Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #51177472

    törölt tag

    válasz Xero #19647 üzenetére

    Bocs, ha tudnám, hogy mi-micsoda, mit-hogy, hidd el leírnám.. szóval:
    UniBeast-el készítettem egy Mountain Lion 10.8-at pendrivemra. Feltelepítettem, jó sok problémába ütköztem közben, de eddig mind megoldódott. A nem bootol nem azt jelenti, hogy nem kapcsol be a gép. Mármint de. szóval.. Nem jön be az a menü (boot loader), ahol kiválaszthatom, hogy mi induljon (ezért verbose mode-ban nem is tudok indítani). Rájöttem, hogy ezt hogy lehet előhozni. Ha először elindítom a gépet nem ACHI-ban, majd restartolom, elindítom ACHI-ban, és megjelenik a boot loader. Ez viszont csak akkor működik, ha a pendrive csatlakoztatva van. Illetve ha restartolom a gépet, a BIOS-ban lévő beállítások miondig offolják magukat, legalábbis az ACHI része. Mindig visszadobja magát disabledre, átállítom, és máris beadja a boot loadert (csak ha a pendrive csatlakoztatva van). Két partícióra osztottam a vinyót, ebből a Part1-re telepítettem a rendszert. Amit ha elindítok parancssorral (GraphicsEnabler=No) akkor bebootol a Mac, és királyul fut minden.
    Lehet, hogy telepítéskor a partíciót rossz formatra állítottam? Bár kétlem, odafigyeltem az ilyenekre.
    Szóval ez elég messze van attól, hogy benyomom a gépet és már beis töltsön..
    Remélem így érthető, ha valami mégsem, írj, megpróbálok válaszolni. Köszönöm a segítséged.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák