Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    Látom nem sok választ kapni itt. Nem okoskodni akarok csak a tapasztalatom leírni. Nekem is egy Samsung lcd tvm van ami max 1080i felbontásig képes bírni, ezzel szemben remekül nézem rajta az 1080p-s filmeket a Pc-vel összekötve. Mivel szinte minden lcd tv-n van hdmi bemenet célszerű ezt választani a kétirányú forgalom miatt, a pc jobban kommunikál rajta a tv-vel mint a sima vga kábelen keresztül, nem utolsó sorban már elég olcsón hozzá lehet jutni egy hdmi kábelhez, az én 5 méteres erenként árnyékolt kábelem 5000Ft körüli áron volt az Iponnál. Nem szabad beiktatni különböző átalakítókat ezek csak belezavarnak a jelbe egy hosszabb kábelen. A mai videó kártyákon van általában két dvi csatlakozó vagy a szerencsésebbeknek hdmi is. Érdemes tehát beszerezni egy dvi-hdmi vagy egy hdmi-hdmi kábelt. Ezek megfelelő összekötése után Windowsban kell beállítani a paramétereket mégpedig úgy, hogy az alapértelmezett kijelző a monitor a másodlagos pedig a tv. A beállításnál tv felbontása soha ne legyen nagyobb vagy kisebb mint amennyit a tv bír, majd pipáljuk be az asztal kiterjesztése erre a monitorra opciót. Ezek után már átkapcsolhatjuk a tévénket a hdmi-re és van képünk. A tévén a menüben addig kel konfigurálni amíg nem kapjuk a legszebb képet, nekem ez úgy néz ki, hogy a minőség az kiemelt vagyis a legnagyobb. Be kell állítani az aktív szint, és a DNI is be kell legyen kapcsolva, valamint a háttér világítást állítsuk maximumra. Ezek után már mindenki úgy állítja az élességet a fényerőt a kontrasztot ahogy neki tetszik. ATI kártyánál még lehet finomítani a Catalystban, Nvidiánál nem tudom mert már évek óta nem használtam. Ezek a módszerek működtek eddig minden ismerősömnél. A vga-s megoldással és különböző videó kábeles megoldásokkal szívtam én is eleget.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák