Keresés

Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Jack@l #25276 üzenetére

    az LG-nek szerintem igen szép színei vannak, mondjuk a hasonló árú tvknek más gyártóknál is jó színei vannak, mondjuk ezalól talán a Sony a kivétel, mert a közép és alsó kategóriájú tviknek nincsennek jó színe szerintem a felsőközéptől viszont szépek ... s ott előzik a konkurenciát.

    Ha 720p-n akarsz játszani, akkor is nagyítani fogja a képet a tv, mert ugye a 720p az 1280x720, míg a tv 1366x768. Ha pcről játszól akkor ott általában lehet választani 1360x768-as felbontást, s az ekkor az ideális (Philipsem ilyenkor mindkét oldalon 3-3 pixel fekete részt hagyott). Ha esetleg monitornak is használod a tv-t akkor mindenképpen full hd-s vegyél, különben neked kell eldöntened. Én pl 37" és felette full hd-t vennék ahogy tettem is, mert tény, hogy filmnézésnél nem 2 méterre vagyok tőle, de játéknál, meg ha gépezek néha rajta akkor sokkal szebb képe van meg nincs az a régi 1024x768 (17es monitoron) feeling , hogy minden olyan nagy az asztalon...

    fentebb írtam, az input laggal kapcsolatban, szerintem ezeken már nem vészes. Philipseknél a komoly elektronikai manipulálásnál SD adásnál előszokott fordulni utánhúzás gyors mozgásnál, de játéknál nem vettem észre.

    az 5000-es és 5500as LGben a különbség az mpeg4-es tunerban kimerül. a 6000-es már más tészta, ha most vennék lehet szóba kerülne a 6000-es is csak annak a desingja elég nehezen szerethető, bár ízlés kérdése.

    HD - FULL HD vitába:
    képfeldolgozásból tanultak alapján jó elektronikával ellátott tv szebb képet tud kirakni full hd-ra mint sima hd-ra mivel a több pixel esetén a képjavításkor kevesebb részletet kenhet el a nagyítás után... (ami pl az lg-ben tetszik, hogy lehet állítani a zajszűrés mértékét)
    Remélem érhető mit akartam kifejezni :)

Aktív témák