Keresés

Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz asadasad22 #25974 üzenetére

    Az antenna beállítástól nagyon sok függ, no meg, hogy mennyire és hol vagy az adótól. Lehet úgy is, hogy nem a közvetlen jelet veszed, hanem a visszavertet. Nálam talán pont így lehet, hogy a szemközti házak verik vissza.
    Én passzív szobaantennával tudom venni, de lesz olyan, aki csak erősítőssel vagy tetőantennával. Erősítősnél csak közepes erősítést érdemes beállítani.
    Ha elvagyok a passzívval, nem vennék erősítős antennát.
    Az antenna helyétől is sokk függ. Ha a polcon odébb teszem, már nem jó.
    A polarizáció is befolyásolja az antenna beállítást, és még az is lehet, hogy pont fordítva kell beállítani, mint elvileg az adott polarizációhoz kell. Érdemes próbálkozni.
    Nekem a régi tesztadás jött elég rendesen függőlegesre állított keretantennával.
    December 1 után egyáltalán nem jött semmi, csak a mobilos a 38-ason.
    Utána majdnem vízszintesbe állítottam a keretet, és már volt valami közepes jel. Be kellett tekerni a két teleszkóp antenna részt is, amelyikből az egyiket el kellett fektetni, a másikat pedig függőlegesbe, és egész jó kezdett lenni. A teleszkópok méretét legrövidebbre össze kellett tolni. A hullámhossz miatt olyan húsz centi körüli kellene, de az enyém ennél kicsit hosszabb.
    A keretantenna iránya is annyira lényeges, hogy ha 15-20°-ot elforgatom, már nem jó, csak közepes lesz a jelszint.
    Most tegnap a vízszintesre állított keretantennát függőlegesre tettem ismét, és ahelyett, hogy eddig rossz volt, most így jobb.
    No meg lett jó magyar karakteres EPG is a Sonyn :C , de nyilván nem a függőlegesbe állítástól, hanem az AH adás változtatásától.
    Hogy milyen az antennajel, azt valamivel nézni kell. Tunerkártyáknál a kezelőprogram mutatja.
    Tévéknél nem tudom melyik hogy, a W4500-ról tudok beszámolni, ott viszonylag jól követhető a változás. Options / Rendszerinformáció.
    Először is a jelszint legyen magas, teljes zöld csík vízszintesen. Ez még kevés, ha kockásodást, hibákat is akarjuk csökkenteni, akkor ahogy észrevettem, az UEC értéknek mindenképpen nullának kell lennie.
    Mpeg4-nél van a Pre Viterbi és Post Viterbi, + 5s értékek is, mpeg2-nél csak egyéle.
    A Post Viterbi mindenképpen nulla legyen, a Pre Viterbi az nekem nem nulla, a boltokban lévőkön sem láttam soha ilyet, de a lehető legkisebb legyen. 3 e-3 körül, vagy jobb lenne alatta.
    A kábeles mpeg2-nél volt, hogy 0 volt ez. :)
    Van még az automatikus erősítés jellemzője a COFDM AGC, mpeg2-nél másfajta AGC, ami önmagában nem sokat számít talán, de jelzi a minőséget. Amikor nagyon rossz volt az adás, ez felment pozitívba is, javuló jelnél negatív, és olyan -120 körül volt, de tegnap láttam az új beállításnál -300 alatti értéket is.
    Ezeket kell optimalizálni az antenna beállítással. Pár centiméter ide vagy oda, vagy pár fok eltérés nagyon sokat számít. Ha nem tudod a tévén követni, hogy mit csináltál, elég nehéz belőni.

    Végül egy negatívum. Tegnap írtam, hogy jó lett az adás is, nem kockásodik. Nos az m2 HD teszt az mégis kockásodott 3 e-3 Pre Viterbinél is. :U

Aktív témák