Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Üdv,

    régebben érdeklődtem, hogyé is megy panel házban a falba fúrás. :DDD
    Szóval kölcsönbe sikerült szereznem egy ütvefúrót, gondolom az, és nem fúró kalapács, hammer drill-nek van írva, nekem azt mondta aki kölcsönadta, hogy ütvefúró. :DDD Szóval be van állítva meg minden, már precízen kimértem, hova kell lyukakat fúrni a falba. Gyakorlatilag már csak a fúrás van hátra. Igen ám, csak beparáztam meg minden, szóval néhány kérdés:
    - a szoba mellett a fürdőszoba van. Ahova fúrni akarok, annak a falnak a túloldalán van a fürdőszoba. Ugye nem lyukadok ki a túloldalon? :U 4 centi mély lyukakat kéne fúrnom (egyébként 6 mm-es fúró fejjel), ismerős azt mondja, szerinte tuti megvan legalább 5-10 centi vastag a fal, nos én próbáltam kitalálni, és számoltam valami 3 centit. :D Lehetséges, hogy 3 centi vastag lenne a fal?
    - honnan tudhatom, a falban hol van vezeték? Nem akarok belefúrni semmibe, főleg ha áram megy benne. :DDD Az ütvefúróra rá van írva, hogy double insulation, ez gondolom ~ dupla szigetelést jelent, tehát ha ez történne, akkor sem rázna meg engem az áram? :U Mondom, a fal túloldalán van konnektor is. Egyáltalán honnan tudhatja meg az ember, hogy a saját lakásának falaiban hol mennek a vezetékek? Semmi alaprajz vagy ilyesmi nincs, hogy legalább 2 szoba közti fal vastagságát tudnám... gondnokságot is megkérdeztem, nekik sincs ilyenjük...
    - mikor fúrhatok, ha a legkevésbé akarom zavarni a lakókat? Vasárnap tuti nem. Én hétköznap fúrnék, valamikor délután, mert este már nem szabad, délelőtt meg azokat zavarnám, akik később kelnek vagy éjszakások voltak / lesznek és akkor alszanak... szóval én délután valami 2 óra körüli időpontra gondoltam, olyankor jó? Mert ez oldalra is, emeletekre is simán úgy átterjed, mintha ott fúrnék...
    - valaki írta, hogy néha a panelok falában lehet találkozni "zárvánnyal" és az kellemetlen érzés... mire készüljek? Csak fogjam határozottan a fúrót és lazán vagy készüljek arra, hogy valami visszaüt? :D

Új hozzászólás Aktív témák