Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Hasaggymeg #5895 üzenetére

    No igen, de a legtöbben ugyanazokon sírnak: áthallás, garanciális problémák ki nem javítása, rossz minőségű burkolatok, rossz minőségű munka, megszűnő kivitelező, kivitelező által kötelezően előírt közös képviselő cég (drága és pazarol), stb. Ezek egy használtnál mind nincsenek. Ó persze lehet cserébe szétégetett bojler meg ólomcső a fürdőben, mint nálunk, de erre legalább többé-kevésbé számítottunk, amikor megvettük. Óóó, és az öt réteg tapéta, tényleg, amit levakartunk, hmmm... Most már valóban összeválogatom az előtte-utána fotókat, amit rég tervezek. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5900 üzenetére

    Előny, ha régebbi a festék/tapéta, mert azon látszik, ha valahol beázik rendszeresen.
    Konkrét megnézés előtt érdemes elmenni a környékre, egészen más időpontban, megnézni a forgalmat, embereket, lakókat.
    Pár korábbi havi rezsiszámlát is lehet kérni, mutatja a lakás fogyasztását, ha laktak benne.
    Egyedi víz-gáz-villany előny, mert nem függsz senkitől.
    ingatlan.com-on pl. ha nézegetsz sok-sok lakást, lepukkantat meg felújítottat is, akkor látod egy idő múlva, mi tetszik, mi nem, na meg korábbi tapasztalatokat is érdemes összeszedegetni emlékekből, pl. utálja vagy szereti az ember az amerikai konyhát, vagy azt, ha nincsenek ajtók, hajlandó-e elviselni az ember feje a felett mászkáló szomszédot, ablaktalan fürdőt, fürdőtől külön wc-t, reggel süssön be a nap vagy délután, zavar-e, ha egymásból nyílnak a szobák, stb.

    Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5910 üzenetére

    Viszont galériát lehet építeni bele, és az jó. :) Laktam évekig másfél szoba hallos galériás lakásban, és mivel nagyon ötletesen volt megépítve a galéria, még két külön plusz kuckót jelentett a két szoba galériája, plusz a hallban lévő egy hatalmas tárolóhelyet, ezzel jelentősen nagyobb lett a lakás hasznos területe.
    Az ilyen lakásoknál viszont gyakran iszonyú vékony fal választ csak el valamelyik szomszédtól, akár többtől is, mivel anno hirtelen húzták fel a hatalmas régi úri lakásokat szétválasztó falakat, és hát finoman szólva nem a hanggátlás volt a legfőbb szempont. Van, hogy effektíve minden lépését hallod a melletted lakónak...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5913 üzenetére

    A Lipton által írtakhoz még annyit tudok, hogy csaptelepen lehet spórolni, mert az később egyszerűen cserélhető bármikor, amikor jobban el van eresztve az ember. Addig meg az Obiban vásárolt legolcsóbb csaptelepek is bírják. Mi ilyeneket vettünk, mókásan mutatnak az egyébként igényesen felújított fürdőben meg konyhában, de költözés előtt nem volt mindegy, hogy pár ezer forint egy csaptelep, vagy több tízezer.

    Kádból ki lehet fogni olcsón jót, csak körül kell nézni minden lehetséges helyen. A Zalakerámia telepén pl. 20.000 Ft-ért vettünk Kaldewei (lemezkádban nagy márka, "műanyagot" nem akartunk) kádat, 200 centi hosszút. :)

    Csempén, burkolón szerintem nem érdemes spórolni, amilyet igazán szeretnél, olyat érdemes felrakni azonnal, még ha drágább is. Zalakerámia nekem is bejött, főleg ezt használtuk, de ha nem akarsz drágábbakat venni, ne menj el a különböző csempés üzletekbe (csempecentrum, Erős, Urbán Kft. és társai), mert olyan hihetetlenül szépek vannak olyan hihetetlen árakon, hogy utána már nem fog tetszeni annyira a jó kis Zalakerámia. :D Mi elkövettük ezt a hibát, és fürdőbe be is figyelt egy drágább, ám egészen nagyon gyönyörű halványkék-fehér spanyol csempe. A lakás fénypontja. :K

    Ablakot érdemes kicseréltetni a fűtés számla miatt, bejárati ajtót is, belső ajtókat viszont lehet hanyagolni, későbbre halasztani, elvannak azok.

    Mosógép, fagyasztós hűtő kb. 100.000/darab, de ennél valamivel olcsóbban is lehet jót, a minimális viszont nem érdemes lemenni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Lipton #5921 üzenetére

    Mármint én már tapasztalatot írtam, nekem így működött a dolog, ahogy leírtam. :) Újabb felújításról most hosszú évekig hallani sem akarok. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5923 üzenetére

    Ha relatíve olcsón akarod megúszni, Budát felejtsd el. Számít, hogy tömeggel közlekedsz vagy autóval ugye, de alapvetően én is Zuglót ajánlanám. Nézz ki mindenfelé lakásokat, amelyek tetszenek, és menj el arra a környékre sétálni kicsit (úgyis szép őszi idő van), így látni fogod, kb. milyen. Persze ez idő, de hát így lehet csak.

    De ez inkább lakásvásárlós topik téma. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Kalandor #5927 üzenetére

    Budával az a gond, hogy hogy nagyságrendekkel drágább. A mi igényeink szerinti lakás (12 millió körül 45 m2 feletti lakás, egyedi közművek, kis társasház) ott egyszerűen nem létezik, 20 millió alatt normális lakás nincs... Akinek van rá kerete annak persze biztos jó.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5931 üzenetére

    Gazdaságosabb, mert tudod szabályozni. Nálunk pl. be van programozva, ismeri a hét napjait, és mindig egy órával azelőtt kezd fűteni magasabb hőfokra, h hazaérnénk. Így melegbe érünk haza, de napközben nincs huszonfok a lakásban. Ezt konvektorral nem lehet megoldani. Meg konvektorral nem tudsz több helységet igazán jól befűteni, adott légm3-re jó egy konvektor. (De javítsatok, szakemberek, ha kell.)
    Cirkóval egy gond lehet, mégpedig ha most nincs a lakásban, akkor nem mindig lehet a mostani szabályok szerint létesíteni újat. Meg kell nézni hozzá, milyen és hol van a kémény.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #5934 üzenetére

    Ráadásul pár hete változott a társasházi törvény, a leváláshoz, mint a rendes gazdálkodás körét meghaladó beruházáshoz már egyhangú döntés kell... Remélem nem túl nagy a társasház. :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Hasaggymeg #5959 üzenetére

    Egy megerősítés: valóban nem engedélyezi most már egy gázszolgáltató (egész pontosan földgázelosztó, de mindegy) cég sem, mert a hozzá nem értő okosok a minisztériumban hasraütéses módszerrel csináltak egy OTÉK módosítást... Nem titkoltan az volt a szándékuk, hogy megakadályozzák az oldalsó kivezetéseket, mert sok gond volt velük, egyrészt tényleg veszélyes helyeken vitték ki sokan (pl. utcára sétáló ember magasságban), másrészt meg polgári jogi perek voltak, amiért a társasházzal nem hagyatták jóvá sokan. Szóval bár normális előírásokkal lehetett volna ezt úgy is szabályozni, hogy ésszel, de lehessen ilyet, most gyakorlatilag lehetetlen eleget tenni a feltételeknek. A feltételek ezek: 10 m távolságban nincs épület, kivezetéstől oldalt és fel 2 m-en belül nincs ablak vagy más szellőző nyílás ÉS nincs egyébként használható kémény, márpedig a kéményseprőknek minden kémény használható, akármekkora költséggel is jár mondjuk béleltetni... És ha már ott a benti cucc felszerelés költsége 500.000 körül (nekünk ennyi volt, még oldalsó kivezetéssel), plusz több százezer a kémény felújítás, sőt gyűjtőkéménynél az egész háznak együtt kell felújíttatnia, na akkor már nem igazán éri meg a dolog. Hála a kéményseprő lobbinak, nekik ugyanis az oldalsó kivezetés nem biznisz, a kémény ellenőrzésben van a pénz... :U Ezeket sajnos mind első kézből tudom. :(((

    Ja viszont legfelső emeleti lakásnál lehet olyat, hogy felfelé vezeted ki a tetőn át a cirkó saját csövét, és abba bele szoktak menni a kéményseprők is, akkor is, ha van kéményed egyébként. Csak ez meg a tetőbontás miatt nem két fillér.

    Antonionak is ment persze. :)

    mod, Antonio: És 40-50 m2-es társasházi lakásnál, bár most már gyártanak kellően kis teljesítményű kondenzációsat is, de gyakorlatilag soha nem fogja megérni ilyet venni...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5964 üzenetére

    Nem, kondenzációsat. Minden kondenzációs zárt égésterű, de nem minden zárt égésterű kondenzációs. Sima zárt égésterűt mindenképp megéri, mert azzal nem lehet szénmonoxid mérgezést kapni semmiképp, azért az nem mindegy. Nyílt égésterűt semmiképp ne vegyél szerintem. Kéménybe bármelyiket lehet kötni, az az alap, a lakásnál ezért kell megnézni, van-e kémény, azé a lakásé vagy közös, és milyen állapotban van.

    mod: Hőszivattyú? Házat akarsz végül venni, nem lakást? :F

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5967 üzenetére

    Mondom minden kondenzációs zárt égésterű, de nem minden zárt égésterű kondenzációs... Tehát minden kondenzációs zárt égésterű.

    A kondenzációsat azért nem ajánlom, mert nem éri meg. Jóval drágább, főleg mert kis teljesítményűt alig egy-két gyártó gyárt, és azok pont a drágábbak, és nem hozza vissza az árát, mert ez a technológia elsősorban padlófűtéssel gazdaságos, ami nem túl sűrűn van ilyen kicsi lakásban, és egy kis lakást telezsúfolni hatalmas radiátorokkal, hogy egyáltalán esély legyen kondenzácós üzemmódra, az kiszámoltuk, hely és költség miatt sem éri meg.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5967 üzenetére

    Azért gugli a barátod, keress rá a hőszivattyú szóra, és két perc alatt kiderül, miért nem megy a dolog társasházban. ;)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5970 üzenetére

    Ha a képet megnézed a linkeden, a _földbe_ van ásva a cucc... Ezt a negyedik emeleten nehéz kivitelezni, társasházban meg a fűtési mód váltáshoz most már egyhangú többség szükséges.

    Ez a levegő-víz hőszivattyú meg a ezek alapján szintén egy nagy kültéri egységet igényel, nehezen tudom elképzelni társasházban, plusz zajos és ha kiegészítő fűtés is kell (azt írja), akkor már egyből nem vagy beljebb. Nem tudom, Bruminak mi van pontosan.

    mod: Ha az áthidalót megbontod, áthelyezed, megváltoztatod, az engedélyköteles, plusz elvileg nem építhetsz be más ablakokat, mint amilyen a többieké, plusz valóban kell a hozzájárulásuk is.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5974 üzenetére

    Ha a légkondi oké, akkor igen, mennie kell ennek is, a tulajdonosok hozzájárulása kell, meg ha műemlék, akkor külön engedély. Ha nem megoldható a gázos fűtés, mert mondjuk több százezerért kellene kéményt béleltetni, akkor tényleg megoldás lehet ez, igazad van, de egyébként nem hinném, hogy valóban versenyképes lenne a gázzal. Brumi hátha meg tudja mondani, hogy milyen villanyszámlával jár a dolog, no és hogy milyen a hatékonysága.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #5977 üzenetére

    A magas belterű polgári lakásoknál jó esély van rá, hogy műemlék vagy valamilyen formában védett, és akkor kérdéses, hogy adnak-e rá egyáltalán engedélyt. Ráadásul iszonyú drága egyedi méretben olyan alakú ablakokat legyártatni, még műanyagból is, hát még fából.

    Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ez a megoldás versenyképes legyen árban egy kis lakásban egy jól megtervezett cirkós-radiátoros rendszerrel...

    Bruminak mondjuk ha jól emlékszem nem volt választása, mert talán a cirkós dolog nem ment volna ott.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Brumi #5996 üzenetére

    Zárt égésterűre nem vonatkozik, mivel zárt égésterű, ott olyan az ablakod, amilyet nem szégyellsz. Rendesen kéménybe ki lehet vezetni, vagy felfelé, az továbbra sem akadály, és ha ezt tudva keres lakást az ember, nem jelent gondot. Nálunk kb. 340.000-ből lett olyan radiátoros rendszer zárt égésterűvel, ahol bármikor bármilyen magas hőmérsékletet elő tudok állítani (ez pályázat miatti -30%-kal számolva, de aki áfa nélkül intézi, ugyanott van), és szénmonoxid mérgezés nem fenyeget sosem, és előre van programozva a rendszer, ismeri a hét napjait, előre fűt nekünk, mielőtt hazaérünk. :)

    Ahogy az előbb utánaolvastam, a te rendszerednél írták is negatívumnak, hogy kiegészítő fűtésről gondoskodni kell. Jól értem, hogy ez azt jelenti, hogy -15 alatt nem tudsz kellően melegre fűteni? A mai időjárási változásoknál én kicsit rizikósnak érezném ezt... Még ha csak pár napig vagy egy hétig van ilyen, na de normális, hogy egy hétig ne tudjak meleget csinálni a lakásban? Meg ez az egész ventillátoros dolog zaj- és rezgés terhelés miatt nem szimpatikus, mondjuk én a légkondit is utálom, még a csatlakozás is ki van építve neki, de nem lesz itt nálunk sosem. Viszont a szellőztetőket én is fontosnak tartom, aereco szellőzők be fognak figyelni az új ablakokba mindenképp.

    Viszont ha jól emlékszem, neked nem is volt nagyon más választásod, mert a gázos rendszer nem volt megvalósítható, nem?

    Azért ez a fűtés dolog is ízlés kérdése is valamennyire, ezt mindig meg kell állapítanom. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Brumi #5999 üzenetére

    A kérdés az, hogy mi lesz, ha több napig éjszakánként tartósan -15 körül vagy neadjisten alatt lesz. Globális felmelegedés meg ilyenek, szerintem várható, hogy szélsőségesebb teleink lesznek sajnos. Mit jelent az, hogy megy, de nem max. hatásfokkal? Ha kint éjjel -15 van és te +22 fokot akarsz, mert fázol, akkor azt tudja teljesíteni vagy sem?

    Akkor viszont nem 300k volt az egész rendszer, ha 350k volt csak a beltéri egység. :F

    Mármint nem kötekedni akarok, csak tényleg furcsa ez a rendszer, korábban nem hallottam ilyenről én sem.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Brumi #6003 üzenetére

    Ezt nem értem még mindig, most akkor tud 22 fokot -15 fokos külső hőmérsékletnél vagy sem? Ez vagy-vagy kérdés szerintem.
    A statisztikák nem igazán megnyugtatóak, mert mostanság megdőlt már pár darab, és egy költséges fűtésrendszertől elvárnám, hogy egyetlen éjszaka se kelljen fagyoskodnom.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Brumi #6007 üzenetére

    No igen, de gáz leállítása max a cégeknek kockázat. Az nem fog előfordulni, hogy a lakosságnál is lekapcsolják a gázt, mert sokkal előbb, a kisebb cégek leállításánál hatalmas kataklizma lenne, onnantól meg már csak politikailag is meg kell oldani a helyzetet valahogy. Ráadásul amekkora tárolóink vannak - a tavalyi pánik óta még egy hatalmasat átadtak -, szóval a tényleges gáz hiány, hogy a lakásban ne legyen mivel fűteni, nem igazán esélyes. Hálistennek.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Hasaggymeg #6012 üzenetére

    Há' ezér' köll a jó kis fatüzelésű kályha, télire beraktározott fával, meg kút az udvarban, meg a desznyó az ólban... :P

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rii #6022 üzenetére

    Zalakerámia, de mindenképp érdemes élőben megnézni, mert szerintem egész más képet, színt adnak élőben. Az egyik egyszerű fehér pl. valóságban matt fehér, kis domborúságokkal, és élőben kifejezetten szépen mutat, papíron/monitoron meg sehogy. Na persze ez visszafelé is áll...

    mod: De régi fürdőben nagyon nem érdemes a burkolatokat felújítani anélkül, hogy a falban, padlóban a csöveket, vezetékeket felújítottad volna. Ha ugyanis valamelyik régi vezeték megadja magát (villany, víz), akkor töretheted fel az egészet...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz DeFranco #6025 üzenetére

    10k volt nálunk a kiszállás és cirkó átvizsgálás. Rabló banda, de hát márkaszerviz, muszáj volt. 5k alatt szerintem nem úszod meg csak a kiszállást, és óvatosan, mert rengeteg a szakbarbár. :(

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rii #6028 üzenetére

    A Zalakerámia az első szint, ami már minőség, elvileg nem girbegurba, mint az óccsó csempék (volt panaszom, meglepően korrektek voltak). Ha csak annyit megteszel, hogy megnézed az obi/praktiker gazdaságos csempéket, járólapokat (legolcsóbb) és a Zalakerámiát, már látszik a különbség. Nekem legalábbis - és hangsúlyozom, laikus vagyok, egyetlen lakásfelújítás tapasztalataival. :D

    Csövek attól függ, mekkora a fürdő, és mennyire van lepukkanva, ezt a szakik tudják megint. De a mi kis fürdőnk alapján (több)százezres nagyságrend szerintem a legkisebbnél is. A csempe le/felszedés viszont jó buli, sk. is elvégezhető, kiélheti az ember a romboló hajlamait. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz rii #6028 üzenetére

    Apropó sitthordás, azt viszont nem ajánlom saját munkaként. Mi lecsigáztuk az udvarba vödörrel, mert véletlenül pont olyan volt a ház, hogy ez működött, de azért ez a legtöbb esetben nem megy. Lépcsőn lecipelni viszont borzasztó meló, szerintem még lifttel is, nem irigylem, akinek mindennap ezt kell végeznie. :(

    Az elszállítás viszont egyszerű, ha van udvara a háznak, amire be lehet állni kocsival: rendeltem egy konténert az egész felújítás végén kb. 10k-ért, hozták egyik nap, két férfiember családtag bepakolta (rossz bútor, sitt, miegymás), és másnap vitték is. Utcán letéve rizikósabb, kedves polgártársaink hamar telepakolják önszorgalomból a saját lomjukkal, ha már ott áll... :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Lipton #6033 üzenetére

    Jaja, nálunk is megcsinálták pont úgy, ahogy írod, de erre tényleg figyelni kell. Egy parkettát pl. szépen tönkre lehet tenni sittel meg a mindenféle szerszámok hanyag rádobálásával...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz csemberlen #6055 üzenetére

    abba be van épitve a pitagorasz

    Ez annyira jó, itt vigyorgok rajta. :)) Elképzeltem az öreg szakállas tudósforma fazont, amint be van építve a lézeres készülékbe. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #6061 üzenetére

    No igen, mi balkezesek (ezek szerint te is) háttérbe szorított kisebbség vagyunk. Balkezes olló a maximum, amit lehet találni, meg balkezes vonalzót (jobbról balra vannak a számok rajta), de ennyi. Nagy sikerélmény volt múltkor konzervnyitóból balkezeset találni, mióta megvan, azóta jöttem rá, miért vágtam el mindig a kezemet a régivel, amikor kicsavarodva próbáltam bontani vele. :D

    A szerszámokkal dolgozó embereknek meg külön nehéz lehet, bele se merek gondolni. Egy láncfűrészt pl. gondolom kifejezetten jobbkezesre terveznek, a biztonsági cuccok nem tudom, mennyire védenek egy balkezest. De a lemezvágó ollónál is lehet, hogy a balkezesség is közrejátszott. Valamiért sima ollónál sem lehet olyan szépen vágni balkezesként jobbkezessel, olvastam valahol, hogy másképp nyomja össze az ember bal kézzel, ezért az éle és a vágás ereje, iránya nem úgy jön ki, ahogy ideális lenne.

    Ehh, nekünk is kellene külön ombuccman, meg érdekképviselet. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Kalandor #6063 üzenetére

    Ilyen szempontból engem bedarált a többségi társadalom :D, jobb kézzel egerészek. Laptopon előny, hogy a tapipadot viszont ballal kezelem, szóval ha van egér, akár azt is tudom mozgatni közben. :DDD. Sőt kés-villa is jobbkezes módon megy, hiába, mindenki megdől...

    A balkezes olló viszont nagyon jó dolog, már iskolásként szórakoztam azzal, hogy technika órára azt vittem (piros nyelű Fiskars, örök hálám, amiért ők gondolnak ránk), és aki kölcsönkérte jobbkezes, mind panaszkodott, hogy milyen kényelmetlen. :P

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #6065 üzenetére

    Balkezes szekerce, váháhá, nem is tudtam, hogy ilyen is létezik. :DD Bár az biztos, hogy balkezeseknek sokkal hatékonyabb ilyet használni. :K

    mindenki: Na viszont lett egy felújítós problémánk, ezért egy kérdésem is. Adott egy 40 éves kicsike társasház, ahol kiderült, hogy az állítólag bűzelvezető (?) eternit cső, ami a házon végigfut és a tetőn likad ki, megrepedhetett a falban, persze épp a mi wcnkben... A tetőről megnézték, és állítólag elég lerongyolt állapotban van a cső, és belül tele van salétromos kicsapódással. Elvileg ez most akkor bontás és csere, amivel nincs gond, mert jövő nyárra már mindenképp tervezte a ház, lóvé is megvan (kivitelező még kerestetik, teljes strangcsere, három szint), viszont nem akarunk most nekifogni, kellene olyan megoldás, amivel nyárig kihúzzuk.

    Kérdés, hogy tudtok nagyságrendi becslést mondani (sőőőőt ha van olyan erre, aki eljönne és árajánlatot is adna, ért hozzá, megköszönöm) arra, hogy mennyibe kerül egy ilyen cső egy részének cseréje? Egy wc plafonját meg oldalfalát kell kibontani kicsit, tető közvetlenül felettünk van, egy hajlásban (könyöknél?) sikerült átjutnia a salétromnak a csövön... Lehet ilyet egyáltalán, hogy csak egy részét cserélni ki, ahol lyukas?)

    A másik, hogy láttam a furánflexesek honlapján, hogy pont ilyesmi gondokra is használható (ez ugyan nem esőlevezető, de a gond pont az, amit ott írtak). Érdemes ilyenbe beruházni, vagy jobban megéri most kicserélni a problémás részt és utána nyáron az egész strangcserével együtt ezt is?

    Előre is köszi, ha van gondolatotok erről. :R

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz pilu01 #6079 üzenetére

    Ehh, ez peches dolog, azt hiszem, minden felújító rémálma, remélem sikerül kevés rombolással megoldanod...

    Halkan örülök, hogy nálunk legalább eddig úgy tűnik, hogy "csak" a wc plafonját kell szétverni és újrafesteni, meg nyáron az egész wc-t, ami olcsóbb csempével van borítva, a drága és gyönyörű csempés fürdő remélhetőleg megússza. Hú nagyon remélem, mert alig másfél év után szétverni az egészet, az a méreg, nem a cián... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6085 üzenetére

    Az változó, ha jól tudom, hogy van-e egyéni hőmennyiségmérés, mindenesetre egy dolog biztos: ha sokáig tartozik bárki a házból, akár egyéni méréssel is, akkor ki fogják kapcsolni a gázt, amitől annak sem lesz fűtése, aki egyébként fizet rendesen. Persze meg lehet tenni, hogy ráterheltetitek arra a lakásra a lóvét és kifizeti a ház helyette, de mit mondjak, az attól még ugyanúgy szívás...
    Részemről csak egyedi fűtésűben vagyok hajlandó lakni, egy lepusztult hérás lakásból (csempekályha, gázégő) vagy konvektorosból is inkább csináltatok saját központi fűtést (lakáson belül központit mármint), de közöset ne. Pláne amilyen drága a gáz mostanság...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Dluinet #6113 üzenetére

    Hajdú bojler forever. :R Azóta elhiszem, hogy örök életűek, mióta apum a kb. 40 éves otthoni példányban kicserélte a fűtőszálat, kidobott belőle vagy másfél vödör vízkövet, és az azóta is boldogan működik. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz atesss #6137 üzenetére

    No és mennyi vízkő volt benne? Látványos mennyiség?

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Nos, bajban vagyunk, megérkezett hozzánk a penész... Legfelső emelet, de hálistennek nem a tető lesz a ludas, hanem mi. Két olyan felső sarok penészedik, amelyik az épület sarkán van, tehát pl. a kocka alakú házban befelé van egy loggia, annál lévő sarok belül. A fűtés napközben 19 fokon van, hétközben este meg reggel kb. két órán át 21. A héten jöttek ki, és tény, hogy mostanában esténként felnyomtam 22,5 fokra a fűtést este pár órára, és nem is igazán szellőztettünk. Régi, ezer éves fa ablakok vannak (párásodnak, sőt vizesednek belőlről így télen folyamatosan!), meg jó minűségű, 40 éves téglafal, viszont a fűtési rendszer új.

    Jól gondolom, hogy a szellőzés hiánya és a magas páratartalom, meg esetleg a túl nagy hőingadozás miatt jött ki most a penész? Van valakinek ötlete erre? Tippként mondták, hogy ezzel a Savo nevű reklámozott cuccal meg lehet ölni a penészt, de persze végleges megoldást kell találnunk. Mondjuk úgyis műanyag ablakra fogunk cserélni tavasszal, persze Aereco szellőzőkkel. :U A nagy gond addig, hogy asztmás vagyok és speciel a penész azon kevés dolgok egyike, amire azonnal befulladok. :O

    Plz ha valakinek van ötlete, írja le, megköszönöm nagyon. :R

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Met #6164 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, egyelőre akkor szellőztetünk ezerrel (amúgy is mániám :) ), aztán ha nem elég, utánanézek a párátlanítónak...

    Az ablakok között nincs most rongy meg szivacs, mert legtöbbször úgyis le van húzva a régi jó fa roló, de persze kellene, szerzünk is.

    Ami érdekes, az az, hogy tavaly nem volt egy szál penész sem, pedig december közepén üzemeltük be az új fűtésrendszert, és tavaszig ment is gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Ceresit Stop Pára beszerezve és beizzítva, a két penészes sarok között fogom váltogatni (3500 Ft a 20 m2-es két hónapra, kettő kicsit drága lenne), sűrű szellőztetés is megvan most már, plusz penészölőt is szereztünk, és a hőmérsékletet is feljebb vettük kicsit.

    Köszönöm az ötleteket, remélem most már jó lesz. :R

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Ja még penészhez: megtekintettük ma a kapható penészölő spray cuccokat, és az én vegyész jobbik felem szerint elvileg ez a Savabor-W nevű a leghatékonyabb (sárga szórófejes flakon), mert ebben sav és lúg is van, és nagy koncentrációban, ráadásul nem kell lemosni utána, a hódos barkácsáruházban találtuk. Most elvileg épp pusztulnak mindenfelé a lakásban, hehhhehehe (gonosz kacaj)...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6227 üzenetére

    Felek pontos megnevezése, mit végez el (takarítás, sittlehordás is legyen benne), milyen határidőkkel, ha nem teljesíti, kötbér (pl. vállalkozói díj x %-a/nap késedelemnél, más % ha nem teljesíti,30 napot meghaladó késedelem esetén elállhatsz, hibás teljesítésnél díj x%-a), garancia ideje (1 év minimum, 20k felettinél kötelező), és persze a vállalkozói díj. Most így hirtelen. :) És ettől függetlenül nézz a körmére napi szinten...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz siti #6231 üzenetére

    Vagy lettél volna igényes és előrelátó (már bocs), és rögtön azzal kezded, hogy megnézeted, jó-e a villamos rendszer, előre eltervezed, mit akarsz kicserélni és mit nem, akkor pedig elég egyszer glettelni és kifesteni. ;)

    Egy kisebb, de iszonyúan elhanyagolt lakás komplett felújításán vagyunk túl, nem generálban, hanem külön mesterekkel végezve, szóval saját tapasztalat. Mi szépen leültünk, körbenéztünk, elterveztük, mi mindent kell kicserélni és mit mikor, ennek megfelelően szerveztük a mestereket, és nem is volt semmi gond, időre meglettünk. Az egyetlen váratlan dolog az volt, hogy a kívülről jónak tűnő Hajdú bojlerről kiderült, hogy belül totálkáros, és ki kell cserélni, ennyi. Beszéltünk a többi lakóval is, ezért tudjuk, hogy hamarosan meg lesz bontva és kicserélve a strang, ezért ott direkt vettünk plusz csempéket, hogy legyen mivel visszapótolni utána, meg emiatt ott eleve olcsóbb csempét használtunk.

    És épp emiatt gondolom, hogy bár sok mindent másképp csinálunk majd a következőnél, pl. ezután csak generálban, naponta a körmükre nézve, de csakis használtat vennék, gagyi minőségű újat rettentő drágán, tervezőasztalról soha. Bár most azért pár évig nem örülnék, ha felújításba kellene belevágni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz siti #6233 üzenetére

    Na mondjuk két héttel azért iszonyú nehéz gazdálkodni, csoda, hogy ennyi belefért. A frissen felújított használt lakás meg szívás, volt itt korábban is valaki, aki ugyanígy megjárta, a szép külső alatt egy csomó minden nem volt kicserélve. Éljenek a lepusztult használt lakások. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6237 üzenetére

    Érdemes zárt égésterűt venni, mert ott a szénmonoxid mérgezés esélye 0-ra csökken (a kéményen ki lehet vezetni a dupla csövet). Az átfolyós baromi kényelmetlen, nem tudom, használtál-e ilyet, én igen és gyűlöltem... Nálunk 46m2-en egy zárt égésterű Saunier Duval Renova Mini van, nálunk semmi gondja, de szoktak panaszkodni rá, a Vaillant meg a Junkers azért jobbak, persze drágábbak is. Viszont ez volt akkor az egyetlen nem kondenzációs és eléggé kicsi cirkó, 3,4-12 kW-ig. Egy ekkora lakásban sosincs szükség 12 kW-nál többre, bár igaz a melegvíz nálunk szándékosan bojleres.

    Megnézetted a kéményt előre, hogy megfelelő-e, bélelt-e?

    Ja és hőn ajánlom Geller_1972 fórumtársat, tökéletes munkát végeztek nálunk, gyorsan és nagyon rugalmasan. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Kalandor #6258 üzenetére

    Kényelem plusz idő is. Rengeteg időt spórol vele az ember, én mindenképp szeretnék minél hamarabb. Most is kb. hetente jutunk oda, hogy mosogassunk, de elég lehangoló úgy kezdeni a hétvégi főzést, hogy előtte mindent el kell mosogatni, mert már egy szál villa sincs tiszta. Nekem legalábbis egyszerűen nincs időm mosogatni, örülök, ha aludni tudok eleget. :D És hát az idő is pénz. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6292 üzenetére

    villanyos gazdaságosabb (?) és jóval hatékonyabb szebb ...

    Hát erről lehetne hitbéli vitákba bonyolódni rendesen. :DDD Részemről (több mint tíz éve konyhában sürgölődő nőként) ki nem állhatom a villanyfőzőlapot, iszonyú lassú, szóval tapasztalati alapon a hatékonysága és praktikussága borzasztó. Ráadásul nem nagyon találkoztam olyan emberrel, aki rendszeresen főz és a kerámialapot emellett tényleg szép tisztán tudná tartani. Nekem egy szuper gázos főzőlapom van, külön wokos rózsával (ááállat :D), inox és szépen tisztítható, gyakorlatilag egyetlen rongytörléssel. A fogyasztása meg nem olyan hatalmas nagyságrend, hogy számítana.

    Sütőből viszont szerintem is a villanyos a jó, grillezővel meg hőlégkeveréssel, és mindenképpen derékmagasságba beszerelve, ha már egyszer feltalálták ezeket a csodás külön beépíthető sütőket, amiknél nem kell hajolgatni a tepsivel. :DDD

    mod: Az indukciós főzőlap meg szép dolog meg okos is, de egyrészt nem minden edény jó hozzá, másrészt mint a többi elektromoshoz is, nem elég az egy fázis (ez is költség, innentől rohadt drága az egész villanyfőzőlapos játék...), ráadásul a takarékossága sem oszt vagy szoroz, nem akkora nagyságrend a költsége. Egy dolog tetszik benne: ha kisgyerek megtapogatja, nem égeti meg a kezét. Viszont akkor is meg kell tanulnia, hogy nem tapogatunk főzőlapot, mert a nem indukcióssal máshol pórul járhat...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Hasaggymeg #6294 üzenetére

    Na ezért mondtam, hogy hitbéli vitákat lehet folytatni erről. :DDD Teljesen szubjektív módon nekem elektromoson nem jó főzni, próbáltam, utáltam. ;) Pl. hogy pirítasz meg hirtelen, "nagy lángon" valamit egy elekromoson?

    DeFranco: :K :B Mivel a pH! "lakosságának" túlnyomó többsége nem nő/lány, ezért jogos, hogy nem tűnt fel. Bár szerintem ez a kis narancssárga rák igen feminin módon emelgeti az ollóit :U . Majd egyéni avatarnak kérek egy kis gyöngysort a csuklójára, izé ollójára, mert hát nyaka az nincs szegénynek. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6300 üzenetére

    Ez alapján nem érdemes dönteni szerintem, mert a gáz legalábbis gyakorlatilag pár száz forintot fogyaszt havonta, gyanítom a villany sem sokkal többet, szóval egyszerűen nem szempont. A fontos az, hogy jól használható legyen, és nekem éppen a gáz főzőlap-villanysütő kombó a jól használható. Semmi baj nincs vele, lehet kapni sok ilyet. No meg hát nem véletlen, hogy a profi konyhákon mindig gázt használnak főzéshez. ;)

    biker: Mondom, próbáltam mindkettőt, és a villany főzőlap nem tetszett, iszonyú lassú. Nekem az kell, hogy ha most nagy lángon meg akarom pirítani a hús külsejét, akkor azt azonnal el tudjam kezdeni, nem pedig ott várni percekig, amíg elég meleg lesz ahhoz, hogy rátehessem a serpenyőt, aztán meg ott van a meleg lap feleslegesen, mert tényleg csak pár percre kellett. A woknál főleg az a gond nem tudja a magas falát körbeérni a láng, szóval eleve nem lehet vele megközelíteni a gáz tudását. Másrészt ha ott dobálom, ütögetem benne a cuccot, az nem tenne jót egy kerámialapnak.
    Szóval nincs egyedül üdvözítő megoldás, kinek ez, kinek az. ;)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #6304 üzenetére

    Bocs, de ha lapos aljú, akkor az nem igazi wok... :U Ne akarj meggyőzni, mert nem tudsz, és nem én vagyok az egyetlen. Megint mondom, hogy használtam ilyet egy ideig rendszeresen, és a gázhoz képest nagyon lassan reagált mindenre, utáltam.

    Az utána meleg marad azért gond, mert pazarlás. Azért kíváncsi vagyok, hányan használják ki a maradékhőt ilyenkor. Szükségem sincs rá, mert tudom, mikor kész a kaja, akkor elzárom a gázt és kész.

    És számítsd hozzá azt a plusz költséget is, hogy sok helyen nincs 3 fázis, ennek a kiépítésével egyből iszonyú drága lesz a kerámialapos tűzhely. Annak az indukciós wokosnak meg kérném az árát is, gyanítom nem két fillér... :U Szóval ennyit a takarékosságról. No igen, kb. 60k-ból tökéletes extrás gáz főzőlapot tudtam venni, ehhez képest egy sima elektromosnak ott kezdődik valahol az ára, amit még megdob a 3 fázis költsége (ami egyébként nálunk is kellett volna hozzá).

    Én elismerem, hogy van aki jobban szereti az elektromost, de ne mondd azt, hogy jobb. Nekem és sok más embernek nem jobb. ;) Eleve azzal kezdtem az egészet, hogy ez hitbéli kérdés. És szerintem egész más lenne a gáz-elektromos szavazók aránya egy főleg nők által látogatott honlapon, de ez tényleg csak mellékszál.

    Antonio: Számold ki, mennyibe kerül a 3 fázis, maga az indukciós lap, meg ha nem olyan edényeid vannak, amelyekkel nem működik, akkor egy új edényszett.

    Mesterszakács? No igen, az éttermekben nyilván nem véletlenül gázon főznek. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #6312 üzenetére

    Meleg marad: és mi van azoknál az ételeknél, aminél nem szükséges, sőt aminek rosszat tesz, ha rajta hagyod egy fokozatosan hűlő lapon? Vannak dolgok, amiknél ez elmegy vagy jó, de van sok más, aminél nagyon nem. A tükörtojásnál jóval szofisztikáltabb dolgokat is szoktam főzni.

    A kérdezőnél spec épp úgy tűnik, hogy nincs 3 fázis...

    Egy darab önálló főzőlap messze nem 50-60-nál kezdődik, inkább 30-40k között, például
    klikk.

    Fogyasztáson min vitatkozunk? Gáz havi kb. 300 Ft tudtommal, ehhez képest milyen iszonyatos megtakarítás a villany?

    Nem kell szellőző az ablakra csak a gáztűzhely miatt, másrészt pedig normális ember egyébként is tetet ilyet, ha nem akar szép nagy penészfoltokat a bedunsztolt lakásába...

    Edényből van mindenféle, régi nagymama edény is, meg modern is, de tudom, hogy bármilyen rátehetek. Megintcsak: a kérdező akart indukciósat, ezért írtam.

    Továbbra is csak azt látom, hogy elborultan technikai oldalról nézel egy olyan témát, ahol nem ez a legfontosabb, és nem lehet egyértelműen jobbat vagy rosszabbat találni, egyszerűen más és igenis ízlés kérdése, kinek melyik a jobb. És arra nem tudtál semmit mondani, hogy a profi konyhákon miért használnak még mindig gázt. ;) No meg persze nyilván te is 10 éve főzöl rendszeresen rendes családi kajákat, innen a tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Antonio #6317 üzenetére

    Értem. Végülis te döntesz, csak megvilágítottam a másik, olcsóbb és szerintem praktikusabb lehetőséget is. ;)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #6322 üzenetére

    A felesleges, pazarló hőleadásról volt szó, ott áll melegen feleslegesen.

    Végig főzőlapról beszéltem, sosem vennék egybe tűzhelyt, ha olvastad, amit írtam, ezt is leírtam.

    Átalánynál nem feltétlenül annyi mindenkinek, jogszabályilag ott is Ft/MJ van megadva, aztán gondolom ha egy házban túl sokan használják fűtésre a gáztűzhelyet (van ilyen), akkor magasabb átalányt számláz a gázszolgáltató. De ennek konkrétan utána tudok nézni egyébként.

    Tudtommal ha csak egy szál gáz főzőlapod van, nem kell a szellőző, lásd itt, 4.2.3.2. pont a tűzhely, nem írja elő. De ha olvastad volna, amit írtam, azt is leírtam, hogy a szellőző eleve kell, különben elkezd penészedni a lakás. Olvasol is egyáltalán?! :W

    A vaslapos rezsó borzasztó, ahogy azok a régi típusú elektromosok is, ahol szintén vaslap van és nem kerámialap, fél évig főztem olyanon, meg most még egy pár hónapot, na az valóban szörnyű, ebben egyetértünk.

    Hát én téged nem értelek, most miért csinálsz ekkora balhét ebből? Látom, hogy az index hasonló témájú fórumáról táplálkozol, úgy könnyű gondolatokat szerezni... Most kezdjem el én is kimásolgatni az ellenérveket? Mert vannak dögivel. :U El kellene fogadnod, hogy itt nincs egy igaz és üdvözítő megoldás, egyszerűen neked az a jó, nekem meg ez. De szerinted az a rengeteg ember, aki gázosat használ, biztos mind szegény tudatlan megtévesztett ember, aki nem tudja, milyen jó is az elektromos. Hát nem így van...

    Részemről ezzel lezártam a vitát, mert te csak a saját meglátásodat erőszakolod, én meg így is túl sok időt töltöttem ezzel az egésszel. :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák