Aktív témák

  • MotorBoy79

    tag

    Na akkor havalakit érdekel, utánajártam kicsit a Philips LCD TV-k modellszámozási rejtelmeinek:
    Vegyük egy példán keresztül, mondjuk a 40PFL5625H/12 -t
    40 = méret, mint a többi márkánál, tehát egyértelmű
    PFL = nem tudom pontosan mindenk s rövidítése, de azt jelenti, hogy Philips LCD TV
    5 = készüléktípus (felszereltségi szint)
    62 = típuson belüli felszereltség (minél nagyobb, annál jobb)
    5 = évjárat (első forgalomba helyezés, tehát a 2010-eseknél 5, a 2009-eseknél 4, ...)
    H = MPEG4-es HD TV tuner (régebbi TV-knél lehet még D, ami még csak az MPEG-2 digit. tunert jelenti)
    12 = régió kód (USA, Európa, ...)

    Érdekesség még, hogy vannak olyan típusok, amiket a Philips csak és kizárólag MM, Saturn, és ezekhez hasonló multiknak külön modellszámmal gyárt kicsit más kinézettel, de azonos műszaki tartalommal.
    Ilyen pl. a 5605 és az 5625, mert elvileg az 5625 csak MM, Saturn és ehhez hasonló helyeken kapható, de a két TV egy és ugyanaz.

    Felszereltségi szintekről:
    3 = teljesen alap TV, gyengébb LCD panel ("fapados")

    5 = belépő szintű TV (alap LCD panel) (nem LED, nincs Ambilight)

    7 = 2010-es évtől mindegyik 7-es már LED (edge) háttérvilágítású és Ambilight 2 is van benne (jobb és bal oldalon háttérvilágítás a TV mögötti falra).

    8 = szintén LED (edge), AmbiLight 2, NetTV (internetes kapcsolat), DNLA (hálózati médialejátszás)

    9 = prémium kategória
    A háttérvilágítás ebben már nem oldalsó, hanem hátsó LED-es (még alacsonyabb fogyasztás), amit a Philips-nél LED PRO-nak hívnak. Ezen kívül van még 3 oldalú Ambilight (2 oldalt + a TV tetején is van háttérvilágítós színes LED sor), WiFi

    Remélem rajtam kívül még más is hasznosnak találja. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák