Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz MC Pite #269770 üzenetére

    Azért ez nem volt Titanium, se nem Ghia, ha még ez létezett 2015-ben, Vignale meg pláne.

    Igaz, a Megane 3 Coupe nem igazán jó összehasonlítási alap, mert az egy nagyon merev autó, kicsit ültetve is van a több ajtós testvéreihez képest, tehát attól tényleg messze volt kanyarodási képességben, illetve abban elég sportos ülések vannak gyárilag is, bár a Megane 2 1.5 dCi-ben is sokkal jobb oldaltartás volt a kényelmes ülésváltozatban is, mint bármi hasonló kategóriájú mamataxiban. A hármas Megane előtt én olyannal jártam, most öcsém hajtja, lassan egy 100 ezret beleraktunk már, pedig 196 ezerrel vettem, azóta is hibátlan, lenyűgőző :D Csak ne lenne ilyen gyenge, le se cseréltem volna, de hát 86 vézna ló az 86 vézna ló.

    3-as Lagunája van apámnak, az viszont már szerintem mondható vetélytársnak, azért a Mondeo szerintem magasabb kategória volt, mint a Laguna, bár Lagunából is voltak durván extrázott spéci példányok. Havernak például a hírhedten rosszul öregedő, elektromos és motorbajos kettes Lagesza van, 2.0 dCi 173 ló került bele valami csoda folytán, Monaco felszereltség, patika beltér. Azért az is egy nagyon pöpec járgány, bár az meg pláne nem sportos, sem bent, sem kint, pedig azzal a motorral azért megindul. Másik havernak (ez egy 3 fős haveri kör amúgy :D) Laguna 3 Coupe-ja van, 2.0 dCi 179 ló, Bose hifi 11 hangszóróval, gyári subládával, TomTom navival, memóriás elektromos ülésekkel minden irányban, szabadkezes, nyilván ilyen xenon, esőszenzor, automata fényszoró, etc ez alap..., 4 control Na ebben a Bose hifi az hatalmasat megy. Talán a legjobb, amit hallottam eddig. Tisztán, gyönyörűen, erőteljesen szól minden tartomány.

    Nekem az M3-ban nem az alap hifi van, az állítólag borzalmas, hanem eggyel jobb, az Arkamys 3D BlueTooth. Kicsi kijelző, de teljes funkcionalitása a nagy kijelzős navis verzióknak, navi nélkül, tehát kormányról Spotify, stb megy. Ez szerintem jobb amúgy, mert a TomTom még ha nem is, de a nem TomTom navis már nagyon elavult, ez meg olyan időtlen így. Subláda van a csomagtartóban, így már teljesen jó :)

    (#269775) Tsebacsi
    A könyöknél valóban puha, fent az ablak tövében kemény. Nekem ott bőr, és alapáron is bőr az M3-ban asszem.
    Az 1.6 TDCi-re nincs is panaszom. Nekem gyenge, de igazából bármi gyenge, ha megfelezed a súly-lóerő arányt egyik napról a másikra. Meg kell szokni. A váltó meg szuperjó volt szerintem.

    Amit nem mondtam: A fűthető szélvédő tipikus olyan Ford dolog, amit sehol máshol nem látok ennyire nyomatni, sok esetben kérni se lehet az autókhoz, bármennyit fizetnél érte, holott szerintem kötelező kéne legyen, sokkal inkább, mint a guminyomás szenzor :) Utóbbit ABS jelek alapján is tudja számolni egyes gyártó. A haver kettes Lageszában is volt fűthető szélvédő, de sehol máshol nem láttam ilyet.

    Amit hiányolok már minden autóban, mikor beülök, az a villanyos kézifék. Renault hamar ráfeküdt erre, és tényleg nagyon kényelmes.

Új hozzászólás Aktív témák