Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz gordonfreemN #8267 üzenetére

    Már körüljártam én is a témát. Sima turbósat semmiképpen nem veszünk, akkor már kondenzációs lenne a másik alternatíva, eleve a padlófűtési rendszer miatt az lenne a legideálisabb. Viszont a komplett rendszer kiépítése 5-600k alatt nem állna meg kondenzációsból, ami még hagyján, de maga az egész procedúra is lenne annyi idő, hogy már karácsony is lenne mire kész lenne. Gázterv készítés, engedélyeztetés stb... csőrendszer kiépítés. Turbósnál meg ugyanez a móka lenne, csak kondenzvíz elvezetés nem kéne, meg annyival lenne még olcsóbb a kiépítése, amennyivel olcsóbb maga készülék, olyan 100k-val.
    Most meg van egy sima nyílt égésterű kazánunk, annál csak egy készülékcsere lenne, ami így harmad áron kijönne, és azonnal meg lehetne csinálni is, illetve egy régi bojlert is váltana, mert kombi készülék lenne.
    Tudom hosszabb távon a kondenzációs jobban megérné. De most minél előbb kéne az új kazán.
    Nyílt égésterüből nem nagyon találtam jobbat ennél amit linkeltem, ebből a technológiából kéne most kihoznom a leghatékonyabbat. :K Így is legalább 20%-al jobb lesz az új kazán hatásfoka mint a mostani. :K
    Egy turbósnak is max olyan 97-98% a hatásfoka, s azt is minél magasabb hőmérsékleten tudja, ami mi esetünkben padlófűtésnél pont nem is teljesülne szerintem. Ráadásul amit linkeltél turbósat annak ugyanannyi a hatásfoka, mint amit én kinéztem nyílt égésterüt 93%

Új hozzászólás Aktív témák