Keresés

Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    válasz justaview #30547 üzenetére

    Figyelj, ez BAROMSÁG!
    Alsó kategóriába nem fognak csúcstechnológiát bele tenni. Ha megnézed csak egy gyártón belül a modelleket, ugyanazok a fícsörök vannak az azonos modellekben, csak pixelszámban térnek el.
    A minőség az árral változik. És lehet hogy 600.000HUF környékén találok olyan minőséget, amit redyben már nem.

    Hirtelen nem találtam két pont ugyanolyan modellt, de ezek majdnem ugyan azok...
    A kontrasztarány valamivel nagyobb a fullnál, de ez nem jelent más panelt stb... Meg talán ezek csak dinamikus kontrasztok...
    [link] és [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Alex91

    félisten

    válasz justaview #30547 üzenetére

    32"-os TV-rol van szo, hagyjuk mar azt a xar Samsungot :DD! Mar lassan olyat is latsz, amit a szemed nem is lat :Dd!

    De az biztos, hogy ma mar a HDReady az alja a technologianak, de azt is latni kell, hogy pl. tavalyi csucskategoriakba a sorozat 32"-os tagjat sok gyartonal csak HDReady-re keszitettek.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • sb

    veterán

    válasz justaview #30547 üzenetére

    Ez pont olyan, mint ahogy a 10bites szín felbontást sem látjuk, ugye…?... :D
    Vagyis a 10bites panelnek sincsen értelme. (Tudom, anno meggyőztél, a sávosodás miatt tényleg van :) )

    A francba, én meg jól bevásároltam ezzel a 40B650-el. Ha én ezt előbb tudom, hogy nem látom a részleteket a TV-men. Pedig a boltban még úgy tűnt, hogy látom. :D

    Nem igazán értem az irónikus hangvételt.
    Ezek "emberi" limitek, léteznek, bizonyítottak. Egy adott távolság felett nem tudsz bizonyos méretű pixeleket megkülönböztetni. Ugyanígy létezik a színárnyalatra vonatkozó összefüggés is. Ezek tények. Én ezen tények elvi kétségbevonását vitattam, amiben szerintem igazam van/volt.

    Az más kérdés, hogy a gyakorlatban nem ilyen egyértelmű a dolog.
    Egyrészt nagyon szubjektív dolgokról beszélünk, van aki kevésbé látja, van aki jobban.
    Másrészt pedig a gyakorlati megvalósítás is más. Sok dolog bezavar a képbe...
    Pl. említettem a fizikai felbontásnál a skálázás problémáját... nem csak attól függ a kép, hogy milyen a fizikai felbontásod, hanem a forrás felbontásától és a skálázástól is.
    - Pl. egy HD ready TV-n jobban néz ki a 1080p, mint a 720p... pedig elvileg ugye fizikailag nem képes 1080p-t megjeleníteni... kérdés, hogy mitől lenne jobb akkor? Mert nem csak ez számít...
    - De egy natív 1366x768-as film HD ready-n adott távolságból (kicsit a határ távolságon túl is) jobb is lesz, mint ugyanez a film átskálázva egy Full HD TV-n.

    A színátmenetek sem olyan sterilek, ahogy anno kitárgyaltuk. Akkor is írtam, hogy létezik dither, stb, amivel könnyedén eltüntethető az amúgy is kevés esetben (természetes képeknél) előforduló egy színátmenethez tartozó sávosodás.

Aktív témák