Új hozzászólás Aktív témák

  • kiralyroli

    tag

    válasz krecso #37 üzenetére

    Már írtam PÜ-t de ide is bemásolom amit leírtam neked mert látom hogy másokat is érdekel. De aki nem biztos abban amit csinál az inkább hozzá se kezdjen csak saját felelősségre mert nem nehéz téglát csinálni a telefonból :) Én sem értek hozzá nagyon én is leírások alapján csináltam és volt hogy majdnem hazavágtam a telefont legalábbis azt hittem hogy annyi neki. :D Factory reset után újraindulgatott a telefon kb negyed órán keresztül. Végül megtudtam hogy "normális" mert volt már ilyen nem egy embernél.

    Rootolni [ez] alapján sikerült nekem. Itt részletesen le van írva minden. Mivel én nem tudok angolul így lefordítottam az oldalon lévő leírást. CWM Recovery-t csak rootolás után tudsz cserélni. Töltsd le play áruházból a mobileuncle tools-t és rootolás után ezzel tudod ellenőrizni hogy rootolt vagy sem a telefon. Fent a bal sarokba kifogja írni zöld betűkkel hogy Root vagy pirossal hogy Unroot. Recoveryt kerestem googleba de már nem találom azt ami nekem fent van. Nekem a recovery A800 6.0.1.5 van fent. Nem tudom hogy hova tudnám feltölteni ahonnan letudod tölteni. Találtam mégis egyet [ezt] tedd fel. gépen keresztül rámásolod a micro sd kártyádra utána elindítod a Mobileuncle tools-t és rámész a recovery update -re. ott megfog jelenni legelöl az ami az sd kártyádon van meg alatta sok másik is. kattints az elsőre. Ha kész a recovery telepítése utána már lehet főzött romot is telepíteni. Én [ezt] használom a minideales helyett. Update V3-at telepítsd mert ott már a hibák ki vannak javítva. romot is fel kell tenned a memória kártyádra zip formátumban tehát ne csomagold ki. Mobileuncle toolsból tudod elindítani a telepítést. Into Recovery Mode kiírja hogy Reboot to recovery és leokézod.

    Rom telepítést meg ez alapján csináld:

    Custom ROM telepítése:
    Custom ROM letöltése XDA-ról vagy PFC-ről, majd felmásolása a memóriakártyára vagy a belső memóriába.
    Először ellenőrizni kell, hogy WIPE vagy NO-WIPE ROM-e. Ha NO-WIPE a ROM vagy a ROM egy korábbi verzióját frissítjük ugyanannak a ROM-nak egy újabb verziójára frissítünk, akkor a 3. lépés kihagyható.

    Biztonsági mentés készítése a az adatokról (/data mappa, telepített programok és azok adatai) ajánlott, mert törlődik minden!
    Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe data (factory reset)"-et és a "Mounts and Storage"-on belül a "Format /system"-et és mindegyik után a "Yes"-t.
    Ki kell választani a Recovery-ben a "Wipe menu"-n belül a "Wipe cache"-et és a "Wipe dalvik-cache"-t és mindegyik után a "Yes"-t.
    A Recovery főmenüjéből ki kell választani az "Install from zip file"-t, majd az "Choose zip file from SD card"-ot vagy a "Choose zip file from internal storage"-ot attól függően, hogy hol található a zip fájl. Most el kell navigálni a letöltött ROM .zip fájljáig és ki kell választani azt, majd "Yes".
    Ha végzett a telepítés, akkor újra lehet indítani a gépet és már az új ROM fog fogadni.

    Amúgy [itt] minden le van írva a téma összefoglalóban. Először bonyolult volt nekem is de aztán megértettem :)

    Ha valamit nem értesz nyugodtan írj megpróbálok segíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák