Aktív témák

  • herpodon

    csendes tag

    Üdv! Némi segítséget szeretnék kérni. CRT-ről (Sony KV-29FC60K/R) váltanék LCD-re, és nem tudok dönteni. Szerintetek az alábbiak közül melyiket lenne leginkább érdemes választani? Gyakorlatilag kizárólag tévézésre-mozizásra kéne (USB-n keresztüli lejátszás nem hátrány), és mivel a jelenlegi TV-mnek szerintem kifejezetten szép a képe (csak 3-3,5 méterről kicsi), nyilván olyan kéne, amelyiknél a legkevésbé lehet majd érzékelni az LCD hátrányait a mostani jó kis CRT-mhez képest.
    Már kb. másfél hete próbálok tájékozódni a neten, de nem igazán jutok dűlőre, hogy pl. mennyire fontos a 100 Hz (tényleg észrevehető különbséget jelent-e az 50-hez képest), az edge LED a bevilágítás miatt vajon eleve hülyeség-e, illetve hogy a full LED-nél a local dimming tényleg javít-e a minőségen (vagy épp ellenkezőleg), meg ilyenek. Szóval a következőket néztem ki (többé-kevésbé azonos árkategóriában). Ti melyiket javasolnátok? (Az nem tudom, számít-e, hogy T-Home IPTV-m van...)

    Samsung LE40C650
    Samsung UE40C5000
    Sony KDL-40EX600
    Philips 40PFL5625H

    Előre is köszi a segítséget. (Egyébként ár szempontjából vajon érdemes megvárni a januárt-februárt, vagy tökmindegy?)

    "Nem tudok kavarogni..."

Aktív témák