Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz _NCT #28171 üzenetére

    "Jah, aztán az albi tulajdonosa egyik napról másikra úgy dönt, hogy árat emel, vagy eladja vagy csak simán indok nélkül megszünteti a szerződést."
    Ezekeket torvenyesen egyebkent nem ilyen egyszeru megvalositani, mint ahogy sugallod. De persze sok minden fugg attol, hogy mi van benne, illetve hianyzik a berleti szerzodesedbol. Pl. hatarozott ideju szerzodesnel ezek egyikere sincs joga a berbeadonak, ha nincs kulon megallapodas erre a szerzodesben. Pl. ha eladja a lakast, akkor a berleti szerzodes tovabb el az uj tulajdonossal, mint berbeadoval. Hatarozatlan ideju szerzodesnel mar mas a helyzet a rendes felmondas miatt, de azt sem lehet egyik naprol a masikra megtenni.
    Az megint egy tok masik kerdes, hogy vannak akikkel ezeket megteszik es ok ezt elturik, pedig nem szabadna. De az teny, hogy szar a berleti kultura. En meg keresek alberletet tovabbra is, az utolso kettot a szerzodes tulzott egyoldalusaga miatt nem irtam ala. Persze ha muszaj lenne menni, akkor a legutobbit mar valoszinuleg elfogadtam volna, a benne levo minimalis kockazatok ellenere is. Szoval ja, tudom, hogy sajnos nem jogaszkodhat az ember, ha muszaj mennie, pedig sok kesobbi problemat megelozhet vele. Amikor legutobb bereltem, akkor maximalisan elegedett voltam mindennel, beleertve a szerzodest is. Mostansag sokkal szarabbakat nyomnak az orrom ala.

    #28170: CSOK+ ossztarsadalmi hatasa szempontjabol kb. teljesen irrelevans, hogy mi van a junior fejlesztokkel. Az is teny viszont, hogy ket atlagfizetes is kiadna a 700+t. Bar tipikusan a CSOK+ felvevoi fiatalok, ami meg azt jelenti, hogy abban a korcaoportban a fizetes valoszinuleg alacsonyabb, mint a teljes nepesseg atlaga.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák