Keresés

Aktív témák

  • Adolfka_

    tag

    Sziasztok!

    Én is HD-tv vásárlás elött állok, olvasgattam a fórumot de ennek ellenére 2 kérdést mindenképp feltennék főleg Cifunak, de bárkitől szívesen fogadom a tanácsokat :R

    1. Mi a különbség a Samsung LE N87 BD és az LE M87 BD között? (talán, hogy az M87 már tulip széria és mélyebb a feketéje?? :F

    2. Eldöntöttem, hogy 40"-es méretű képernyőt szeretnék amit elsősorban monitornak használnék, neteznék, sokat játszanék és HD filmeket néznék rajta (aminek döntő része "csak" 720P) néha DVD-t is. És itt jön a nagy dilemmám, mivel köztudottan natív felbontásban adják az LCD panelek a legszebb képet, érdemes-e FULL HD TV-t vennem, amin a 720p release kissé már "gyenge", ráadásul a játékokhoz is kell kb 3db 8800GTX, hogy 1920*1080-ban natív felbontásban szaggatás nélkül tudjak játszani. Gyakorlatiasra fordítva kérdésem, melyik kijelzőn van szebb képe egy 1280*544-es HD releasenek vagy egy 1360*768 felbontásra beállított játéknak, vagy egy sima DVD filmek, egy 40" FULL HD TV-n vagy egy 40" HD-ready 1366*768-as TV-n?

    Köszönettel:

    Adolfka

  • Adolfka_

    tag

    válasz Adolfka_ #5397 üzenetére

    sziasztok!

    Kaphatnék esetleg valamilyen tanácsot az #5397-es hozzászólásomhoz?

    köszönöm előre is!

  • Adolfka_

    tag

    válasz Rick4 #5420 üzenetére

    Rick4: köszönöm a tanácsot! Viszont azt még mindig nem tudom, hogy melyiknek szebb a képe azonos jelnél (konkrétan vegyünk egy 1280*544-es azaz 720p-s releaset vagy egy 1360*768-ra beállított FPS játékot), egy 1366*768-as HD-readynek vagy egy FULL HD-nek?

    Elvileg a HD-readynél ebben az esetben natív felbontáson minden egyes fizikai képkockájára kirak egy pixelt ami az optimális felállás, viszont a FULL HD nem... vagy?

    Ha végül mégis 1366*768 mellett döntenék, akkor 40" méretben melyik a non-plus ultra elsősorban monitorként, netezéshez, játékokhoz, HD és néha DVD filmnézéshez használt HD-ready LCD TV?
    Nekem mindegy melyik márka, hogy Samsung, LG, Sony stb..

    Cifu?

    köszönöm előre is!

  • Adolfka_

    tag

    válasz Cifu #5479 üzenetére

    Cifu,

    köszönöm szépen a válaszodat. Valószínűleg mégis csak FULL HD tv-be fogok beruházni, lehet 1 év múlva bánnám ha nem így tennék. Legfeljebb néhány játéknál majd csak késöbb használom ki a teljes felbontást. Elképzelhető, hogy lesz lehetőségem TV próbára egy MM-ben, ahol terveim szerint saját szememmel is meg tudok győződni a HD-ready és FULL HD különbségében azonos jel esetén (HD release filmnél 1280*544, játéknál 1360*768). Ha sikerül megejteni a dolgot, mindenképpen beszámolok.

    köszönöm mégegyszer!

    üdv

    Adolfka

  • Adolfka_

    tag

    válasz Adolfka_ #5493 üzenetére

    Jó estét mindenkinek!

    Sikerült megejtenem a NAGY PRÓBÁT a nyíregyházi Média Marktban, ezúttal is szeretnék köszönetet mondani a TV osztályon dolgozó Kálmánnak. A Történet röviden: LCD-TV-t szeretnék vásárolni, a főbb felhasználási területek számomra a következőek (ahogy erről már korábban is írtam): monitornak használnám a TV-t, neteznék rajta, HD-releaseket néznék rajta amelyek nagyrészt 1280*544-es felbontásúak és játszanék rajta, de leginkább 1360*768-as felbontásba, néha sima DVD-t esetleg nagyon néha TV adást nézegetnék. A kérdéses számomra az volt, ezen felhasználás mellett számomra vajon egy FULL HD vagy egy HD-Ready 1366*768-as készülék nyújt szebb képet? (a dilemma onnan adódott, hogy FULL HD jelet legfeljebb netezéskor kapna a TV, egy 1366*768-as felbontású TV pedig folyamatosan natív felbontáson tudna működni)

    Szóval a ma délutánom szabad volt, besétáltam a nyíregyházi Media Marktba hónom alatt a gépemmel, billentyűzettel, egérrel, tápkábellel. A biztonsági őr srác nagyon korrekt volt, mindenre ragasztottunk kicsi matricát és bevihettem a cuccokat. Elsétáltam a TV-s osztályra, ahol találkoztam az ott dolgozó úriemberrel, Kálmánnal. Elmondtam neki a dilemmámat és megkértem, had próbáljak ki néhány dolgot két hasonló 40"-42" méretű TV-n, az egyik HD-Ready legyen a másik FULL-HD. Kálmán nagyon segítőkész volt.

    A két készüléket próbáltam ki, először FULL-HD Samsung LE-40N87-et, (40M87 sajnos nem volt) és a HD-Ready Samsung LE-40R82B-t. Hozzá kell tennem, hogy nem akartam órákat tökölni beállításokkal így a színbeállításokat próbáltam -amennyire lehet- figyelmem kívül hagyni.

    Első körben a 40N87-tel kezdtük, minden bedug, DVI-HDMI a TV és gép kapcsolat. Rögtön lett kép, azonnal felismerte tiszta plug&play. Bejön a windows, kép beállítás 1920*1080 ok. Az ikonok el voltak csúszva, nincs start a bal alsóban, Kálmán kezébe vette a távirányítót és a TV menüjében a képarányt "folyamatos pásztázás"-ra állította.. Samsungéknál ez az 1:1pm, Cifu? Ezután rendben volt a képarány. Amit mindenféle keresgélés nélkül láttam a felbontásoknál, hogy felajánlotta a natív 1920*1080 mellett a 1280*720-at is, de 1360*768 nem volt... Ezt nem értettem teljesen mind1. Kisebb felbontásokkal nem foglalkoztam. 60 HZ-re raktam a frissítést.

    Az 40R82B-nél ugyanez volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy itt is megvolt a 1920*1080-as felbontás, el is fogadta, ha azt választottam ki, amit nem értettem, hiszen ezt nem is tudja a TV.. Itt is 1280*720-at ajánlott fel még, 1360*768 nem volt itt sem választható.. Fura, végül 1280*720-ra állítottam, 60 Hz.

    Mindkét TV-n a színek az asztalon nagyon csúnyák, fakóak voltak, az ikonok is és a betűk szélei is csúnyábbak voltak mint az otthoni Samu 971P-n 1280*1024-ben. De mint említettem, feltételezem, hogy ez a színbeállításokkal és finomhangolással javítható.

    Ezután igyekszem összehasonlításként leírni a tapasztalataimat, mindkét TV-t 1.5-2m ről néztem, úgy ahogy tervezem itthon is, kezdődjön a valós TESZT:

    1. A Transformers HD-realese MPEG4 Video (AVC) 1280x544 23.98fps, 4.6 Gb, nagyon szép realese ezt már otthon a monitoromon is láttam, semmilyen látható különbséget nem fedeztem fel a két TV képe között. Gyönyörű volt mind a kettőn.

    2. Gyűrük Ura, a Király visszatér release, XVID 1920x800 23.98fps 7.5Gb, első meglepetés, a Transformershez képest láthatóan gyengébb kép a 40N87-en, nyilván a filmkódolás hibája, de közelről az arcok nem olyan élesek, hiába az 1080-as felbontás, valamiért mégsem az igazi.
    Még nagyobb meglepetés: a HD-ready 40R82B-n ez a HD anyag is szép, szebb mint a FULL-HD-s ellenfelén, azt gondolom, hogy a gyengébb kódolást a gyengébb felbontás "palástolja" valahogy úgy, ahogy egy gyengébb plazma egy DVD-t.. Cifu?

    3. Mátrix első része, DivX 5 1440x592 23.98fps 8.4Gb, tapasztalatom hasonló a 2.pontban leírtakhoz, bár nem volt a két TV képe között akkora különbség mint a Király visszatérnél, de a 40R82B itt is szebb képet adott.

    4. Játékok: Crysis, Pro Evolution Soccer 2008, Cod 4. A felbontást minden esetben 1280*720ra állítottam a FULL-HD TV-n is. Ahogy írtam korábban is, a legtöbb játékot ebben a felbontásban használnám (pontosabban 1360*768-on de ez most nem tudtam elérni), mivel a 1920*1080 "kicsit" gépigényes. Semmilyen minőségbeli különbséget nem láttam, de a tisztesség kedvéért meg kell említenem, hogy a 40R82B-n voltak gondok, egyszer lefagyott a Cod4 mikor az általa felajánlott felbontást 1024*768 ról 1280*720-ra akartam állítani, ujraindítás után belassult, majd a Crysis is belassult, de nem volt időm vacakolni, nyilván valami beállítási gond volt. Szóval játéknál nem volt különbség.

    5. Általános monitor használat: itt kijött a felbontás közötti különbség. Képek nézegetése, dokumentumok olvasgatása, word, excel, photoshop, olvasgatás stb (nyilván ez netezésre is érvényes), 1.5-2méterről igenis látszik ilyen tevékenység mellett a pixelméret különbség. Itt egyértelműen a FULL-HD a jobb.

    Végszó: összeségében beigazolódott a gyanúm, ebben a kategóriában számomra jobb választás lenne egy 1366*768-at tudó TV 40"-es méretben, mivel a HD-filmjeim többsége nem eredeti BLUE-RAY lemez, így sajnos egy FULL HD-tv megmutatja ezeknek a filmeknek a kódolási hiányosságait (vagy a LE-40N87 nem rendelkezik megfelelő képjavító eljárásokkal :F Cifu??), és akkor a sima DVD rippekről, xvid-ekről nem is szóltam. Játékoknál nincs látható különbség mindkét TV-t 1280*720-as felbontáson használva, nem láttam eltérést. Általános irodai felhasználásnál viszont a FULL HD mellett a pont.

    S ezek után, hogy mindezt leszürtem, azt hiszem hozok egy teljesen logikus döntést: beruházok rövid időn belül egy LG 42" LF75-be.. :Y

    Mindezt miért? Nem tudom.. Cifu jókat írt róla :C

    Várom a véleményeket, commenteket.

    üdv Adolfka

  • Adolfka_

    tag

    válasz scorpy02 #5598 üzenetére

    Sajnos nem tudom, nem én dugtam be, hanem az ott dolgozó emberünk.. Nem tudtam, hogy erre figyelni kell. Ez okozhatott ilyen anomáliákat?

  • Adolfka_

    tag

    válasz Cifu #5607 üzenetére

    Cifu:
    Nem teljesen értek egyet azzal, hogy írtó nagy mákom volt. Én zuglói gyerek vagyok, eddigi életemet ott éltem le, másfél hete költöztem Nyíregyházára a hivatásom miatt. Abban lehet igazad van, hogy egy pesti MM-be ezt nem tudtam volna megtenni, a fővárosi általános "szarok le mindenkit" mentalitás miatt, de vidéken köztudottan barátságosabbak az emberek, én meg igyekeztem nagyon "szépen kérni" a lehetőséget. Igazából 20 perc után az aznap megismert Kálmán nevű eladó mellett másik 4 MM-es dolgozó is körénk gyűlt, tetszett nekik, hogy nem csak a hálálra únt demokat látják, meg szerintem érdekelte őket is egy ilyen teszt. Szóval az én véleményem az, hogy lehet hogy ez szerencsés eset volt (és újra egy nagy köszönöm szépen a Média Marktnak), de ha belegondolnk, ennek kellene általánosnak lennie. Persze az időpont sem mindegy, ezért is választottam a hétköznap kora délutánt.

    A felbontásra visszatérve, az 1360*768-at mindenképpen tudnia kellett volna a HD-Ready R82-nek nemde? S nem ez a natív felbontása a TV-nek Cifu? :F és ahogy Lacix29 a #5603-as hozzászólásában írta, lehet nem a HDMI2-be volt dugva a kábel, ezért nem volt elérhető.

    A 40R82B-nél értem én, hogy tudja fogadni az 1080p jelet, csak az volt furcsa, hogy ha arra állítottam és nem a natív 1280*720-ra (most akkor ez vagy a 1360*768-a natív :F ) az win-asztal képe ugyanúgy megváltozott mint a FULL-HD-n, kissebbek lettek az ikonok stb.. Ezért furcsálltam..

    Az 1080p-s Gyűrük Ura nekem is furcsa volt, de azt itthon a 971P 19"-es Samun is láttam, hogy nem olyan szép HD release mint pl a Transformers, hiába magasabb felbontású a film. Nem értek komolyan ezekhez a video tömörítésekhez, de elképzelhetőnek tartom, hogy a felbontás ellenére kissebb a bitráta vagy mittomén, valaki kiokosíthatna ebben is.. De tény, hogy az R82-n szebb volt a kép.

    LG LF75: hogy miért akarok mégis egy olyan TV-t ezután a teszt után amit ki sem próbáltam. Egyrészt mert mindezen tapasztalatok ellenére úgy gondolom, hogy a jövő a FULL-HD és lehet hogy most még nincsenek jó minőségű 1080p-s filmjeim, de egy éve még 720p-s filmjeim sem voltak egyáltalán. Ugyanez a játékoknál, 1 év múlve lehet olyan gépem, amin minden megy 1080p-n is. Végül pedig, hasonló árért a kategóriában, Samuban csak 40"-es TV van (pl a tesztelt N87) és sztem +6-7 cm is számít.

    üdv: Adolfka

  • Adolfka_

    tag

    válasz Cifu #5626 üzenetére

    Cifu:

    Azt hiszem végleg eldöntöttem, hogy 42"-es LG TV-t fogok venni. De újabb kérdések merültek fel bennem...

    kérlek sorakoztass fel nekem pro és contra érveket a 42 LF75 és a 42LY95 között. Amit tudok, hogy az LY95-nek 10bites a panelje, nyílván szebbek és természetesebbek a színek (ez mindenfajta felhasználási területnél visszaköszön, vagy inkább állóképeknél?) viszont a dinamikus kontrasztja 5000:1-hez míg a másiknak ugye a duplája.
    A késleltetése mindkettőnek ugyanakkora? Igazából melyik jelent meg késöbb, melyik "frissebb" termék? Ár/érték arányt te hogy látod?
    (az általam MM-ben kipróbált Samuk 8bites panelek voltak?)

    ehhez kapcsolódóan kérdezném még, milyen információid vannak a most megjelenő új LG TV-kről, mikorra várhatóak, milyen árkategóriában és hoznak e valamilyen pluszt a jelenlegiekhe képest (gondolom az LG-nél a panelek feketéjén akarnak javítani) ?

    Köszönöm előre is, bocs, h ennyit szarakodom.. :R

    üdv: Adolfka

    [ Szerkesztve ]

  • Adolfka_

    tag

    Sziasztok!

    Hétfőn megvettem a hőn áhított LCD TV-t. Kb 3 hete ha emlékeztek csináltam egy kis tesztet a nyíregyházi Média Marktban, két hasonló 40" Samu TV-vel az egyik HD-ready a másik FULL-HD volt. Levonva a konzekvenciákat, teljesen irracionális módon végül arra jutottam, hogy megveszek egy LG 42 LF75 LCD TV-t.

    Az elmúlt 5 nap benyomásait osztanám meg most veletek.

    Kizárólag monitornak használom, mivel egy hónapja költöztem Nyíregyházára még nem köttettem be a kábel TV-t csak a netet, de nem is izgat különösebben mit fog majd kezdeni az SD adással. Kb 2 méterre ülök tőle, natív felbontásban működik 1920x1080 60Hz. Azonnal felismerték egymást a géppel, a 8800GTX drivere rögtön tudta, hogy 42" LF75 az új játszópajtás és az első este sikerült egy remek színbeállítást összehozni. Az XP-ben megnöveltem a betűméreteket 96-ról 120dpi-re, mert hiába láttam kissebb betűvel is, fárasztotta a szemem. Hozzá kell tennem, hogy szerintem az ember hozzá van szokva, hogy közelebbre fókuszál a szemével egy monitorra és hiába látja a nagy képernyőn a nagyobb betűket messziről, jobban fárasztja a szemet az, hogy messzebbről olvas. Legalábbis 2-3 óra netezést én most megérzek.

    pozitívumok: elötte egy Samu 971P TFT monitort használtam ami talán az egyik legjobb monitor a 19"-es kategóriában. Miútán beállítottam az LF75 színeit az én izlésemnek, azt kell mondanom, hogy egyszerűen fantasztikus. A 971P színvonalát hozza, sőt, a sok sok fényképemet nézegetve még jobbnak, teltebbnek, élesebbnek tűnnek a képek! A játékoknál egyszerűen pazar, a színvilág, a színek dinamikája egyértelműen a 971P felett van, Crysisben érdekes módon kevésbé tűnik fel az élvasalás hiánya (ha azt bekapcsolnám játszhatatlan lenne a játék) FULL-HD felbontásban mint a 971P-n 1280*1024-ben. A Cod4 élvasalással együtt is szépen fut, a sniperes lopakodós pálya brutálisan komoly ekkora kijelzőn, ilyen képminőséggel. A PRO EVOLUTION SOCCER 2008 is szebb és ami meglepő, a 971P-vel ellentétben én már semmilyen utánhúzást nem fedezek fel ezen a TV-n pedig 1ms csak a különbség, elvileg a Samunak 6 ennek meg 5ms a késleltetése. Photoshopnál nagyon hálás a hatalmas képfelület, van bőven helye az embernek több ablakot megnyitni meg a különböző kiegészítőknek is jut hely. Van néhány gyengébb minőségű xvid meg divx-es videom, nem katasztrófa még ilyen közelről full screenen sem.

    Negatívumok: a fekete valóban nem az erőssége. Különösen akkor zavaró, ha az ember nem szemből nézi és esetleg magassabbról vagy alacsonyabbról mint a TV képernyőjének magassága. Ilyenkor erősen "ezüstösödik a fekete". Érdekes, ha betekintés magasságát nem változtatjuk csak a szögét, a jelenség sokkal kevésbé feltünő, szvsz ez ennek a panelnek a sajátossága lehet. Szemből nézve (és valljuk be ez a felhasználás idejének kb 98.73%-a) a fekete szvsz nem vészes, ha az egész képernyőt betöltő képeket nézünk amiben van fekete, magában fel sem tűnik. Akkor igen, ha 4:3 arányú képeket nézegetünk aminek a 2-2 oldalán ugye van fekete csík, ilyenkor érezhető oldalről némi bevilágítás a feketén. Elég sok HD rippel kipróbáltam, mert elkezdtem gyüjteni az ilyen filmeket. Hogy is mondjam, kegyetlenül megmutatja a tömörítés hibáit még egy FULL-HD realese filmnél is és itt újra meg kell említenem a feketéje gyengeségét, nem egy plazma... Nem szereti a sötét helyszíneken játszódó filmeket pláne, ha ez gyengébb tömörítéssel párosul. De hozzá kell tennem, ha színes képekre vált a film, kárpótol mindenért..
    Meg kell még említenem, hogy valóban nem lehet összehozni, hogy a kép is és a hang is átmenjen a gépről a TV-re, mivel a kép a HDMI 1-es bemeneten jelenik meg, a hang meg csak a "komponent" bemenet választásakor hallható. Úgyhogy maradnak a külön hangfalak.

    összeségében elmondhatom, hogy számomra remek választás volt. Szeretném megköszönni mindenkinek de elsősorban Cifunak azt a sok jó tanácsot és tudást amit itt felhalmoztatok. Alaposan belerágtam magam a témába vásárlás elött, tudtam, hogy ennek a készüléknek mik a gyengéi, erősségei és nem csalódtam benne, sőt, nem számítottam ilyen kép és színminőségre a 971P után. Szvsz monitornak tökéletes, játékra egyenesen kiváló és természetesen nagyon kiváncsi vagyok, milyen képet produkálhat mondjuk egy eredeti BLUE-RAY filmmel ami mondjuk nem 8 hanem 38 gigabyte...

    ui: ugye a frissítést be lehet állítani 24-25-30-50-59-60 Hz-re. A HD realesek többsége 23.98 FPS, elvileg 24Hz-re állítva kellene, hogy rángatásmentes képet adjon ugye? Ennek ellenére nem változik semmi a 60Hz-hez képest (60Hz-en picit ugrál, ha nagyot fordul a kamera és távoli dolgokat mutat) sőt néha elkezd jobban ugrálni a film? Van ilyen tapasztalatotok?

    üdv Adolfka

  • Adolfka_

    tag

    válasz anjani182 #7816 üzenetére

    Ritkán szólok hozzá a témához, de a forumot rendszeresen olvasgatom annak ellenére, hogy több mint egy hónapja megvettem az LG 42 LF75-öt. A beszámolómat mindenki megtalálhatja róla ha rákeres ebben a topicban.

    Én egy felső kategóriás 19"-es LCD monitort használtam, egy Samu 971P-t amíg:

    Igen kérlek, vannak akik arra vesznek LCD TV-t, hogy monitornak használják.. Igen én netezek rajta meg photoshoppolok rajta meg mindent csinálok rajta igen 107centin és kb 2 méterről mi ebben olyan meglepő?? Szerintem aki ezen a fórumon irogat, annak a nagyrésze monitornak (is) használja a ketyeréjét. Kérdezd csak Cifut.. Én is alapos tesztet folytattam ráadásul Samsungokkal a vásárlás elött egy Media Marktba (erre is rá lehet itt keresni) és bizony, hogy van szemmel látható különbség 40-es méret környékén a Full meg a HD között, igaz, ez szerintem HD filmnézés közben látszik legkevésbé. Viszont játékoknál hatalmas a különbség ekkora képátló mellett az 1360*768 és a 1920*1080 között. FULL-HD ban sokkal szebb a kép még akkor is, ha már nem marad szufla a VGA-ban az élsimításnak (Crysis)

    A lényeg, hogy butaság olyanokat írnod, hogy minek venni low-end FULL-HD LCD-t. Mert valóban gyengébb a feketéje a LF65/75-nek az általad említett Samukhoz képest, viszont a színei sokak szerint (szerintem is) természetesebbek. És bizonyos felhasználásnál ez számít és a felbontás.
    De ha te inkább filmeket nézel, akkor meg valószínűleg sokkal jobban jártál volna a Cifu által nemrég tesztelt: http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=702 -Pana plazmával ami hiába csak 1024*768-at tud, biztos, hogy kenterbe veri képminőség/élmény terén bármelyik hasonló árkategóriás LCD-t ha filmeket (DVD, Blu-ray) nézel rajta.

    üdv

Aktív témák