Új hozzászólás Aktív témák

  • superg

    senior tag

    válasz somegi #630 üzenetére

    A multkor (1 hete) kérdeztem ezt.
    somegi válasza után én irtam azért még1szer a NAVnak ,immár csatolva a TBSZ szerződést én is,meg a levélbe beírva a kért adatokat.Amolyan önkéntes hiánypótlásnak szántam,csatolva az előző bejelentésem visszaigazolását is.
    Most jött is válasz,ime:

    Hivatkozással a fenti ügyszámú, 2024. április 25-én beérkezett beadványával kapcsolatosan az
    alábbi tájékoztatást adom.
    A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 67/B. § (8) bekezdése alapján, ha a
    befektetési szolgáltató, illetőleg a hitelintézet adatszolgáltatásra nem kötelezett, e § rendelkezései
    akkor alkalmazhatóak, ha a magánszemély a befektetési szolgáltatóval, illetőleg a hitelintézettel
    megkötött tartós befektetési szerződéssel igazolhatóan a szerződéskötést, lekötési átutalás esetén
    e tényt - neve, adóazonosító jele, a befizetett pénzösszeg, az átutalt pénzügyi eszközök,
    pénzösszeg értékének feltüntetésével - az első befizetést, lekötési átutalás esetén a lekötési
    átutalást követő 30 napon belül bejelenti az állami adó- és vámhatóságnak.
    Beadványa alapján a külföldi befektetési szolgáltatónál megkötött tartós befektetési számla
    nyitásának tényét tudomásul vettük.

    Ebből(a kiemelt részből) azt szűröm le hogy a TBSZ szerződést is csatolni kell.
    30 napon már rég túl vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák