Új hozzászólás Aktív témák

  • q765

    tag

    válasz koko52 #54901 üzenetére

    Szia!

    Eltelt pár nap, bogarásztam.

    Beállítottam mindhárom kártyát Afterburnerben, ahogy tanácsoltátok. A GPU hőfokok beestek, a felhasznált teljesítmény beesett, és a MH érték jócskán nőt. Ez nagyon szuperül néz ki- gondoltam én.

    92MH,200W, 45fok PWL 72, CC -100, MC+600
    61MH, 140W, 55fok PWL 60, CC -502, MC +1200

    Afterburner után én is letöltöttem a HWinFo cuccot, hogy jobban rálássak mi is történik.
    Nyitott gépháznál a memo temp értékek 104fokon voltak.
    Gondoltam biztosan kevés az 5 darab 140es venti. Ma minden ventit maxra vettem a biosban. Zárt háznál felment 106fokra, nyitott háznál ugyanúgy 104fok minden 3080as.

    Átrendeztem a házat, hogy jobban tudjam szellőztetni nyitott háznál a kártyákat és a kezembe fogtam egy 1A 12VDC ventit. Próbáltam minden oldalról fújkálni órákon keresztül a két VGA-t, de sehogy nem esett a Memo temp értéke. Talán egy-két fokot. Terhelés után 3mp-en belül 30fokról felkúszik 100fölé.

    Aztán utánalestem a memo típusának.
    Azt írják ez van benne:

    [link]

    D8BGW. Adatlapja szerint a maximális üzemi hőfoka 95fok.
    Ez kicsit elbizonytalanított..

    Visszatérve az elmúlt oldalra mikor a garanciát tárgyaltátok.
    Nem lehet, hogy játék közbe nem ír egy "bejegyzést" a kártyára (mint az ECU az autóknál - legnagyobb sebesség, stb. amit az ecu megjegyez)?
    Igy ha 95 fok fölé ment, biztosan bányászott? Tök amatőr kérdés, nem értek hozzá.

    Na, visszatérve ahhoz amiért írtam. A kártyák frankón bányásznak, de nem merem jobban húzni a 3080 -asokat a mem temp miatt.

    Köszi, hogy volt türelmed végigolvasni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák