Keresés

Aktív témák

  • #59070464

    törölt tag

    válasz Cifu #4591 üzenetére

    A mondatod elejében van a lényeg, ami miatt elvileg lehetetlen a dolog. Hiába hoznak vmi csúcs-szuper átalakítót, ha az csak átalakít. De nincs mit átalakítani, ha a hang képtelen átmenni a "főforráson", vagyis magán a videókártyán lévő DVI-n, amin már eleve bukik minden. Ha csak nem olyan dolog ez, amiről még nem tudok. Egy olyan DVI, ami tartalmaz minden olyan dolgot, amit egy HDMI és mégis DVI formája van. :D Szóval számomra továbbra is érthetetlen a dolog. És nem is lenne még aktuális egy ilyen, de ettől függetlenül vártam és ha ittvan és bár még "furán" működik, akkor szerettem volna megérteni. De szerintem ti se tudjátok, csak örültök, h működik. :) Aminek persze én is örülök. :U

    A DVI / VGA rossz példa. Mert ha a videókarin csak DVI van és neked csak VGA-t tud fogadni a monitorod, akkor hiába fogsz átalakítózni, az attól még nem lesz digitális összekapcsolás, csak analóg. Most is ez van, hiába van átalakítód, attól még nem fog átmenni a hang. Normális esetben. :) De ez vmiért nem normális eset és biztos nem egyedileg működik neked se :DDD csak szeretném tudni a miérteket, mert érdekes a dolog.

    Az sem biztos, h az ATI-s átalakító okozza a csodát. Ki kellene próbálni egy sima DVI/HDMI-vel. Ha azzal tényleg nem működik, akkor meg kellene tudni, h az ATI-s átalakítóba milyen varázsport szórtak a mérnökök, mert ez alap esetben képtelenség, h a sima DVI csatolót átalakítójuk egy "speciális" (nevezzük így) átalakítóval HDMI-re és az átalakított DVI jelen átmegy a hang is. :F

Aktív témák