Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rederik

    tag

    válasz biker #14690 üzenetére

    Sziasztok,

    Végre sikerült találnom olyan villanyszerelő szakembert, aki segítene a rendszerem bekötésében úgy, hogy amit tudok, azt én csinálom meg (fúrás, csatornázás, kábel fűzés stb.)

    Volt viszont egy ötlete, amiben kikérném a véleményeteket.

    Ne vigyünk 3 áramkört a konyhába már a kismegszakító dobozból, hanem vigyek egy gerincet (3X6-os biztos, ami biztos) s a konyhába tegyünk egy kisebb kismegszakító dobozt, s onnan induljon a tűzhely, meg a két-három konyhai áramkör saját kismegszakítókkal, saját vezetékekkel.

    Találkoztatok már ilyen megoldással?

    1.) Jól értem, hogy itt lényegében a fő elosztószekrényből ez a gerinc kismegszakító nélkül (FI relé és túlfesz védelem után) "direktben" jutna a konyhába, s azt nyerhetem, hogy egy vastag vezetékgerincet viszek 3 vagy négy vékony helyett, valamint ha később bővítem a konyhát, akkor nem kell új vezeték, csak le kell csatlakozni második kismegszakító doboztól?

    2.) Ha vezetékcsatornában vinném, akkor használhatok tömör MBCU helyett könnyebben hajló 3X6-os sokerű kábelt? Vagy maradjak a tömör vezetéknél?

    3.) Mekkora a legnagyobb keresztmetszetű vezeték, ami egy normál prodax classic dugaljba beköthető? Azt tervezem ugyanis, hogy a hifihez 3X4-es vezetéket vinnék (hifisták ajánlására) Természetesen nem a nagy teljesítmény miatt...

    Válaszaitokat, tanácsaitokat ismételten köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák