Új hozzászólás Aktív témák

  • .OM.

    aktív tag

    válasz w333 #77173 üzenetére

    Szia w333,

    Leírom a gondolataimat, kérlek ne vedd magadra a jelenségnek szól, nem Neked személy szerint. No offense! :R

    ..szerintem veszélyes így kijelenteni, hogy 300k alatt csak szar UHD-t árulnak.

    Tudod sokaknak itt nem futja 300k-s TV-re, és nem kéne leszarozni azokat a készülékeket, amik olcsóbbak. Persze létezik, hogy a drágább TV-n egyes beállítások finomhangolhatóak, vagy 2 s gyorsabban reagálnak, de ez kompromisszum amit sokat vállalnak a pénzük megtakarítása mellett.

    Sokaknak megfelelnek a mostani 160k - 250k körüli készülékek. A legtöbben CRT-ről, vagy fHD-ről váltanak. Legtöbben esténként 1-2 órára leülnek egy sorozatra vagy étkezés közben háttérnek használják. Nem fogják a fekete szín fényerejét mérni, sem az RGBs skála mellé kalibrálni a TV-t. Nem őrült spórolásból veszik annyiért a TV-t, hanem mert a rendelkezésre álló pénzükért a lehető legjobb megoldást szeretnék. Nem 40k-ért drágábban, nem egy év múlva és nem rossz szájízzel úgy érezve, hogy csak a szarra tellik nekik.

    Az LG-nél a 6-os széria már a középkategória, a 7-es annak a teteje. Teljesen vállalható készülékek.

    Szerintem sokkal építőbb volna a hozzászólásod, ha olyanokat írnál, mint pl.:
    - a gyors mozgás lekövetése esetén gyengébben szerepel, pl sportközvetítések esetén
    - kevés rajta a csatoló-felület, nincs SCART, HDMI, stb.
    - akad a lejátszás bizonyos fájltípusok esetén pl.
    - PC-ről a jel látványosan késik
    - Pixeles a HD-UHD felkonvertálása
    - Gyengék a betekintési szögek, csak szemből élvezhető a képe

    +1 érv: A TV-k ára most esett 40- 50k-t, tehát 250k körül már rendes 49" UHD-t árulnak..

    Ilyen és ehhez hasonló érvekkel szerintem sokakat ténylegesen segítenél, és hálásak lennének érte.

    Véleményem szerint akik itt kérdeznek, azok már átfutottak néhány prospektust és elvesztek a sok adat között. Bizalommal fordulnak ehhez a fórumhoz és megérdemlik, hogy a válaszok korrektek legyenek.
    Igen, tanácsot adni felelősség.. Ez ilyen.

    Köszi, hogy ezt elolvastad,
    .om.

    [ Szerkesztve ]

    ex .Oldman.

Új hozzászólás Aktív témák