Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrox

    senior tag

    válasz thyeby #12661 üzenetére

    A járólap felszedés nem jó ötlet, kinyírna az asszony. :)
    Tüzelőt a melléképületben tartom. A kazánt sajna nem tudom oda betenni, mert elég messze van a főépülettől. (10 m). Közé akarok majd egy kazánházat építeni, de az meg nem 2 forint, mivel építési engedély kell rá, ami az épület bekerülési értéke még egyszer a szemét bürokrácia miatt.

    Most lehet, hogy azt fogod mondani, hogy hülye vagyok, de itt kínomban kigondoltam egy olyat, hogy megcsinálom a rendszert most gázkazánosra. (később meg majd ha meglesz a kazánház, akkor vegyestüzeléses kazánra váltok.)
    Egy hasonló kecó, mint az enyém, gázzal fűtve a leghidegebb hónapban 35 ezer forint, de átlag 20-25-ből kijön. De ott nincs cserélve egy nyílászáró sem, cirka 30 évesek, és nincs szigetelve a ház sem. Na most az enyémben minden nyílászáró cserélve, plusz kap egy 7 cm-es szigetelést. Veszek egy olyan kazánt, aminek nem kell kémény, hanem csak egy lyuk a falra, amin kimegy a szellőző. (ezt nem tudom hogy hívják, de láttam már olyat). Kipróbálok egy szezont hogy milyen, és ha nagyon deficites, akkor váltok. Így megspórolom a kéményt, a kazánházat, + engedélyezést. A jelenlegi helyzetben nem akarom betenni a vegy. tüz. kazánt, mivel oda is építeni kellene kéményt, amit engedélyeztetni kell, de mivel úgysem ott lenne a végleges helye, ezért hülyeség lenne ezt így megcsinálni.

Új hozzászólás Aktív témák