Keresés

Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,nemsokára tervezem egy lcd tv beszerzését,sajnos fogalmam sincs a témáról.
    Amik adottak: 117cm-es átmérő,egy laptop amin van hdmi kimenet és szeretnék 1080p-s filmeket nézni róla max felbontásban(igen,a gép boldogul vele),és egy max keret 270-280k.
    Ezt a két tv-t néztem ki magamnak:
    [link]
    [link]
    Összesen 10k a különbség a kettő között,meg a legnagyobb különbség amit észrevettem a kettő közül,hogy más a kontrasztarányuk.
    Rákérdeztem a forgalmazónál,hogy mpeg-2 vagy mpeg-4 digitális tuner van-e benne,mert a gyártó honlapján még csak nem is találom a két tvt,de még nem kaptam választ.
    Nincs kiírva a képfrissítésük(van ezeknél egyltalán ilyen még??).
    És csak a másodiknak van feltüntetve a válaszideje(8ms).
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni és miért?
    Esetleg miért nem jók ezek.
    Illetve mennyire gyakoriak a pixelhibák a mostani tvknél?
    Válaszotokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Valaki kis helpet nekem és válaszolna a 18094re?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sonny C. #18112 üzenetére

    Igen,kösz,ezeket már olvastam,a hsz-t is,csak gondoltam vkinek van több infója,esetleg személyes tapasztalata,mert külföldi oldalakon alig találok róluk vmit:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    117centis full hd tv 50-60hz-vel,8ms-sel,15000:1dinamikus kontraszttal mennyire jó film nézésre(pörgő akció filmek) és játszásra gépről(fps)?
    Valamint milyen típusú hdmi kábelt ajánlotok,ami minőségi és 5-7k alatt van?
    Esetleg 5m hosszú?
    Kösz.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Vki re nekem?:(

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, lenne egy problémám.
    Vettem a héten egy 42"-os LG 5500 Full HD tv-t, amiben van beépített mpeg-4 tuner.
    Társasházban lakom, de még rendelkezem egy upc elötti időkből származó tető antennával. Namármost, tudom, hogy most szünetel az mtv kisérleti HD adása decemberig ,de szeretnék felkészülni rá.
    A tv-nek van összesen egy coax bemenete, oda rakom ugyebár a upc kábelt, node hova dugja a tető antenna coax kábelét?
    Vettem egy fém, hama t alakú coax elosztót (2 lány,1 fiú, nem tudom ,hogy ezt most is így hívják-e,az én időmben régen még így hívták:) ),de azzal a upc adók csíkosak voltak.
    Bementem az üzletbe, kipróbáltam a műanyag t elosztót, az is szar.
    Gondoltam akkor tekerős elosztót szerzek, de csak 1in*2out-os megoldások voltak, sehol olyan,ami 2in*1out.
    Hogy tudnám megoldani, hogy a tv-ben a upc kábel és a tetőtéri antenna kábele is egyszerre benne legyen?
    Lehetőleg olcsón megúszva..
    Előre is köszi.

    Még valami, tv-n van optikai kimenet és vennék rá 2.1-et, aminek van optikai bemenete, tudtok ilyet ajánlani(5.1 nem jó, túl macerás, sok a kábel,nekem meg sok macskám van,akik rohangálnak és rombolnak,zsínornélküli meg drága)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bigdigit #21483 üzenetére

    Komolyan nem hiszem el,hogy van full hd, mpeg-4, meg minden csicsás technológia manapság, de egy ilyen problémát nem tudnak megoldani..
    Jó dolog lenne az a t elosztó,csak ne lenne csíkos a kép..Nem lehet eltüntetni sehogy?
    Eléggé kényelmetlen megoldás mindig cserélgetni az antennát hátul..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz headhunter #21489 üzenetére

    Te vagy az én emberem:)
    Pont ilyet kerestem, az átkapcsolás zavar a legkevésbbé , inkább, mint ki-be huzogatni, a tv-t úgyis eléggé labilisnek érzem (ki fogom kötni a használati leírásban ajánlottam a falhoz).
    És hol tudok ilyen csodát beszerezni?

    Egyébként nekem, mint budapesti lakos, II. kerület Mechwart ligethez közel, a tetőn lévő antennán és a tv-ben lévő mpeg-4 tuneren kívül nem kell semmi más, hogy élvezzem decembertől a hd adásokat?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Tv-n hátul van egy usb in service only felirat, ez mire jó? Mert a használati utasítás nem említi egyáltalán, és a hátsó panelt magyarázó ábrán rajta sincs..
    Vki mondta nekem, hogy ezzel ellenőriznek rajta dolgokat,amikor szerelik,ez igaz?
    Szóval én nem tudok usb-vel rádugni semmit akkor?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz headhunter #21518 üzenetére

    Köszönöm szépen :R :R :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Vortex07 #21534 üzenetére

    Én most vettem 42"es lcd-hez saturnba alap hama hdmi kábelt (nem aranyozott),2k-ért,és tökéletesen megy vele a kép,notival van összekötve.
    Színek jók,kép is.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, használ vki 42"LG5500-ast?
    Mert olvasgattam a használati útmutatót,és csomó olyan funkció van(pl: xd engine ki-be kapcsolása,stb.),amit ír a használati útmutató,hogy tud a tv-m,de egyszerüen nem találom a menüben.
    Maga a menü is eléggé korlátozott és alig ad nekem opciókat,nem lehetséges,hogy vmi "haladó" menüt kell bekapcsolni(anno volt ilyen a thompson tv-men)?De erről nem ír semmit a használati utasítás:S

    Valamint ugyebár ebben van beépített mpeg-4 tuner (akik olvassák a dvb-t topicot, azoknak ismerős lesz a nyavalygásom),amire rákapcsoltam a tetőn lévő antennát, Bp. II. kerület Mechwart liget környéke és semmi nem jön a megadott 55 és 62-es csatornán, igaz, hogy azt mondják, hogy még csak tesztelik,de kezdek parázni, hogy lehet,hogy rossz tv-t vettem?
    Mert a menü szoftvere azt írja, hogy LG5000, míg a dobozán nem volt semmi felirat a modell számról,és a tv-n is csak összesen egy matrica van hátul amire rá van írva,hogy 42LG5500.(biztos,hogy nem 5000-es,de akkor is van para).

    Vkinek egyébként sikerült elkapnia a Duna HD adását beépített tunerrel?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Mr.Grey #22630 üzenetére

    Hát én tőlük vásárolok jó ideje,a 42LG5500-t is ott vette 220k-ért.
    Jó minőségű cuccok olcsón,áron alul,de no name nem az igazi,szóval szerintem inkább márkás dolgokat vegyél ott.Elégedett vagyok +minden,csak az egyik alkalmazott (magas,fekete hajú,suttyó fejű) irtózatosan bunkó!Be is írtam ellene a panaszkönyvükbe.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,tényleg kéne a segítség a [#22609] hozzászólásomban írtakhoz.

    Mert megnéztem az összehasonlítós oldal adatait [link] és az itt leírtak szerint a 42LG5000 és a 42LG5500 között annyi a különbség,hogy 5000-ben van usb in, fejhallgató kimenet és mpeg-2 tuner van benne, míg a 5500-nak nincs fejhallgató kimenete,se usb bemente és mpeg-4 tunere van, más érzékelhető különbség nincs,kinézetre is ugyanolyanok.

    Namármost,az én tv-mnek van fejhallgató kimenete, usb bemenete is (legalábbis szervíz bemenet)és eddig még nem sikerült elkapnom a tesz digitális adást a tv tunerével.
    Tudna vki segíteni?
    Direkt a drágább tv-t választottuk,mert hogy volt beépített mepg-4 tunere.

    Nem hiszem el,hogy nem lehet vhova beleégetni a típusát egy ilyen drága tv-nek,csak egy nyamvadt matricát raknak rá!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Hege #22694 üzenetére

    Hpsszas vadászás után boltokban, beigazolódott a gyanúm: rossz tv-t kaptam! Egy 42lg5500-as matricával és hozzá tartozó távirányítóval rendelkező 42lg5000-t adtak el nekem jóval drágábban.

    Honnan lehet rájönni a különbségre?

    A 42lg5000-nek bal oldalt az av3 bemenet alatt van egy jack bemenete és hátul egy usb service in bemenete, míg a 42lg5500-ról ez a két port hiányzik(meg elvileg a 42lg5000-nek más a távirányítója),és persze az 5000-ben mpeg-2-es tuner, az 5500ban mpeg-4es tuner.

    Szóval hétfőn viszik el és szerdán jön az új.

    Nem nevetséges,hogy
    1. összvissz egy matrica a hátoldalon mondja meg a típus számot és
    2. egyébbként teljesen ugyanolyan a két model?

    A nem szakavatott (sőt,a boltos sem)tudja a kettőt megkülönböztetni?

    Elvileg az Lg b*szta el a matricázást.

    Az meg duplán szánalom,hogy a rendes helyeken 194k-ba kerülő 42lg5000 a Media Markt-ban 299k!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, a problémám a következő:
    vettem egy 42lg5000-es full hd tv-t,amire rákötöttem hdmi-vel a notimat,amin hdmi kimenetes 8600gt kártya van.Először lelógott a kép széle(oldalai és alul a start menü nem látszódott),majd amikor újraindítottam a gépet a probléma megoldódott és már az egész asztal látszódott.
    A tv időközben le lett cserélve egy 42lg5500-as modellre és ugyan az a probléma adódott,hogy a nagyobb az asztal,mint a tv képe,lelóg róla.
    Viszont most próbáltam mindent,csomószor újraindítottam,meg nvidia vezérlőpultban próbáltam átméretezni a képet,de semmi,maradt a lelógás.
    A felbontás minden esetben 1920*1080-ra volt állítva,hdmi-hdmi kapcsolat,noti kijelzője teljesen kikapcsolva.

    Esetleg vmi megoldás?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zolee216 #23746 üzenetére

    Ok,kösz,majd megpróbálom.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    24p téma.

    Ugyebár ezzel jobbnak/teljesebbnek kéne lennie a mozi élménynek a tv-n,én viszont mégsem így érzem.

    Szereztem be egy 24fps-es filmet,a gépet beállítottam,hogy 24hz-en elgyen a megjelenítés,a tv is kiírta,hogy 1080p@24hz,de én eléggé szaggatottnak éreztem a filmet,amit utána szépen tudtam szemlélni az egér mozgásán.

    Nálam van a hiba és ez nem 24p,vagy ilyennek kell lennie a 24p-nek?

    Mert ha ilyen,akkor nekem megfelel a 60hz-s megjelenítés..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Scoobyka #24493 üzenetére

    Xp sp3 ,mpc-hc matroska és dxva-val.
    Nem a lejátszással van a gond,mert az nem szaggat,hanem maga az összkép,a kép frissítés. Amit simán a desktopnál is látok,amikor csak úgy mozgatom az egeret.

    De ha a tv-m (42lg5500)nem támogatja a 24p,de a 24p lényegileg az,hogy 24hz-n megy a lejátszás,amit be tudok állítani a videókártya driverében,akkor elvileg nem ugyanazt a hatást értem el?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz evitiguF #24496 üzenetére

    Mondjuk az egér akadozását még értem(az egér dpi-je gyorsabb a 24hz-s frissítéshez képest),de ugyebár a 24fps-es filmeknek ez jó kéne,hogy legyen.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Szóval akkor az,hogy a tv azt írja ki,hogy 1080p@24hz lényegileg nem változtat semmit a dolgon?:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz hattorihanzo #24507 üzenetére

    Nekem a tv-m akkor zúg,amikor a hdmi adóra váltok,de még nincs bekapcsolva a gép képe(amikor fekete a képernyő).

    Plusz még baromira sugározza a hőt a képernyő amikor közel hajolsz hozzá,és baromira átforrósodik a háta 1 órányi tv-zés után.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,gondba ütköztem: eddig a notimon (amin hdmi kimenetes 8600gt kártya van)xp volt,42lg5500 tv-vel hdmi-vel összekötve. 1920*1080as felbontásban nagyobb volt az asztal képe,mint a tv képernyőjéé,amit nem tudtam átállítani nvidia settingsben se(mindig visszaugrott az eredeti méretre,vagyis nem is változott semmit az asztal átméretezésénél),de a gond megoldódott magától,amikor a tv-ben az arányt 16:9-ről áttettem just scan-be.

    De,most váltottam vistára,és a probléma megint előjött,de most az asztal képe kisebb,mint a tv képernyője(alul,felül,oldalt fekete csík),a felbontás 1920*1080.Ha megint játszom az kép aránnyal,akkor most a just scan-nél még kisebb lesz az asztal képe,míg 16:9-nél kb csak 4centis a fekete keret.
    Az nvidia progi egyszerüen nem engedi az átméretezést!Beállítom,de mindig visszaugrik.
    A driver,amit használok,laptopvideo2go-ról van,és a száma forceware v181.00 vista 32bit(én vista ultimate 32bit-et használok).

    Megoldásokat előre is köszi!
    (ha meg nincs,akkor megyek vissza xp-re!:S )

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Rolly #25379 üzenetére

    Vista alapból 59hz-re lőtte be a tv-t(bár a tv 60hz-t írt,és xp-n is 60hz volt az alap beállítás),de már próbáltam átrakni 60hz,de semmi.
    Szebb a felkonvertálása divxnél vistán,de akkor is zavaró a fekete enyhén világító keret a kép körül!:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Rolly #25392 üzenetére

    Letöltöttem a progit,de már csak holnap fogom kipróbálni,mert nem az én szobámban van a gép.
    De biztos,hogy nem a hz-vel van a gond,mert azt tudtam állítani és nem hoz eredményt.

    Lényegileg az a baj,hogy az nvidia vezérlőpultban (most fejből mondom,mert alapból ha nincs rákötve a tv nem jelenik meg az opció)a videó és televizió menüpontnál van egy olyan ,hogy hdtv átméretezés,ahol két opció van: alapbeállítás és saját méretezés(szóval nem a felbontás,hanem maga a kép mérete),és ha itt bármit beállítok a kettő közül,mindig visszaugrik az okézás után alaphelyzetbe a beállítás,sőt az egyéni méret beállítása után még csak az alkalmaz/mégse gombok se jelennek meg.

    Nah, kb így volt az xp alatt is,de ott elég volt a tv-t beállítani just scan-re,vistánál viszont ez nem járható út.

    Kár lenne,mert ezt leszámítva teljesen megvagyok elégedve a rendszerrel,és az lcd tv-n letíltott ffdshow-val az mpc-hc a belső szürőivel gyönyörűen skálázza fel a divx-eket,szebbek,mint xp-n..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    A felskálázós dolog nem tudom miért van,de sokkalta szebb a képe a divxeknek vistán.

    Nem a hz-kel van a baj,hanem kisebb az asztal képe,mint a tv képernyője,ezért az asztalt egy vékonyka(annyira nem)fekete keret veszi körbe..:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, kérdésem lenne.
    Haveromnak van egy lg 42LC51-es hd ready lcd tvje, elivleg egy kiállított utolsó darab volt, olcsóbban vette.
    Meg van már neki egy éve.
    Nekem meg egy 42lg5500-as full hd lcd tv-m.

    A baj a következő: lejátszottam egy 720p-s videót a tv-jén és eléggé fakónak tünt a kép, a színek nem voltak annyira élénkek, de nem csak ennél a videónál, hanem az összesnél.
    Míg az én tvmen szép,élénk színekben pompázik ugyanaz a videó és minden más.

    A haverom tvjén eléggé korlátozottak a menübeli beállítások, képi módokból (se mozi, se játékos mód,stb) is van kb 3, xd-t se lehet ki/be kapcsolni.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez normális?
    Ez tényleg ennyire korlátolt tv lenne?
    Nem lehet, hogy mivel kiállított darab volt, ezért nem a profi menü lett engedélyezve?
    Ha igen, akkor azt hol lehetne engedélyezni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Fidel76 #36393 üzenetére

    Hát nem tudom, az én tv-men az első bekapcsoláskor megkérdezte,hogy milyen menüt szeretnék, a profit, vagy az általad említett shop mode-ot.
    A shop mode baromira korlátozott volt.

    De nem hiszem el, hogy azért mert más a két tv felbontása, ezért a színkezelése is más.
    A színtartománynak és a beállítási lehetőségeknek majdhogynem azonosaknak kéne lenniük,nem?

    Mondjuk tényleg, ha shop mode-ba van,akkor elég lenne nyomni egy resetet a tv-n?
    Most nincs elöttem a haverom tv-je, de az enyémbe van külön gyári visszaállítás opció,remélem az övében is van.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Aktív témák