Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca0

    addikt

    válasz PLaci58 #3441 üzenetére

    Félreértetek, hogy ha azt gondoljátok, hogy kötözködni akarok, csak még nagyon kezdő vagyok a témában és segítségre szorulok. Lapostévékből csak annyi a tapasztalatom, ami néhányat láttam a rokonságban, barátoknál. Teljesen véletlen, hogy mindenkinek Samuja van.
    Viszont így más tapasztalatot nem tudtam szerezni.

    Kezdjük előröl: 40-47"-os FullHD LED-es TV-t szeretnék venni, ami korszerű panellal szerelt. Valódi 100Hz-est. Lehetőleg minél kevesebb kompromisszummal. A távolság kb. 3,5 m amennyiről néznénk. Kb. 140-180e ft-ot szánunk rá.
    Fontos a jó képminőség és hogy legyen benne LAN (megosztott mappák kezelése), DTS és játszon le minden filmet.
    Az előző hsz.okból azt szűrtem le, hogy az mkv fájlokat konvertálni kell, hogy le tudja játszani. A konvertálással nem vész el az anyagból semmi? Felbontás, bitráta marad?
    Jobban izgulok a hang miatt: nincs az LG-ben DTS kodek? Ez nekem gond, mert a Thomson házimozi rendszerem DTS módban játsza le tökéletesen az 5.1-es filmeket. Alapból a Samu sem állt rá, kézzel kellett beállítani. De utána ment minden, mint a moziban.
    Szóval nekem ezek nagyon fontosak. Kis konvertálástól nem ijedek meg, de a film ettől ne legyen kisebb értékű.

    A PVR mi a csoda? DVR-re gondoltál?

    Köszi a tanácsokat, segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Új hozzászólás Aktív témák