Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz thyeby #12658 üzenetére

    nem tudom mennyire számít "mezei" bélescsőnek egy tükörfényes rozsdamentes acélcső.
    de biztos így van
    egy sima 3 mm-es kerítésfeszítő horganyzott drót megtartja, nyilván nem puszta kézzel kell fogni a drót végét hanem feltekerni mindig egy lécdarabra. és azzal fogni meg ereszteni a csővel
    De inkább szorulni fog mint bőven belezuhanni ( persze ez a falazott kémény belső méretétől is függ)
    Ha egyszer a benne lévő darab szétcsúszik azt tuti nem lehet újra összeilleszteni csak ha vissza kiszedik:) Három popszegeccsel is össze lehet húzni esetleg a toldásokat ahogy engedik bele és akkor azok megtartják egymást. De akkor már meg van fúrva az oldala ott, én nem akartam ilyet
    takarítás: vannak a bélescsőhöz illeszkedő rozsdamentes idomok is
    pl tisztitónyílással ellátott vizzsák elem ( 9800Ft) ezt kell legalulra tenni, a kéménystucnihoz "T" alakú leágazás (6500 Ft)
    Ezeken a pontokon ahol ezt be kell építeni mindenképp ki kell bontani a falban a kémény oldalát a kémény nyílás szélességében és az idom magasságának megfelelő méretben (kb 35 cm) és ott betenni, úgy ráereszteni felülről a beleilleszkedő darabot, a csatlakozást a bontáson keresztül bele lehet vezetni illeszteni
    Én 3 helyen bontottam ki a falban levő kémény oldalát. alól ahol a tisztitó nyílást be kellett tenni, ott ahol a kéménystucnihoz leágazik , és egy helyen ahol elakadt egy kicsit beljebb álló tégladarabban.
    Ezt persze nem úgy kell érteni hogy szét lett verve a kémény. Inkább úgy hogy téglaszélességben "fel lett hasítva" a fal ezeken a pontokon, láthatóvá vált a kémény belseje és be lehetett illeszteni az egész szerelvénybe a szükséges darabokat ezeken keresztül, azokat amit nem lehet lecsúsztatni. Utána vissza lett falazva, meg körbe lett falazva a tisztítónyílás, a kéménystucni stb és kész.
    Ha ott elakadna ahol nem a falban megy hanem a falazott pl 4 téglás rész, ( pl a padlástérben) ott nem tudom mennyire bölcs dolog lenne kibontani az "oldalát" anélkül hogy meg ne gyengüljön az egész építmény.. ott inkább vissza kell bontani addig! Nálam ilyen nem volt.
    Balesetveszélyre... Igen, arra ügyelni kell, az építőipar az már ilyen....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák