Keresés

Aktív témák

  • grandtour2

    tag

    válasz bigdigit #24071 üzenetére

    Szia,

    szerinted melyik Philips TV van párban az 40A656-al?

    Ha jól tudom nincs 40-es philipsből, ami 100hz-es, 50000 din. kontrasztos, 3 év garral, és nem több mint bruttó 230 ezer?

    Mert én nem találtam ilyet.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24071 üzenetére

    Valamikor régen Cifu említette a tesztjében, hogy a Sony Smartja milyen jó, hogy szerinte jobb, mint a többi.
    Azután kiderült, hogy a Panasonic megoldása sem rossz, meg lehet hogy van egy néhány hasonló jó megoldás.
    De ízlések és pofonok, kinek melyik jön be, vagy bejön-e egyáltalán.
    Én SD adást általában 4:3-ban nézek, mert nem akarom torzíttatni sem, és elveszteni néhány információt sem, még ha egyesek szerint azok úgyis többnyire feleslegesek.
    Engem nem zavar, hogy van két szélen fekete csík. Sőt ez nem is fekete csíkként látszik, hanem általában sötét szobában semmi nem látszik, csak annyi, hogy addig tart a 4:3 kép ameddig, és mellette tök sötét minden. Nem üt el a két szélső csík, egybefolyik a tévé keretével, azaz nem is hogy egybefolyik, mert egyszerűen nem látszanak külön.
    Az állítólagosan oly nagyon zavaró backlight bleed ellenére sem. :P :DDD
    Igaz nálam nincs embipúr, izé light, úgyhogy nem is tud nagyon mitől elütni.
    A 4:3 arány még arra is jó a teljes információtartalom és torzításmentesség mellett, hogy az erőszakos nagyítás nem hozza ki mégjobban az SD adás gyengéit.
    A smart a W4500-nál nekem nem igazán vált be. Az néha előfordul, hogy 14:9-re átkapcsolok, ha olyan az adás. Azután a nyilakkal bejátszom a kedvező beállítást a felső keretnél.
    Tiszta 4:3 adásnál sohasem. Nekem ez így jó, és így is nagyobb a képernyő és jobb a kép, mint CRT-n volt.
    Nem kell csak azért feltétlenül kitöltetnem a teljes képernyőt, mert kifizettem. ;)
    Mások meg másképp gondolkodnak, de az az ő dolguk.
    A Duna HD-n viszont volt olyan adás és képarány, aminél legutóbb a smartot kapcsoltam be, igaz 14:9-et mintha nem is lehetett volna. Nem volt rossz, csak kicsit torzított.
    Van még a zoom, ami teljesen felesleges, mert gyakorlatilag használhatatlan, annyira felnagyítja csak a közepet, és levágja a széleket.

Aktív témák