Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    Hello emberek!

    Egészen új vagyok itt a PH portálon (hozzászólások szerint), de sok lényeges infót találtam itt rövid idő alatt, szóval tetszik az oldal. Én is léghűtés-hívő vagyok, meg fanatic házfaragó. Csak 12 centis ventiket használok ház és proci-hűtéshez (8centi sucks!) Minden venti befelé nyomja a légkört, lehet hogy csak az én rögeszmém, de szerintem úgy a leghatékonyabb a hűtés, ha ''túlnyomást'' hozunk létre a házban. A meleg levegő csak kifelé jöhet. 2.6-os celeronom van, 3.4-re túrva, és így sem melegszik 52 fok fölé, viszont pölö divix-kódolás 40%-kal gyorsabb, mint alapórajelen.

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Winner_hun #567 üzenetére

    Hello. A köv. kérdésem lenne,főleg azokhoz, akiknek Zalman full réz procihűtőjük van. Tehát megéri-e a befektetést a rézcucc, vagy celeronhoz elég a gyári aluborda? Gondolkodom hogy veszek egyet, bár a ventijét 12 centisre cserélném a rajta lévő helyett (ami 9.2-es?).
    A gyári bordát használom most, egy 12 centis 1200 rpm-es ventivel, ami adapterrel fújja a levegőt a bordára. A cerka gyári ventije egy 8 centis darab volt, azt meg átpakoltam passzív hűtésű vga-m bordájára, kb félfordulatra leszabályozva egy potival. Ezeken kívül még három 12 centis venti van a gépben. Egyik a proci fölött az oldallapon, ami egy csőbe nyomja a légkört, egyenesen a procihűtőventire. Magyarul összedolgozik a két venti. Van egy a ház tetején, ami szintén befelé fúj, az alaplapra és a ramslotokra, a harmadik meg a vinyót hűti oldalról, ez csak 600 rpm-es.( a többi 1200-as)

    Everest szerint alapjáraton a CPU 30-31 fokos(3.4-re húzott 2.6-os cel.), játék vagy decode alatt felugrik 50-52 fokra. A deszka alapesetben 24-25 fok, de full gázon akár 28 fok is lehet...(lehet hogy alámér...) Csak akkor vennék Zalman rézbordát a cpu-ra, ha legalább 10 fokot nyerek vele a procin ehhez képes. Örömmel vennék egy-két okosságot Zalman tulajoktól, meg mindenkitől köszönettel. :))

Új hozzászólás Aktív témák