Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz Hasaggymeg #8399 üzenetére

    Tudom mondtad. Viszont itt maga a munkadíj csak 60k és ebben benne van minden meló még a kéménybehúzás a csőbe is. Persze ezen felül még ott a 90 ezres anyagár + 70k kémény, a többi költség meg amúgy is lenne.
    Annyira nagyon nem kell hozzányúlni a rendszerhez. Egy hőcserélőt kell befabrikálni + egy tágulási tartályt hozzá :F Elég profinak tűntek. Ráadásul ketten lesznek szerintem, vagy hárman.

    És elvileg a kémény úgy lesz amit beszéltünk korábban, hogy a meglévő 132 mm-es csőbe lesz behúzva a műanyag cső távtartókkal, kivéve, ha a füti közbeszól, mert elvileg 140mm-nek kell ilyen esetben lennie a meglévő csőnek.( amit nem értek, mivel turbós csövek is 80/125-ösek :F , akkor itt a 80 mellé miért nem elég a 132 :F ) Szóval, ha mégse járható ez az út akkor pedig szétválasztott rendszer lesz és a falon lesz kivezetve egy cső amin keresztül szívja majd a levegőt.

    Az a gond ezekkel a kazánokkal , amiket pl te is preferálsz, persze én is ezeket nézegettem inkább, hogy itt alig van aki szerelheti, nincs olyan jó szervízháttere és az alkatrészellátotság sem annyira jó. Pl viessmannnak egész városban 1 szerelője van csak. Vaillant estén megint csak nem valami jó ez a dolog. Szóval a szervízháttér a baxinál nagyon jó és az alkatrész ellátottság is.( vagyis ezt mondták két különböző szerelő is) Persze erre én is azt mondom, hogy sokra megyek vele, ha elromlik mindig, a másik meg lehet "sose" romlana el. De ugye tudjuk, hogy ami elromolhat az el is romlik általában, szóval nem éppen kellemes, ha pl egy kellemes téli - 20 fokban elcsesződik a kazán, aztán a szerelő meg az 1 vagy 2 ember aki éppen kihívható lenne hozzá, az éppen nem érhető el, vagy csak pár nap múlva tud csak jönni.

Új hozzászólás Aktív témák