Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz birno #27429 üzenetére

    Talán a legkézenfekvőbb oka, hogy amikor eladtuk a korábbi családi közös tulajdonú csepeli lakást, akkor úgy ítéltem meg, hogy sokkal jobban megéri nekem albérletbe menni, mint megvenni hitelre a lakást, amibe akartam menni albérletbe(, anyagilag is). Budapesten nagyon ritkán van olyan lakás, amit hosszú távra szívesen megvennék, mert ott sokkal fontosabb lenne, hogy milyen az elosztás, hány szoba van, pontosan hol van, etc. Míg amíg albérletben lakom, addig ezekből az igényekből sokkal könnyebben engedek(pl. albérletbe szívesen elmegyek szar elosztású lakásba, meg viszont nem szívesen veszem.), illetve ki tudok próbálni különféle lokációkat és lakástípusokat, amikről amúgy csak egyfajta elképzelésem van. De az előzetes elképzelések gyakran nem igazolódnak a valóságban, így én azt előnynek érzem az albérletnél, hogy sokkal kisebb elköteleződés, könnyebb váltani. Persze hátrány, hogy váltani albérletet igen nehézkes tud lenni.
    Picit úgy vagyok vele, hogy ha a következő albérlet nagyon bejön, akkor az ottani házban megpróbálok venni valamit. Ha meg nem, akkor veszem a sátorfámat és kipróbálok egy másik környéket is. A másik meg, hogy így a karbantartás, lakógyűlés és hasonló dolgokkal nem kell szarakodnom.
    Tehát összességében nekem nincs egyértelmű prioritásom, van előnye és haszna mind a kétféle lakásformának. Amikor azt érzem, hogy megéri nekem jobban vásárolni mint bérelni és látok is megfelelő opciót, akkor fogok venni. De ha ez nem jön el, akkor sem dőlök a kardomba, akkor mostani terveim szerint belakok még pár környéket. Egyedül vagyok, nem nagyon van kötöttségem.

    Közben DH augusztusi előzetes: "Az augusztusi ingatlan- és hitelpiaci adatok, valamint a cégcsoport ügyfélaktivitási mutatói alapján a Duna House szerint bekövetkezett a trendforduló után várt felfutás az ingatlanpiacon és az eddigi, növekvő CSOK-os érdeklődés már az adásvételek számában is megmutatkozik. Az augusztusra becsült 8 213 tranzakció az idei év második legerősebb hónapja, annak ellenére, hogy hagyományosan ez a nyári hónap messze nem a legerősebb szokott lenni. A friss adat az előző évhez képest is már csak 16%-os csökkenést mutat, az előző, júliusi hónaphoz képest azonban jelentős, 35%-os emelkedést jelent. A Duna House ügyfélaktivitást mutató belső mérőszámai alapján további növekedés várható a következő hónapokban, így várhatóan innentől kezdve a tavalyinál is erősebb ingatlanpiaccal találkozhatnak az eladók és vevők egyaránt, köszönhetően az év végéig kivezetésre kerülő – a városokat erősen érintő – támogatásoknak."

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák