Keresés

Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz pite4 #3799 üzenetére

    A plazmákon két fő probléma van játékok esetén, az egyik a beégés veszélye, a másik a foszforlag-jelenség, ami a sötétből világosba és vissza való gyors váltáskor jelentkezhet (itt van egy foszforlag jelenségről készült videó). Mindkettő erősen függ az adott típustól is. Az LG 42PC1-esen pl. a hugoméknál a beégés szinte alig észlelhető (pedig a múlt héten sikitófrászt kaptam, amikor láttam, hogy órák ót CD-t halgatott a DVD lejátszón, a képernyőn meg végig a lejátszómenü látszott, de pár perc TV-zés után az a kevés beégés is, ami volt, eltünt), egy ismerős viszont éppen egy újabb, PC51-es LG plazmára panaszkodik viszont, mert egy átlag HBO film megnézése után is látszik már a fekete csíkok nyoma alul-felül, és csak fél órás fehérmosás után tünt el...

    A jelenlegi, SD felbontású TV nézésre a plazmák kisebb felbontása jobb, és kegyesen eltüntetik azokat a hibákat, amit egy átlag LCD kegyetlenül elénk tár az adás gyengeségével kapcsolatban. A drágább LCD-k már jobbak e téren, de az nem túl jó üzlet, hogy egy ~260e Ft-s 32" LCD rendelkezik olyan TV képpel, mint egy ugyanennyibe kerülő 42" plazma...

    Ettől függetlenül azért élvezhető a TV képe az LCD-ken is, de jobb, ha előtte felkészülsz a legrosszabbra... :D

    Ha PS3-ra is kell, akkor inkább LCD-t javaslok. Nézd meg élőben a P3000-eset szerintem, és kérd meg az eladókat, hogy kössenek rá sima TV adást, ha lehet.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák