Keresés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Márton #5373 üzenetére

    de a 720p mód sztem nem PCről meghajtott DVI->HDMI kapcsolattal rendelkező TVnél lehetséges, hanem pl. komponens, vagy hdmi-hdmi csatin egy erre képes HD lejátszóval...

    én PCn a 720p HD rippeket 1360*768-ban, 60 Hzen dvi->hdmin nézem (mert 1280*720 natívban overscan van ugye...), emiatt kicsit átméreteződik (felskálázódik) a felbontás, de minimális...mondjuk nekem is "akad" néha észrevehetően, mikor pl. a filmben egy felirat felülről lefelé becsúszik a képbe, az olyan darabos, csak nem tudom, hogy ez a kódolás miatt van (matroska kodek, mkv fájl), vagy a nem natív felbontás és képfrissítés miatt (1280*768, 24Hz lenne a jó)

    Én is próbálkoztam MPlayerrel, FFDShow-al és MPCvel is, de mindenhol van hasonló a jelenség, LG 32LC51 a tvm. De csak a felirat becsúszásoknál vettem egyelőre észre ilyen darabos mozgást, a film folyamatosnak tűnik (nekem)

    szóval sztem PCn se VGA kábellel, se dvi-hdmi kábellel nem fogsz tudni normális 720p-t 24 Hzen, mert vagy overscannel (dvi-hdmi kábel) és hiába 24hzes a tv, a kép akkor is akad, vagy 60Hzen van és nem overscannel (VGA kábel)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák