Új hozzászólás Aktív témák

  • canniball

    nagyúr

    válasz pjen #36651 üzenetére

    Szóval egyszerű "egyjeles" szerkezet, remek!
    Amiért kérdeztem: van a vegyestüzelésű és a gázkazánunk, csapokkal lehet váltogatni hogy mikor melyiket akarjuk használni, de egyrészt ez így elég kényelmetlen, másrészt jó lenne ha a hideg téli éjszakákon -megelőzendő a lakás lehűlését- amikor leáll a vegyestüzelésű akkor ha szükséges bekapcsolna a gáz. Azt mondta a fűtésszerelő ha betesz egy-egy visszacsapó szelepet a kimenő ágakra azzal megoldható a kérdés. Viszont így az a része nincs kiküszöbölve a dolognak hogy mikor fával begyújtok és még nem melegedett föl a lakás akkor a gázkazán ne kapcsoljon be/a két szivattyú ne dolgozzon egyszerre, illetve ugyanez pepitában amikor éjszaka még a parázs valamennyire melegít és időnként ki-bekapcsolgat a vegyestüzelésű szivattyúja. Bár utóbbi nem tudom mennyire valós probléma.
    Arra gondoltam hogy ha lenne egy szerkezet amire (szintén) rá lenne kötve a vegyestüzelésű szivattyúját vezérlő csőtermosztát is és a gázkazánt vezérlő szobatermosztát is, és ami érzékelve hogy beindult a fával történő fűtés elvenné a szobatermosztát jelét azzal megoldódna a kérdés. Hab lenne a tortán ha még egy időzítő is lenne benne áthidalandó az "átmeneti időszakot".
    Kérdés hogy ilyen vajon létezik-e?

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák