Új hozzászólás Aktív témák

  • ujtordai

    tag

    Sziasztok

    Egy működő recept, hogyan tartsuk meg az eredeti OS-t ha beteszünk egy pl. 256Gb-os mSata SSD-t /én Crucial 256Gb mSata SSD-t tettem be, amit disk 0 nak jelölt/

    1. Boot olás Acronis DVD ről /pl. torrenten megvan/
    3. particiók /összes/ lementése
    3. a .tib image-et átmásoltam a C-re egy folderba pl. BACKUP
    4. létrehoztam az SSD-n ugyan azon sorrendbe a particiokat, ahogy volt a HDD-n
    - Size:200Mb Label: "SYSTEM_DRV"
    - Size: 193.26Gb Label:"Windows7_OS" /ennek mérete változik 256Gb-s SSD nél ennyi/
    - Size: 25.47Gb "LENOVO"
    - Size: 19.53 Gb /ennek nem volt neve/
    - az eredetin van egy MBR particio de azt nem resore oltam sehová
    5. boot olás Acronis DVD ről majd kiválasztom a HDDre lementett .tib file-t, disk partition recovery-t választok
    6. minden egyes particiónak megadom hová restore olja követve a particiók sorrendjét, ami FONTOS
    7 elinditom a restore-t
    8. befejezés után reboot és voila, SSD ről megy az eredeti OS.

    Célszerű lementeni mind az eredeti OS-t a HDD ről OnKeyRecovery-vel az aktuális particiót ez 14DVD /2. menüpont/ és a Factory recovery DVD-ket is létrehozni, amely 3 DVD ha esetleg később bármi miatt bekrepál az OS mindig lesz egy szűz OS. ami visszaállítható. Amikor áttettem az mSata-s SSD-re azt is backup-oltam.

    Így nincs lenyírva az EREDETI OS. és bármikor visszaállítható.

    Boot time: 24sec...

    (Acronis helyet bármely más partition backup program használható ahol meg lehet adni hogy egy lementett partició melyik üres particióra kerüljön vissza)

    ☻♂♫

Új hozzászólás Aktív témák