Új hozzászólás Aktív témák

  • Classius

    aktív tag

    válasz bacus #5059 üzenetére

    NA. Most az van, hogy ajánlották a Vipre Rescue nevű vírusírtót, így ezt csökkentett módban letöltöttem és el is indítottam, letisztította az összes vírust, 14-et talált. Ezután normál módban futtatva semmi változást nem tapasztaltam (ugyanúgy befagyott indítás után 7-10 mp eltelte után...) így csökkentett módban elindítottam egy rendszervisszaállítást, ami után bebírtam bootolni de kb 5perc után ugyancsak lefagyott. Nem értem, hogy van ez, hisz rendszer visszaállítással egyúttal a vírusok is visszakerültek, szóval nem igazán értem, hogy most miért bírta ki kb 5percig... A lényeg, hogy kihasználva ezt a pár percet nbware által javasolt módszerből kiindulva nem engedtem, hogy elindítsa bootoláskor az ESET antivirust, plusz mindent ami nélkülözhető volt, a netet is letiltottam külön. Ezután nyomtam egy restartot, boot után pedig az a helyzet állt elő, hogy betöltött minden okésan, mintha semmi baj nem lenne, viszont ha megnyitottam valami igényesebb programot, akkor azonnal befagyott. Közben beugrott egy valami, mégpedig hogy a problémák jelentkezése előtt kb 1 héttel mit telepítettem (igen, warez volt), így azt gyanusítottam meg ezzel az egész kalamajkával. A lényeg hogy ez a valami még mindig a gépemen volt, uninnstálni viszont nem tudtam, mert már egyszer uninnstáltam (még mielőtt jelentkeztek volna a tünetek), de a rendszer visszaállításnál visszakerült a rendszerbe, de törölni meg nem engedi,... ( Igen szerintem is vicces, most fel van telepítve, meg nem is :D ). Érdekes, hogy konkrétan akármit indítottam el, egyből lefagyott a gép, (még a vezérlőpultat sem tudtam megnyitni), de a már említett Vipre Rescue nevű program láss csodát bár lassabban futott, de elindult, szóval végre normál módban is letudtam futtatni egy vírusírtót. Úgy vettem észre, ez a progi tényleg legyilkolja őket, nem nagyon szarozik. Miután lefutott, újrainditottam a gépet csökkentett módban és visszavettem a bootnál automatikusan induló programokat, majd normál módban láss csodát, betöltött, és most is így írok ide, úgylátszik minden oké, de mivel még a (szerintem) fertőzést elindító program a rendszerben van, így feltelepítem újra dvd-ről az egészet, és utánna letudom majd unninstálni végre. Ha ezzel megvoltam azonnal ráeresztem a rendszerre a Vipre Rescue-t, utánna egy ESET teljes rendszer vizsgálat. Remélem végre magam mögött tudhatom ezt az egészet. Szóval most feltelepítem azt, aminek konkrétan mindent köszönhetek, mert másképp nemigen tudom eltávolítani.
    Remélem nem volt valami hosszú... :DD

    “Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

Új hozzászólás Aktív témák