Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • béke

    aktív tag

    Sziasztok tegnap 2 napja vettem egy LG 42LB650V 3D Smart Tévét haza hoztam majd tapasztaltam hogy a képernyőn sötét foltok láthatóak inkább világosabb háttereknél fehér zöld (Foci meccs, Xbox fifázás közben) mese kék háttér ég bolt stb... eléggé idegesítő volt elolvastam pár hszt. az árukeresőn és láttam hogy volt már pár emberke akiknél ugyan ez a hiba jelenség fordult elő de nem irták hogy mi volt a következménye.
    Fogtam vissza vittem a TV-t az Aqua-ba majd közölték hogy hiába 3 napon belül vittem vissza be kell küldjék az LG-nek kivizsgálásra ami pár napot vesz igénybe.... Kivertem a balhét jó hangosan majd az üzlet vezető jó voltából 1-2 napra csökkent ez az eljárás ami holnapi napon ha minden igaz megoldódik.

    A lényeg hogy elmentem az Euronics-ba és az ott kiállított ugyan ilyen tv-t meg sasoltam és sehol sem láttam rajta foltokat.!!
    Egy ott dolgozó LG-től ki küldött srác elmondta nekem hogy ezt a hiba jelenséget Felhősödésnek hívják és gyakran elő fordul LED tv-nél sőt sokszor még észre se lehet venni csak nagyon éles látó hozzá értő ember veszi észre, majd közölte hogy azonnal vigyem vissza stb....

    Eltöltöttem 1 órát haverral és az LG-s sráccal az euro-ban és megmutattott minden tv-t azt is hogy melyik most a jó választás....
    Mondta hogy ami nekem van az is nagyon jó és az aqua-ba még jó áron is van persze ha sántit a dolog akkor...
    megnéztünk jó pár tv-t és elnyerte a tetszésem szinte mindeggyik amit mutatott de viszont az euro-ban eléggé drágák voltak.

    Ezeket a tv-ket néztem ki: (Fontos hogy 123K-t vásárolhatok le!!)
    Sajátom mivel nagyon jó volt és tényleg remek kis tv ebben az árban meg főlleg 123K
    Ide kellene pótolnom 21K-t 144K
    Ha lemondok a 3D-ről 120KFt.
    Ha lemondok mindenről :) 101K

    Viszont amit még kérdeznék hogy mi a külömbség a 670V és a 671V között? mivel az euronicsban a 670V tetszett meg de ott 170K volt majd az aqua-ba megnézve a 671V csak 144K és elméletileg ugyan az.
    De lehet tévedek.

    Ha van tapasztalat valakinek szívesen meghallgatnám mielőtt holnap vagy legkésőbb szombaton döntök tv-ügyben mert valamit elhozok az tuti ha lessz pénzem rá fizetni ha nem.

    köszi előre is béke!!

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz direwolf #45751 üzenetére

    Az LG42B650V típust amit én vettem az aqua-ban, és ugyebár vissza vittem a hibával, nos ugyan ezt a típust néztem meg az euro-ba és ott ugyan ezen típusú tv-n (B650v) Nem volt semmilyen foltosodás felhősödés gyönyörű szép képe volt, még pendriv-al is le teszteltem küldtem rá egy fehér hátteret de semmi baja nem volt szóval az enyém volt a hibás.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    direwolf: Persze ugyan olyan beállításokkal néztem (Eco üzemmód, háttérfény 80,kontraszt 80 stb..) semmilyen hibá folt, nem látszott.!!
    ( Ha ez gyártási teki lenne akkor eléggé el lenne cseszve az egész és senki sem venne LG-t Egy jó BL foci meccs vagy ugyebár egy Xbox-on lejátszott FIFA is jóformán nézhetetlen a fekete foltok miatt!!! Ezt milyen gyártási tekkel magyarázná meg az LG!!)

    MR!!: Az első kép inkább mutatta a valóságot ami nálam történt azzal a különbséggel hogy nálam sokkal több és erősebbek voltak a foltok szinte minden műsorra téve látszódott zöld-nél pedig egyenesen idegesítő volt.
    Kicsomagolásnál mindig nagyon vigyázok és ágyra matracra szoktam letenni sík egyenesen összeszerelésnél úgy hogy még a fóliás sem veszem le a képernyőről.
    (Egyéb boltokról ez nem igazán mondható el dobálnak össze vissza mindent ezt szinte mindenki tudja aki szeret vásárolni főleg az aqua-ban :). )
    Ha mai napon arra fogják hogy ez gyárilag ilyen akkor..... borul minden az tuti mert ugyan ezen típuson semmi nem látszott tökéletes volt illetve kissebik testvérét is megnéztem 32" ott sem mutatkozott semmi és egy LG által kiküldött kolléga is alátámasztotta ezt hiba jelenséget és közölte azonnal vigyem vissza.

    Pumma: Hát szerintem maradok azért legalább egy smart-nál mert ha nem szeretném ugyan ezt a típust elhozni mint ami nekem van akkor viszont vagy a sima smart-ot B630-at tudom választani 120K-ért vagy ha 3D-t szeretnék ami azért jó lenne mert szeretem akkor viszont min. a 144K-s B671-est kellene elhoznom de arra viszont rá kell fizetnem 21K-t és nem biztos hogy sikerül össze kaparnom most.

    Visszatérve MR!!-hez: Sajnos elfelejtettem lefotózni de tényleg az első képedhez hasonlít a (Felhősödés,Foltosodás) Nekem az előbbit mondta az LG-s srác és azt is mondta hogy LED-tévéknél kb. hiba arány előfordulási arány: 10/4 Legalább.
    De azt már nem vitattuk hogy miért mert egyből sasoltuk a tv-ket.

    Mindegy ma kiderül minden és majd jelezek hogy mi is a lényeg!.

    Ja és még annyi hogy ha valami hülyeséget kitalálnak és azt mondják ez nem hiba :D akkor is visszakérhetem a pénzt a 14 napos vásárlás elállási blabla miatt szóval mennek a levesbe azt ennyi de remélem azért ez nem így lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz szabferi #45776 üzenetére

    Az Aqua-ban törzsvásárló vok és mondta is a srác hogy még ha pixelhibát is találok akkor is élhetek a
    14 napos.....garival így tudjuk megkerülni a dolgokat szóval ettől nem félek mert segítenek.

    Igen persze ráadásul meg is beszéltük az üzletvezetővel hogy ha úgy döntök hogy ugyan azt a típust hozom el akkor is előtte kibontjuk és átnézzük ott helyszínen!

    Sorozatszám rajta van az átvételi papíron.

    Persze mindenképp esélyt adnák neki már csak az ára miatt is mert euronicsban és a mediamarkt-ban is 150K
    az aqua-ban viszont csak 123K persze itt azért el lehet gondolkodni hogy miért is ennyi de ha jobban átnézzük az aqua-oldalán az LG-tévéket jóval olcsóbbak mint más boltokban... de erre az volt a válasza az LG srácnak hogy biztosan külföldi beszerzésük van Szlovákia vagy .... mit tudom én, és reméljük nem azért ilyen olcsók mert széria hibás mindegyik.

    Itt már csak az lesz a kérdés hogy valóban mi is ez mert laikus szem nem látja ezt a hiba jelenséget, itthon is BN.-em nem is vette észre sőt még a család tagok sem, de áthívtam fanatikus haverom ő egyből mondta hogy dobjam ki szar :) szóval meglátjuk.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz direwolf #45786 üzenetére

    Hát ami a fotódon látszik nálam és nem akarok túlozni kb. 8× erősebb foltok és elmosódások látszottak mint régen az első plazmáknál mint amikor a képernyő előtt lévő üvegen beégési foltok látszanának.

    Szabferi: :) persze sok mindenbe bele lehetne kötni ugyebár a pixelekbe is de itt most nem eerről volt szó és igen engem zavart de nagyon nagyon.

    Pumma: nincs már mit állítgatnom mert tegnap előtt vittem vissza :)

    Nemsokára megyek az aqua-ba és meglátjuk mi lesz.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz direwolf #45793 üzenetére

    Nem sokkal rosszabb volt.

    Bementem az aqua-ba és közölték velem hogy az LG még hozzá sem szapult a tv-hez és hétfőn lesz belőle valami..... :(( Mire én: 3 napon belüli meghibásodás esetén csere vagy termék vissza fizetés... Hát egy jó nagy balhé után elérték a legfelsőbb főnököt vezetőt stb.. kellet hozzá pár óra de végül rendeződött a dolog és vissza fizették a készülék árát.

    Bementem a mediamarkt-ba és megnéztem az LG-ket ott is mondta az LG-s kolléga hogy vannak ezek az átvilágítások vagy mik amit te is mondasz de Olyan mértékű felhősödés mint ami nekem volt olyan nagyon ritkán fordul elő.
    Megnéztem a pár terméket (B630v,B670,B671,B679,B710) köztük az enyémet is (B650v) és csak nagyon közelről látszanak azok a bizonyos holdak :)
    Tehát ha LG-t választok akkor ezzel meg kell birkóznom persze a tűrés határon belül ami még nem számít hibának.

    Néztem még pár márkát de nagyon drágák az LG-hez képest szóval most egyenlőre 1-2 napig gondolkodok és addig a jó öreg daewoo 51cm-es Tv-m marad a placcon ezen bizony semmilyen felhő de még pixel hiba sincs pedig már igen csak 15 év közeli :D

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz SinG #45810 üzenetére

    Szia nem igazán befolyásol semmit sajnos,
    Vásárlás előtt bontasd ki nézesd meg az a legcélszerűbb!!!
    Ha viszont házhoz szállítás akkor utána magadnak kell megoldani a vissza vitelt és élned kell 14 napos elállási jogoddal arra figyelj hogy minden ugyan úgy legyen vissza csomagolva illetve a fóliákat se szedd le sehonnan kivéve ahol le kell pl: talp. Én még az elemeket is vissza csomagoltam de hiába :) persze ez más történet ne vedd figyelembe.

    A 650-esről annyit hogy szerintem jó tv annak ellenére hogy pont kifogtam egy hibásat persze azt itt is figyelembe kell venni hogy ez a felhősödés még ha csak nagyon halvány nyit enyhén nagyító alatt nézve bár de sajnos ott van minden LG-be.

    De amit mai nap a mediaban néztem és az euronicsba is azokon nem volt látható pl: Focimeccs alatt ez a jelenség szóval tényleg az enyém volt a hibás.

    650-es: 1 napos tapasztalatom, szép kép színek gazdagok de sok beállítás mire meghozza a gyümölcsöt, csatorna keresés és kezelés, (finomítás (nem is találtam :) szerintem katasztrófa.

    Menü Kicsit lomha eléggé gondolkozós mire beállítottam mindent szívroham.

    Média lejátszás USB-ről: BDRip Sárkány 2... lejátszás rendben, Kép beállítás vagy felirat nem találtam nincs gyors menü, Tekerés csak előre fele sikerült hátra nem akarta az igazságot semelyik filmnél több pendriv-on is kipróbálva.

    Jók:

    Smart kiválló hibátlan és szerintem eléggé gyors (Samsungomhoz képest ultra gyors) Youtube videó keresés inditás pikk-pakk!! stb...

    3D Verhetetlen párja nincs még 107-es méretben is tökéletes.

    1 nap alatt ennyit sikerült le tesztelnem.

    Én inkább a 670,671,679,710 fele hajlanék ha LG-t szeretnél de a 650-től se tántorodj el mert az ára és tudása miatt jó választás lehet főlleg az AQUA árakat nézve de mondom vigyázz és vásárlás előtt inkább bontasd ki teszteld le Első bekapcs nál már ugy is látod mert egy világosabb háttér jelenik meg egy babmadárkával az élen!!!

    Hangzás rendben még ha kell pufog is :)

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz mézespálinka #45820 üzenetére

    szia mindegy melyiket veszed 3D megjelenítésben mindegyik toppon van szerintem 670-től felfele gondolkodj.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    Pfff csak így utólag érdekesség képen, ma megvettem az új tévémet és nem LG-lett az pedig átnéztem ami elérhető volt és sorra csalódtam mindenfajta beállítás mellet.
    Aki még is LG-hez ragaszkodik az nyugodtan tegye de szerintem a mostani választásom után maradni fogok a SONY-nál eszméletlen jó és iszonyat jó tudással rendelkezik képileg verhetetlen.... majd mesélek róla a sony témában.

    Vissza térve tényleg aki LG-t szeretne az nagyon jól nézze meg mit vesz és gondosan állítgassa a beállításokat mert eléggé el lettek xxxxx szerintem de ez csak az én véleményem.
    Béke!

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz watador600 #45847 üzenetére

    Tv-HD Filmek Néha youtube meg hírek szóval egyzserű választás volt 40KDLW605B Eszméletlen jó!

    Az már más kérdés hogy ezt most az extreme digital-ban vásároltam és pixelhibás :) ezen már csak nevetni tudok és bevenni egy gyogyigyogyót :) mert ez már hihetetlen most azt sem tudom mit csináljak egyenlőre!!

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    :) a sony jó semmi baja csak rám sóztak egy kibontott pixelhibás tv-t kibontattam a dobozt és minden rendben volt de közölték hogy nem tudják bedugni egy konnektorba mert az nem áll módukba !!!!!!!!!gondolom nem hiába!!
    Samsung-om volt és jó volt de a mostani Samsung-ok ilyen árban elérhetetlen (130K-m van).

    [ Szerkesztve ]

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz huncutka1029 #45866 üzenetére

    Én a nap-ból jöttem de te biztos a Pluto-ról H6200-es széria smart-ja nagyon lassú és ráadásul szerintem szar is H6500-tól jó de az 150K-tól elérhető de itt sem kapsz olyan gyorsaságú Smart-ot mint amit az LG-nél vagy a Sony-nál Neked milyen TV-d van? Hátha tudsz mondani valami jót róla!

    Én 5 napja járom az összes elérhető budapesti áruházakat boltokat weboldalakat és nehéz találni jó tv-t.
    Szerintem két fajta ember létezik tv-vásárlásnál
    1. Aki Buta és sok pénze van be megy egy médiába majd rá mutat a legnagyobbra vagy kis-sebre és kifizeti maximum megkérdezi milyen a 3D vagy.... és még a kezébe sem veszi a távirányítót..! (Tudom mert láttam tanúja voltam :) csak rá mutatott majd 2-3db szó váltás és vitte is a 215K-s TV-t pedig nem is azt akarta csak az jobban meg tetszett neki külsőre)
    2. Sok vagy kevesebb pénze van de tudja mit akar venni körültekintő és a fejében legalább kb. 5-10 dolog van ami az elvárásainak meg kell feleljen és akkor itt kezdődik a bibi mert kevés a lehetőség az olcsó kategóriából,ha az embernek kevés pénze van rá, (Ha sok akkor nyilván nem számít az ár és ki lehet fogni a jót pillanatok alatt)
    csak úgy példaképpen.:
    LG 671 Szép dizájn,Nagy méret (mondjuk 42"),Smart Gyors jó,3D Jó,/ ugyan akkor menü szar,beállítások vannak de eléggé nehéz konfigurálni egy "szép képet a tévére" Pixelek eléggé elmosódnak(attól függ mit nézel rajta itt most egy sima tv adásra gondolok de HD-t is néztem rajta ott sem voltam elájulva,kimenetek bemenetek meg vannak de pl. a Fülhallgató kimenet fülhallgató bedugásával a hangszóró elnémul ami szerintem nem a legjobb egy 4M-es távolságból este felugrálni...stb. igény szerint) Összességében a tv jó de lehetne jobb is mivel az ára most 170K (Kérem szépen ne vegyük figyelembe az aqua meg stb boltokat most maradjunk egy Media-nál).

    Nos 170K-ért itt már egy Sony-t vennék amit szintén le teszteltem (W805) És itt tényleg olyan volt mintha a Marson lettem volna:
    Szép dizájn,Nagy méret 42",Smart gyors és tetszetős,3D jó ugyebár itt is már passzív,/menü gyors sok oldalú és könnyen pörgősen kezelhető,szép képet varázsolni nem is kellet mivel az alapbeállítás is "fényéveket mutatott" Háttérfény 6,Kontraszt 80,(Megjegyezném LG,Samsung háttérfény-kontraszt: 100/100), Hangzás gyerekek ki raktam a tv állványra indítottam a filmet (StarWars 1ep. 1080p) "szó szerint behugyoztam kép minőségileg alap beállításokkal, hangzásnál le a kalappal megállítottam a filmet mert azt hittem beszállt valami madár a másik szobába és ezt most komolyan mondom!!! :D, Bemenetek rendben vannak itt is, vissza térnék a fülhallgatóra nos itt füles bedugva majd + beállításként kérhető hogy a tv hangszorója maradjon vagy némuljon el bedugáskor illetve mind a két hangerőt lehet külön szabályozni sőt EQ-is lehet tologatni ha úgy tetszik.

    Nem hordom le egyik márkát sem én csak azt mondom hogy ha valakinek kevés pénze van vagy sok akkor is legyen körültekintő és inkább vegyen egy jobb de kis-seb tv-t mint egy buta nagyot vagy éppen fordítva.

    Sajnos az én prikim hogy 1 hét alatt 2db hibás tv-t rám sóztak az már az én hibám de ezek után csak is a médiában veszek tv-t ahol átvíve a vevőszolgálati pulthoz készséggel kibonthatom ki is próbáltathatom és ha bármi hiba mutatkozik rögtön cseréleik még ha pixel hiba is az. (Vagy kérek rá extra garanciát 5-10K-ért és abban benne van a pixel is meg minden egyéb)

    Ja és egyébként ma vissza vittem a pixeles sony-mat és kaptam egy Ajándékkártyát 128K-val szóval ha valaki az Extreme Digitalba készülne akkor szívesen elmennék vele!!!!

    Ui: Samsungom már volt 2db is és a képileg nagyon szépek de sem a 3D sem a Smart része nem tetszik most a samsungok-nak.
    Panasonic,Philips és egyéb márkák pedig részemről kizárva szóval én maradok a sony-nál most már.
    Majd ha az LG megjavítja a képi hatásokat és ezt a felhősödési baromságot akkor meg gondolom.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz huncutka1029 #45882 üzenetére

    Nem keveredek semmibe ha végig olvasnád akkor a típusokat és a szériákat egyaránt leírtam mi a jó bennük és mi a rossz nem azt írtam hogy egyszer szar egyszer jó!

    Sony jó egyszer sem mondtam rá hogy rossz (Pixel hiba az egy dolog és az nem is ide tartozik azt én fogtam ki sajna ez volt)

    Samsungra egyszer nem mondtam hogy eszméletlen jó akkor biztos be bandzsítottál és félre olvastad, arra csak azt írtam hogy egy bizonyos szériától jó de drága, hát de ezt biztosan jobban tudod.

    Örülök neki hogy van LG-d-ből jó szériás tv-d de bár csak lehetne kapni olyan áron mint amilyen áron én akarok vásárolni vagy is tudok! De sajnos csak ezt a modelt ismerem és ez is borsos legalább is nekem LG 42LA660S

    Egyébként 2014-es modellekről beszélek nem régebbiről.
    Ha van ilyen tv a tarsolyodban akkor arról hallgatnám meg a véleményed mert a boltokban csak ezek elérhetőek.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz Technoman #45929 üzenetére

    Szia nekem semmi nem akadt a sony-n bár én a w605 öst vittem haza...
    A panelról annyit hogy nem márkához kötném eggyiket se, inkább országhoz (china) :)

    A670-es ár érték arányban tökéletes választás!
    Megvetted?

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz Technoman #45934 üzenetére

    Értem, amúgy inkább érdemes gyűjtögetni mint belerohanni bármibe még ha az tetszetősen olcsó és szép is.

    Igen tudom melyik panáról beszél tényleg plazma szerű és a képe is rendben van de a menüjében érdemes lépkedni!! egy kicsit lomha, a 3D nem rossz de csak akkor ha kapsz hozzá szemcsit ha nem akkor az aktív szemcsik 5K-tól 25K-ig tejednek és nem mindegy melyiket veszed kicsit bonyolult.
    A másod távot nem próbáltam ki.

    Ha kettő közül választasz akkor maradj az LG-nél mindenképp.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz Tutu7030 #45933 üzenetére

    A w828b valóban egy kicsit másabb volt de nem említésre méltóan de nem tom miért talán a képernyő mérete miatt, a w805b viszont teljesen rendben van.

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    válasz TechN7ne #45944 üzenetére

    Sas szemű kollégámnak igaza van de ez nem tudja azokat a funkciókat amikre vágyunk!! :)

    Alá írás :)

  • béke

    aktív tag

    Csak ha esetleg valaki most venné új készülékét és ilyesmiben gondolkodik azoknak jó ajánlat lehet mert egy kis ajándék is jár most mellé!! LG LB671v 3D Smart WebOS+LG NB2540 Hangprojektor

    Alá írás :)

Új hozzászólás Aktív témák