Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz Htibimor #21967 üzenetére

    7 GTX 1070 :D :D :R de valszeg nem éri meg, inkább 7 GTX 1060. De nem látok az nvidia bányászat mögött kellő támogatást, sem elég tapasztalatot. Az 1060-nak is van annyi verziója, mint a fene.. Zcash esetében a mem mérete nem releváns, de ETH/ETC és XMR esetén már igen. Szóval 1060-ból sem lehet a legolcsóbbat megvenni.

    Itt van ez a Pandaminer csoda, amiről a Vegán is hadovált. Elgondolkodtató, 8 db RX480, kulcsrakészen, kompakt méretben és ha jól gondolom, jóval alacsonyabb hőtermeléssel, 2260USD. Persze ez nem olyan, mint a sima open air rig, hogy ki-be pakolod a kártyákat, ha épp le akarod cserélni. És a gari is egy jó dilemma. Semmi sem tökéletes :) De tetszik, rendelek egyet, belenézek és kitalálom, hogyan és mennyiért lehetne legyártatni Kínában, már elkezdtem az Alibabán felvenni a kapcsolatot gyártókkal.

    Egyik chipgyártón röhögtem, tipikusan ez a hozzállás egyébként: tőlük ASIC-ra kértem ajánlatot, válaszoltak, hogy kellenének a pontos paraméterek, tervek, stb., de ha nem tudok ilyeneket küldeni, az sem gond, szereznek egy S9-et és lemásolják :D :D Csak az a baj, hogy 500 db alatt nem nagyon akarnak szóba állni.

    Visszatérve a GPU miningra, a MintMinert elég egyszerű másolni, persze olcsóbb egy "open air" rig, de majd meglátjuk nyáron, hogy mennyire hatékony a szellőztetés végett egy ilyen házba zárni, mint polcra építeni (nálam több rig is üzemel a garázsban, már decemberben kikerekedett a szemem a benti hőmérőt látva és a kártyákat hallva, amikor 10-12 fok volt kint). Csak ez a Rosewill ház nekünk elég drága.. 32 rugóért adják ÉS 35-ért szállítják az usából (a vám elvileg benne van, az áfa még nincs).., EU-ban nem elérhető és hasonlóan erre a célra alkalmas házat nem találtam, de ami elérhető egyéb rack ház itthon (chieftec, chenbro, supermicro, codegen, mittomén), azok sem jönnek ki olcsóbbra.

    1 szó, mint 100: open air rig, 6 db RX 470 4GB kártyával.

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

Új hozzászólás Aktív témák