Keresés

Aktív témák

  • Ombi5

    őstag

    válasz jules999 #18055 üzenetére

    En is ezt tervezem,de ha mar vartam eddig ,akkor megvarom kari elotti keresletet ,addig esnek az arak uj tv-k miatt es meg novemberben remelem lehet is kapni! Decemberben mar kizart szerintem! :DD

  • jules999

    csendes tag

    válasz jules999 #18055 üzenetére

    Valakinek esetleg van 24p lejatszasi (gyakorlati) tapasztalata samsung le40a656a1f illetve a sony kdl40w4000 modellel kapcsolatban? Elore is koszi.

  • fury71

    aktív tag

    válasz jules999 #19319 üzenetére

    Szerintem, ha megvan rá a lé akkor nem nagyon érdemes várni.
    Sokkal olcsóbbak már nem lesznek az idén a TV-k, több okból is. Valószínű, hogy a gyenge forint miatt a beszerzési ár nem fog csökkenni, sőt még nőhet is.
    Igaz karácsonyra biztos több Tv-t hoznak be, de nagy lesz a kereslet és jó árú TV-k hamar elkelnek, esetleg hiány lesz belőlük.
    Újabb típusok sem várhatók már ebben az évben a nagyobb gyártóktól, tehát nem érdemes várni a mostaniaknál jobb, olcsóbb készülékekre. Pl. a Samsung 6xx és7xx sorozataiból is csak kis különbségek várhatók a meglévő modellek után és azok is csak a számozásban változnak, kinézetben, panelben nem.
    Talán annyiban érdemes várni, hogy még lehet gyűjteni akár egy nagyobb, jobb TV-re is (300-350e kategória), de az is lehet, hogy tévedek és karácsonykor TV kánaán lesz itthon nagyon jó árakkal. Bár úgy lenne. :DD

    Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

  • Ch4os

    aktív tag

    válasz jules999 #19878 üzenetére

    Pár napja munkaidőben :B kb. 2 órát sétálgattam a StopShop-os MM-ban. (A656, LG6000 (TV adást is lehetett nézni rajta), Philips ambija nagyon komoly, kb 100db LCD TV biztos van)

    Az A656 tükröződése igaz. Úgy mondanám, hogy ennek a legerősebb, mert különben mindnek van. De viszont ez azért lenne, mert a Samu elején lévő valami speckó üveg a színeket még szebbé, finomabbá, és sokkal illatosabbá tudja így tenni.

    Amúgy a ma otthonlévő 55-ös CRT TV-m sokkal-sokkal jobban tükröződik.

    Tanács: Tessék elmenni boltba és megnézni saját szemmel, mert az a biztos ami tuti! :K

  • GalloG

    tag

    válasz jules999 #19878 üzenetére

    jules999: Igen, tükröződik. A többi matthoz képest. A linkelt oldalon sok kép azért csalóka mert belevakuztak, és úgy persze jobban látszik a többi dolog is, ami tükröződhet. Szóval a legtöbb képen sokkal rosszabbnak tűnik mint amilyen a valóságban.
    És csatlakozni tudok Ch4os-hoz, miszerint egy CRT készülékhez mérten nem tükröződik ez sem. Annyit mondhatok, hogy az eddigi 85cm CRT TV-t csak szemból néztük a tükröződés miatt (ha sütött a nap, gyak. semmit sem láttam rajta oldalról). a 656-ot meg onnan nézem, ahol épp vagyok, ha szép is az idő.

    bigdigit: A panelek bitszáma csak _tisztán marketing_, semmi más. Meg a feldolgozási bitszám is. A 8 bites panelek 16.7 millió, a 10 bitesek 1 milliárd, a 12 bitesek 68,7 milliárd, a 17 bitesesek pedig 2.2 millió milliárd (!) színt tudnak (elvileg) megjeleníteni.
    Ezzel szemben az emberi szem csupán 5 millió (!) színt tud megkülönböztetni, ha semmi baja. Akkor hol is van a 10-12-...-17 bites panelek/feldolgozó egységek előnye?

    A ma kapható legkomolyabb digitális kamerák 12 bites anyagot rögzítenek, de csak azért, hogy az iszonyú komoly utómunka során elvesző információ hiányában is megmaradhasson a kereskedelmi minőség a végén...

    Egyébként philips.hu: "Színfeldolgozás: 2250 billió szín, 17 bites RGB" egészen pontosan. Panel színtartományáról említés sincs.

    Ugyan olyan ez, mint a Bluray 192 kHz-es hangsávja, mikor az átlagember kb. 16-17 kHz-ig hall, ha semmi baja a fülének és nincsenek zavaró tényezők a környezetében...

    És ezzel megint nem védek egy márkát sem, vagy támadok másikat. Csak erről beszélni is nyilvánvaló hülyeség, nem még vitatkozni, meg egymásra licitálni.

    Találtam egy érdekes oldalt, ahol írnak a különböző panel típusokról, és ezek előnyeiről/hátrányairól.

    Közben olvasok tovább és kikészülök: a 17 bites feldolgozás az agyontömörített TV-RIP DivX videókat is szebbé teszi. Lomha bizti van az agyamban, de lehet az oldal végére érve mégis kiüti valami.

    steveetm: Légyszi fejtsd ki ez a dolgot! Nem kötekedés, tényleg érdekel! Hogyan számítható, hogy 1366 pixel és 8 bit esetén 5.3 pixel egy színátmenet? Vagy egyáltalán, hogyan kell ezt értelmezni?

    Zorro555: Azon a linken azt írják, hogy a 10 bit előnye máris látszik, ha a kontrasztot 4-5x mértékben megnöveled... Dejó.

    mutyi: Semennyit. Én 1700 Ft-os magyar gyártmányú HDMI kábelen nézem az MKV-kat. Semmi baj a képpel.

    kariad: a legtöbb aktuális ATI VGA-val, a 3450-tól a 4870-ig. Sőt, van, amin HDMI csati is van, átalakító se kell mellé. Ezeknél a VGA karin van egy HD audio csip is, az nyomja a hangot, nem az egyébként máshogy a gépban lévő hangcucc. Sokaknak azért nem szól, mert nem azt a hangcsipet jelölik ki kimeneti eszköznek a lejátszó progiban...

  • Ch4os

    aktív tag

    válasz jules999 #19988 üzenetére

    Pi..ába! Akkor most Vettél egy A656-ot. Na akkor el vagyok könyvelve Samurészre.
    De miért ez az előítélet? Baj, hogy a Samsung Magyarország web-es Main Sales Manager-e vagyok? :D

    Amúgy én kb. 1 hónapja olvasgatom a fórumot és látom itt is mint minden téren az ár a tökéletes tényező abban, hogy milyen TV-t vegyél.
    Ha van 200e-d és venni akarsz egy TV-t akkor mindegy melyiket választod, majdnem ugyan azt fogod kapni mindegyik cégnél. Ha pedig jön egy másik cég kereskedője, akkor annak is igaza van akkor ha azt állítja, hogy az övé jobb, de akkor vagy drágább is, vagy épp egy plusz funkcióért cserébe valamit beálldoztak.

    Amiket én nézek, és tényleg majdnem ugyan azokat tudják: (Amelyik meg drágább az persze jobb is.)
    Samsung 40A656 - 238e
    LG 42LG6000 - 245e
    Sony W4000 - 252e
    Philips 42PFL7403 - 283e

Aktív témák