Keresés

Aktív témák

  • sb5100

    csendes tag

    sziasztok,

    olyat tudnak ezek a csodák pl. kdl-XXw5500 vagy 4500 hogy adott műsorra átkapcsol amit beállítok neki?

    mondjuk jön a barátok közt :Y de én a tv2öt nézem éppen és akkor átkapcsol?

    nyilván nem a barátok közt érdekelne :D

    mit saccoltok mikor mennek lejjebb a sonyk árai? az *rgépen a diagram nem nagyon változott a Q1-ben első negyedévben pl 40w4500-nál

    szerk. off topikra váltottam véletlen, de ez témába vág. főleg a BK :))

    [ Szerkesztve ]

  • sb5100

    csendes tag

    válasz DigitXT #28798 üzenetére

    Két dolgot kell tudnia. Mennyi az idő és milyen csatornát nézek. Gondolom ez nem bonyolult.
    Ha én megadom hogy 18:30 kor kapcsoljon a TV2-re a híradóra (ez lényegtelen a tv szempontjából mi kezdődik ekkor), bármit is nézek. Ha TV2 megy 18:30kor akkor nem kapcsol sehova, ha más csatorna "aktív" akkor átvált. Ennyi. Nem több.

    Nem értem ezt a kereskedelmi rizsát amit írtál, hogy kinek mi az érdeke. A TV gyártónak egy érdeke van, hogy megvedd az ő TV-jét. Jobb funkció, hamarabb döntök mellette.
    Ilyen alapon, amit írtál, akkor az sem lenne érdeke egyetlen ker TV-nek hogy a hangot a reklám és a műsor között kiegyenlítse és ez a funkció van a BRAVIA-kban. Finoman szólva is bebaszna, ha az RTL vagy TV2 mondaná meg egy TV gyártónak milyen funkció legyen bennük... Érted. No offense, köszönöm a véleményed mindentől független.

  • sb5100

    csendes tag

    válasz Scoobyka #28868 üzenetére

    Igen, ilyen funkció tuti van, megadhatod milyen csatornán, mikor kapcsoljon be. De olyan funkció lenne hasznos, hogy ha nézem a TV-t és valami érdekes műsor miatt nem figyelem, hogy közben elkezdődött egy műsor amit az elejétől akartam volna nézni, akkor kapcsoljon át abban a percben amit megadok neki. Tipikusan nekem a híradó lenne ilyen, ami minden nap este ugyanakkor kezdődik.

  • sb5100

    csendes tag

    sziasztok

    kezd elsonysodni a topik, és el is vette az eddigi sony szemellenzőt a szemem elől. Eddig csak abban gondolkodtam, de drága és nincs egyöntetű - ne vegyél mást - vélemény róla.
    Úgy döntök / szeretnék dönteni hogy nem 10 évre hanem inkább 3-4 évre veszek TV-t, aztán meglátjuk az OLED hol tart majd. Némi segítséget kérnék Tőletek...

    Nos kinek mi a véleménye esetleg aki már élőben megvizsgálhatta egymás mellett vagy külön-külön

    Philips 42PFL5603D/12
    200e HUF talán sikerül egy használt picit olcsóbban.
    vagy
    Samsung LE40A656A1FXX sokkal drágábban.
    vagy még mindig
    40W4500 esetleg, és ez már erős árban 40W5500 - annyi miatt nem hülyeség hogy 10 évre számítva a fogyasztása ahogy néztem 60W-tal kevesebb ami 40Ft/kWh mellett 10 év alatt az én TV nézési szokásaim mellett 70e HUF ami a különbözet és ez Ethernet portos szóval van amit egy LAN -ra kötött NAS szerverről lejátszana. Nappal menne a torrent ( pl.HD mozielőzetesek) este meg, megnézem a TV-n.

    Amire használnám, HD flmek, SD analóg TV adás, ritkán xbox konzol vagy Wii

    Hogy döntenétek?

  • sb5100

    csendes tag

    válasz Capella #29074 üzenetére

    A filmnézést a W5500 ra értettem az elvileg nem csak kép/zene de videót is le tud játszani bár nem mindent, igen valószínű NAS -ról nem fog akármit lejátszani. Ez ugrik.

    AMATŐR: Amit tothl ír sztem is így van, aki szervizes az csak a rosszat látja, nem tudom hogy működnek a márkaszervizek itthon, ki milyen szintű javításokat végezhet, egyáltalán egy szervizbe ahol több márka/típust is javítanak milíen apró cseprő dolgokkal találkoznak. Ettől független bizonyos db szám után lehet, le lehet vonni ilyen következtetést, de objektíven sztem max akkor, ha a nagy gyártók tipusra vonatkozó szervizadatait összehasonlíthatná a vásárló közönség, de ez meg az üzleti érdeket sértené.... Szóval ilyet nem sűrűn fogunk megkapni...

    Mindenesetre most jól kihúztad alólam a Philips szőnyeget. :D

    Ezek után a Samsung amit megnézek és nagyon remélem itt senki nem samsung meg sony ügynök a beragadt készletével :D

    Ok, még tanácstalanabb lettem. :C

    Lehet keresek a végén valami "kamujitsu" márkájú garázsban fejlesztett "ocó" fullhádét aztán megy ameddig megy.

    Most már kezd engem is idegesíteni ez az egész LCD TV mizéria, de a szánkba *ossa a világ a 16:9-et, nincs nap hogy ne tömnék tele a postaládát reklámújsággal 99999Ft-os tv vel az elején. CRT for president!

  • sb5100

    csendes tag

    válasz Scoobyka #29293 üzenetére

    szia,

    ezek a foltosodások a kétoldalon sarokban ez mikor jön elő, zavaró? a trustedreview-n írtak róla, meg hogy a Sony HQ hivatalosan adott némi beállítási ötletet az eltüntetésére. Én is ezt (40w4500) szeretném, de felhívva boltokat, kifutó modell és w5500-t javasolnak a W4500lhelyett, csak azt meg lehúzzák a panel miatt. SD adások mennyire nézhetők? Írhatnál még róla :D

    Ja és ha 46-ost vennél én átveszem a tied :D

  • sb5100

    csendes tag

    válasz Scoobyka #29810 üzenetére

    akkor nem tudom,de valaki megjegyezte,hogy de jó lenne ha a tv bekapcsolna egy adott csatornára bizonyos időpontjában valamint átkapcsolna,ha megkezdődik egy másiki amit előre beállítottunk....jelentem ilyen lehetőség van...

    Hálás köszönet az infoért :R

    Tudja vki hol lehet élőben megnézni, kipróbálni?

    Scooby ez a WLAN dolog nekem sem tiszta, mert a manual szerint - amit le lehet a samu oldaláról tölteni (sok kék kép), - a samuparts oldalon kell? hozzá venni adaptert ami van
    802.11 b/g szabványhoz meg az ujabb 802.11bgn szabványhoz is és az egyik USB portba kell bedugni, meg mintha arra utalna, hogy kifejezetten ezekkel az adapterekkel működik.(gondolom a driver miatt, a saját üzleti érdeken túl)

    Ha viszont ahogy mondod be van építve, akkor b/g vagy az újabb 802.11 bgn szabvány van-e benne? Ezt csak azért kérdezem mert az n szabvánnyal dedikált 300Mbit elméleti sebességgel gyakorlatilag egy NAS szerverről 1080p "filmnézhetnék", ami finoman szólva sem hangzik rosszul.
    Meg tudod ezt nézni?

    És egy láma kérdés analóg SD TV adással nagyon trágya a kép? illetve számít ha váltasz digitális TV csomagra?

  • sb5100

    csendes tag

    válasz justaview #29853 üzenetére

    Nektek mindig olyan TV-tek van amiről épp szó esik? :D
    Na mindegy.

    A WLAN.ról tudtok nyilatkozni?
    Illetve van egy másik kérdésem. A manualban azt írja hogy a médialejátszója csak ZSÍR, ZSÍR32 és NTFS fájlrendszert kezel. Na most az nem tiszta hogy az USB portra dugott külső HDD-re értik ezt vagy a LAN portról is csak ezeket találja meg? Mi a helyzet a LINUX EXT2 EXT3 és társai fájlrendszerrel? Onnan is tud lejátszani MKV-t?

    Köszönöm

  • sb5100

    csendes tag

    Samsung oldalán az összehasonlítás nem működik, mi a különbség a LED-es UE6000 és U7000 között? Az látom hogy a 7000 tudja az Internet TV-t.

    Az LE40B650-et nem tudjátok hol lehet élőben megnézni? mert amiket néztem nagy műszaki boltban ott a 2/3-da a samsungoknak fényes kávával volt és nem tudom egy átlagosan világos szobában mennyire venné el a figyelmet a képről...? Aki használja az LE40B650-et ez is fényes kerettel van?

    Ha főként 1080p MKV fájlokat szeretnék nézni persze sima TV adást is, akkor melyiket ajánlanátok ezek közül?

    UE6000 LED TV ez mondjuk nagyon drága, de lehet a fogyasztással behozná a különbözetet
    LE40B650

    vagy esetleg egy Philips 40collos ami lejátsza az MKV-ket. LAN lényeges lenne és nem bánnám a Youtubozást TV ről direktben...
    300k főlé csak akkor mennék ha sokkal jobb egy LED-es TV.

  • sb5100

    csendes tag

    Egy kis "érdekesség" (Csak közelítőleg, erősen közelítőleg)

    40 collos LED TV vs 40/42 collos LCD TV fogyasztása

    LED TV 100W/óra Samsung UE40B7000 más LCD TV 250W/óra Philips 42PFL8404 (Ezek nyilván eltérhetnek a használattól és beállításoktól pl. háttérfény ereje, ezért erősen közelítő érték) tehát a különbség 150W/óra és 1KW villany 40Ft

    Heavy TV user

    hétközben este 20:00-02:00-ig=6óra TV üzem mellett
    hétvégén de. 10:00-02:00=16 óra TV üzem mellett
    Évente: 52*5 hétköznap, azaz 52hét*5nap*6óra*150W + 52hét*2hétvége*16óra*150W = 234000 + 249600 = 483600W = 484KW*40Ft=

    19360Ft különbség a LED TV javára évente

    Mondjuk 5 évig tuti használom, ezért 19360*5=96800Ft, szóval egy kilóval drágábban vehetek TV-t, és 5 év múlva ugyanott vagyok, viszont milliószor jobb kontraszttal miegymással néztem a 1080p filmeket.

    Biztos sok helyen sántít a számolgatás, de eggyel több indok, hogy a LED felé toljam a mérleg nyelvét... :D
    Márcsak azért sem pontos, mert láttam neten, hogy 90W-os fogyasztásra konfigolták be a 40w4500 Sony-t, a LED TV-t meg fogalmam sincs meddig lehet tweakelni. Aki olyan szerencsés hogy már LED-en nyomja, lecsekkolhatná...

    A Philips meg belehúzhatna a LED TV-i piacra dobásával, mert Dél-Korea fogja benyelni Európa euróját :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb5100

    csendes tag

    válasz G1ant #30783 üzenetére

    "Sajnos ezek közül egyik adat se igaz." Hát az baj, mert a gyártó oldaláról szedtem őket. :D
    Mindegy, nem kell ezt olyan vér komolyan venni, próbáltam rá utalni.. Nem sikerült. :C

    Nekem is úgy tűnt, ezek a maximális értékek amiket a gyártók közzétesznek, beállítás után közel nem feltétlen fogyasztanak ennyit.

    ^Clown: Hol nézted meg élőben a B650-et? SD adással milyen volt? Fényes a kávája meg a képfelület?

  • sb5100

    csendes tag

    Valaki mondhatna véleményt a samu LED TV-iről, akár aki látta, akár aki használja. :)

    Amúgy ezt magyarázza meg valaki:
    Samu UE40B7000 kb. 425k - Rose Black aminek a kávája piros/fekete
    Samu UE40B7020 kb. 535k - Platinum Black aminek a kávája sima fekete

    minden másban, specifikáció a kettő megegyezik. A kérdést kitaláljátok. Mi a *szért kerül valami >100k Ft-tal többe, csak mert a káva színe más!?

    Vélemény? :D

  • sb5100

    csendes tag

    sziasztok
    1.
    az MTV1/MTV2 HD adása analóg UPC mellett miért nem tűnik HD-nek egy FULL-HD TV-n?
    Az analóg adás miatt? Esetleg a UPC központja butítja le a HD minőséget technikai okokból?

    A TV INFO gombja azt írja ki mint a többi SD adásnál: 4:3 - 576i

    Elvileg itt is olyan kristálytisztának kellene a képnek lennie, mint ha a PC-n nézek egy pl. Discovery HD filmet, vagy nem?

    Ha digitális előfizura váltanék, ott akkor tényleg 1080p lenne?

    2. Miért nem jön be egy DVB-T tuneres tv-n a földfelszíni adás 62-es csatin (BP körzet, Széchenyi hegy) azt mondja nincs jel. A TV-ben van MPEG4-es digi tuner, a használati is írja hogy DVB-C és DVB-T -re is alkalmas. Kell esetleg antenna?

  • sb5100

    csendes tag

    válasz Alex91 #31694 üzenetére

    Ok, köszi mindenkinek!
    Akkor még erősen olvasgatnom kell :)

    szerk: LG TV, bár mindegy a DVB-T, mert kábelről nézem majd, csak hát a gyakorlatban jönnek elő a meglepetések, meg hogy keveset olvastam utána... :)

    THX

    [ Szerkesztve ]

  • sb5100

    csendes tag

    hello

    miről tudom meg hogy egy LCD tv doboza gyári csomagolású bontatlan? Mert ha csak le van ragasztva egy széles ragasztószalaggal a teteje, akkor nem tudom hogy most az gyári vagy a bolt bontatta ki bármilyen okból. Van márkára jellemző ragasztó rajta, nem azt mondom hologramos egyszer feltéphető, de akármi más...? :)

    A tv-ben van pl. szerviz menüben vagy akárhol olyan hogy volt-e már bekapcsolva, üzemidő? Telókban is van, gondolom itt is...

    Más.
    Gondolom más is *rgep és társainál nézegeti az árakat, a kis boltokban főként vidéki bolt mennyire lehet megbízni, mármint ha megrendelem a tv-t és otthon kiderül karcos vagy bármi baja van akkor visszaveszik, vissza kell venniük? Ezzel van valakinek ilyen-olyan tapasztalata?

    Előre is köszi..!

  • sb5100

    csendes tag

    válasz EasyLife #31977 üzenetére

    Hozzá is tudsz szólni érdemben vagy csak gyártod a backlinkeidet?
    :C

  • sb5100

    csendes tag

    37B650 vagy 37pfl8404?

    Ki melyiket és miért választaná? Felgyűlt "pár" HD film és ezeket nézném róluk ezért a LAN lényeges, viszont tartok a b650 fényes kávájától és képfelületétől. Igaz már kérdeztem és valai azt mondta nem vészes, csak hát több szem többet lát és itt egyre többen írják a b650 mellett kötöttek ki.

    digi internetre meg sd adásra használnám 70%ban, melyiknek jöbb az internet@tv funkciója?
    youtube alap lenne, de kíváncsi vagyok mire lehet még a hálózati filmlejátszáson túl használni. A firmware és net funkciókat a samsung vagy a philips fejleszti jobban? Akik frissítettek firmware-t milyen újításokat adott a Samsung?

    Igaz a philips 8404 et nem sokan írták hogy használják, de érdekelne főként amiért azt olvasni a philips jobb az SD adás szempontjából meg nem csillogó a kávája. A samsung káváját nem lehet letakarni :D valamivel vagy az nagyon igénytelen? matt képernyővédő fólia a kijelzőre? :D

    Vagy nem is olyan vészes a Samsung fényessége?

    Szóval ki melyiket miért...

  • sb5100

    csendes tag

    válasz anrab #32071 üzenetére

    Egy router keveset fogyaszt cserébe állandóan. WLAN router kb. 12-15W-ot, egy WLAN nélküli sztem 10 W-ot sem. Sokszor maga a hálózati táp fogyaszt sokat anélkül, hogy rádugnál bármit. Volt egy régi p2-p3? gépem asztali nem használtam, viszont be volt dugva a konnektorba. Lemértem egyszer és 30W-ot zabált úgy, hogy nem működött! Viccen kívül. :D
    Úgyhogy nem hülyeség a kapcsolós konnektor.
    Egy kikapcsolt állapotú LCD TV-t próbáltam egyszer lemérni egy digitális fogyasztásmérővel asszem LG volt, de a <1W helyett 9W-ot mutatott, ami valószínű nem korrekt mert kis fogyasztást nem tudnak normálisan mérni ezek a kütyük.

    Köszi a véleményt a TV-ről. Egyet nem tudok hogy MKV-t lejátszik-e a philips?

    A fogyasztásra rákattantam, úgyhogy 37es pont jó lesz se nem kicsi se nem eszik 200W-ot.

    Az ambilight számomra kakukktojás, nem tudtam hogy a szem pihiztetésére van. Meg gondolom marketing neoncső. Ha a mellett döntök, remélem ki lehet kapcsolni. :)

    Tutu neked is THX. Meg kell néznem őket élőben, a B650-nel kapcsolatban meg a clouding parát és a kelet-EU=lutri panelt sikerült belémültetni. :D Majd meglátjuk...

    [ Szerkesztve ]

  • sb5100

    csendes tag

    válasz soma55 #32047 üzenetére

    Nem biztos hogy így kell, de kb. ilyemi szokott lenni.
    Nem irtad milyen számítógép, mondjuk legyen PC vagy notebook végül is mindegy, abban van valamilyen videókártya. Annak van vmilyen meghajtó programja meg szoftvere, és gondolom tud dual clone vagy valami módot amivel a képet kiteszed a TV-re. Milyen kábelen kötöd össze? lehet S-video-n meg D-sub VGA csatin vagy DVI esetleg HDMI-n is. Nem tudom mennyire értesz hozzá vagy a fiad, de jobb egér gomb a PC asztalán majd tulajdonságok és ott keresgélj a Beállítások ---> Speciális-nál. ott kell megmondani a pc hova tolja ki még a képet. Vagy indítsd ujra a pc-d és ha elég "okos" magától kiteszi a képet, mondjuk ebben nem vagyok biztos, de majd jön valaki és utbaigazít. Ha minden kötél szakad pc videókártya használati útmutató és TV használati útmutató olvasgatása.

  • sb5100

    csendes tag

    válasz anrab #32081 üzenetére

    Igen, én is arra tippeltem végül is nem is az .mkv a lényeg hanem hogy mi van benne és általában H.264/MPEG-4 AVC.

    "hát ha 10W-ot megeszik használat nélkül ki is dobom. az napi 240W"

    Azért egy router sok mindenre jó, tűzfal, netmegosztás, miegymás.
    napi 240W az azt jelenti hogy 4 nap alatt 40Ft, döntsd el sok-e. Ha meg veszel egy időzítős konnektort és teszem azt éjjelre meg napközbenre, amikor senki nem használja lekapcsolod - lehet a hét adott napjaira programozhatót is venni, hogy hétvégén menjen napközben is -, szóval akkor meg a felét is megtakaríthatod.

    Most akkor jól érzem, hogy a Philips-ben nagyságrenddel több internet@TV funkció van? Nem rossz a B650, nem tükröződik vészesen és több helyen lehet készletről venni, mint a pfl8404-et, ráadásul azt itt írtátok többen hogy mennek az mkv-k, az srt-k vele. A Philips felé az SD adás miatt húzok, meg a keskeny nem tükröződő káva miatt, viszont nem tudtam sehol megnézni élőben. Hát nagyon nem tudom melyiket... :D

    Nem tudja valaki hol lehetne megnézni bekapcsoltan a 8404-et?

  • sb5100

    csendes tag

    Aki Philips TV-ben gondolkodik az ethernetes MKV (.H264) lejátszás miatt, annak
    érdemes ezt a blog bejegyzést elolvasni mielőtt megrendeli. [pfl8404 DLNA... Not really!]

    Nem tudom igaz-e, gondolom igen.
    Emberünk azt írja vett Hollandiában hetekkel ezelőtt egy 42PFL8404-et, hogy majd a full HD házi videókat / filmeket jól lejátssza. Nem sikerült neki. Felhívta a Philips supportot, majd kiderült, hogy csak HDMI kábelen keresztül játssza le a .h264 HD fájlokat, magyarul a LAN -on kersztül nem, illetve olyasmit ír hogy 720p-ig, ezt nem értem hogy most lejátsza 720p-ig a LAN csak full-HD 1080p-t nem vagy egyáltalán nem. Plusz apróbb problémák, DLNA 1.0 támogatás az 1.5 helyett, ami passz miben más, azt írja 1.5 több készüléket ismer fel, az ő Win 7-e nem ismerte fel a TV-t.

    Akinek van ilyen az megcáfolná vagy megerősítené? Azért ez nem kicsit félrevezetés, ha így van.

    "I can’t imagine that a TV which is loaded with the latest techniques and hi-tech features isn’t even able to play Full HD content through it’s network interface.

    Conclusion
    So if you you really would like to buy a TV that is capable to play all the fancy new stuff through it’s Network Connection (without the use of a Multimedia Harddisk, XBOX360 or PS3) you really shouldn’t buy a Philips 8404 Series! For all the other functions…it’s a really good quality TV for a nice price"

  • sb5100

    csendes tag

    válasz EasyLife #32847 üzenetére

    Persze, ez a legújabb kép a képben funkció... :D

    A DLNA engem is érdekelne a B650 -nel kapcsolatban. Bár eléggé elbizonytalanított, hogy a
    Youtube funkciót kivették a B650 firmwaréből ha jól hallottam, ami elég gáz. A vicces hogy a Samu oldalán még mindig ott figyel az egyik képen a Youtube logo! Ezt nem tudom hogy képzelték, bár a CNET forumán mintha azt olvastam volna igyekeznek visszatenni a funkciót, tudja valaki hogy mi ezzel a gond? Egyáltalán téynleg eltűnt a fukció? Mert akkor ez a típus is kiesett. Kicsit korai a DLNA mert a Philips blog bejegyzést amit korábban belinkeltem szintén azt mondja hogy nem igazán működőképes a dolog.

    Ami érdekelne hogy van benne olyan hogy megadom a login meg jelszot a TV-ben és hozzáférek a hálózaton igy védett fájlokhoz? Milyen típus van még amit úgy lehetne használni hogy ne kelljen külön lejátszót venni és megbírkozik az mkv fájlokkal?

    A DTS-t fogja valaha kezelni a B650?

  • sb5100

    csendes tag

    válasz EasyLife #32852 üzenetére

    Ez jó hír akkor versenyben marad, amúgy az LG-ket is nézem erősen, de a Samsung jobbnak tűnik legalább is annyit foglalkoznak vele minden fórumon, hogy a firmware fejlesztők "rá vannak kényszerítve" hogy egyre jobb legyen. Vagy nem... :)

    Néztem a Samsung magyar oldalán a B650 content library oldalát és le lehet tölteni vmi fájlokat amik foglamam sincs mik, meg nincs is min kipróbálni de érdekes. Vmi fitness meg gyerek mese angolul meg szakácskönyv vagy mi.
    Lassan tényleg így fogunk filmet meg könyvet kölcsönözni :)

    A youtube amúgy használható lehet keresni is vagy csak kidobja a top favorites, most viewed és társait?

Aktív témák