Új hozzászólás Aktív témák

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Tsebacsi #219896 üzenetére

    Valahogy gondoltam :D
    Röviden: nem lenne rossz a plug-in, ha mindenki úgy használná, mint te és joammilestoné és tudna mind 90 km-t tisztán elektromosan.
    De 100000 ember alapján, csak 30% tölti rendszeresen.
    Hosszabban: Te hiába használod úgy ahogy kell, ha 100- ból csak 30 tölti rendszeresen és 70 meg egyáltalán nem. (Többek között ez derült ki a felmérésből amit linkeltem.)
    A 70 embernél csak cipelik a + súlyt.
    De még azoknál is az jött ki, hogy nagyon szennyeznek a legtöbb darabszámban eladott plug-in autók ( 3x-8x többet, mint wltp szerint) akik rendesen töltötték, viszont sokat mentek vele.
    Ideálisan 90km hatótáv kellene a plug-inbe, hogy 70%-ban csak elektromosan használják, de ez is csak akkor, ha rá lennének kényszerítve, hogy rendszeresen töltsék.
    Saját vélemény:
    Amúgy meg azt soha senki nem számolja, hogy mennyi co2 kibocsátással jár, hogy én megkeressek 4-5M Ft-ot a normál autó árán felül, hogy plug-int tudjak venni :D

    Vagy egy másik példa:
    sima hibrid: Fater 5,5- el jár el 7M Ft volt az autó, én 7el, de csak 4,5 M Ft volt az autó,
    menyit kell mennie faternak, hogy olcsobban jöjjön ki? :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Új hozzászólás Aktív témák