami egy irányba néz. Abból az irányból tudják megközelíteni, és arra tudnak elrepülni.
    Jó helyre kell tenni. Pl. dél van. Hátam mögött nap. Jobb oldalt bokor-sor kezdődik. Bal oldalt alacsony fa, ágakkal. Az etető mindig legyen napon!
    Hátteret figyelni kell. A háttér távolsága minél messzebb legyen! Ez az elmosott háttér titka.

    Ha már van egy működő etetőd, akkor távcsővel faxán kifigyelheted, mikor esznek a madarak. Általában, jön egy felderítő, elvisz egy darabot. Majd később jön az egész banda, és megrohamozzák az etetőt. Két-három ilyen roham van egy nap.

    Nekem sajnos nincs lehetőségem állandó leshelyre (az orkok miatt :K ... ), ezért vettem egy mobil sátrat, de csak ki kell rakni állandóra egy sátrat, és az működni fog. Így is tudni fogják, hogy ott vagy, de nem érdekli majd őket.

    A gond az a 200mm-rel (ekv. 250), hogy viszonylag kicsi ehhez. Persze az állandó sátor meghozhatja a gyümölcsét, és akkor van remény, hogy 2-3m-re legyél az etetőtől. Az 5m az, ahol még jól érzik magukat. Azalatt már kapkodnak, zavartak lesznek.

    Ha infra csapdázni szeretnél, ahhoz nem kell sátor, de gyilkolni fogod vele az idegeidet, és a gépedet is. Majd vagy 100 kép készül, és lesz belőle mindösszesen 1 használható.

    Vaku: mint utólag kiderült, a rádiós vakukioldóm nem is működött. Villant, csak éppen nem szinkronban a fényképezőgép zárjával = csak napfényt használtam. Ki is húzom a képek leírásából a Pixel Kinget (olyat ne vegyen senki. Az egy szívás!).

    Borús időben az egyetlen eszközöd, amivel elérheted a megfelelő záridőt a vaku. Nagysebességű szinkron Manuál módra szükséged lesz, különben aurás lesz a képed, mint itt.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák