Keresés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Márton #5375 üzenetére

    egyetértek abban, hogy a PC "okosabb", mint egy sima lejátszó, de:
    a VGA és a VGA driver jobban beleszól a dolgokba, egy asztali lejátszónál ilyen gondok nincsenek, hiszen célhardver...valószínűleg sok dolgot lehetne orvosolni (overscan megszüntetése, mégis maradjon az eredeti képfrissítési frekvencia, stb.) VGA driver szinten, de az is lehet, hogy a TV elektronikája nem képes ezeket lekezelni, mindenesetre nekem az is nagyon furcsa volt, hogy a szerviz menüben az overscan értéket 1%ra levéve is ugyanaz maradt a helyzet 1280*720@50Hznél dvi->hdminél HD2600XT-vel, magyarul a kép 10%a lelógot simán...

    európai filmekkel nem tudom, mi a helyzet, mert egyelőre HD sample-ket, és a Transformers 720p filmet néztem csak a TVvel...az M$ odlalán letölthető The Great Coral Reefs vagy hasonló 720p HD samplenél észrevettem akadozást én is 1366*768@60Hzen, mindjárt az elején, mikor felszállnak a hidroplánnal (nem a lejátszó szoftver / vas miatt akadozik...)

    szóval nem tudom, egy picit emiatt én is csalódott vagyok

    nekem is kérdésem, hogy PCvel mi a legjobb megoldás 720p@24FPS-es filmek nézésekor LG 32LC51el
    mert ha:

    DVI-HDMI:
    1280*720@50Hz: overscan (driverből nem állítható), szerviz menüből beállított érték nem hat rá...gondolom ez lenne a legideálisabb felbontás/képfrissítés pedig
    1280*720@60Hz: nincs overscan, de vibrál a kép nagyon
    1360*768@60Hz: a kép tökéletes, de a felbontás felskálázódik kicsit és a 60Hz miatt akadhat a kép sztem

    (DVI)RGB->RGB: (akármilyen felbontáshoz akármilyen képfrissítést állítok, a TV OK-menüje 60Hzet ír, tehát a TV felülbírálhatja a VGA kártya által küldött jelet)
    1280*720@60Hz: nincs overscan, de a 60Hz miatt akadhat a kép sztem
    1360*768@60Hz: a kép tökéletes, de a felbontás felskálázódik kicsit és a 60Hz miatt akadhat a kép sztem

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák