Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok!

    A telkünk végébe drótkerítést szeretnék csinálni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
    14 méter széles itt a telek, középre szeretnék egy 2 szárnyú - 2-2 méteres - kaput.
    A drót 1,75 magas, a maradék 5-5 méteres kerítés részre 3-3 oszlopot terveztem.

    Kérdéseim:

    - A kapu szárnyakat zártszelvényből szeretném összehegeszteni. Ahogy írtam drótkerítés lesz, a kapu szárnyakra is ugyanazt a drótot szeretném húzni.
    40x20 (2mm) -as zártszelvény, természetesen "élére" állítva, keresztben merevítve megfelelő választás a kapuhoz?

    - A kerítés alsó felét miként lehet kivitelezni úgy, h ásásmentes maradjon kutya ellen?
    Leásására is gondoltam, de nem tudom, h az általam vásárolt kerítés mennyíre kezdeni el korrodálni a földben.
    Ezen kívül milyen olcsóbb alternatívák vannak?

    - Oszlopokat tekintve előre legyártott, trapéz metszetű betonoszlopokra gondoltam, a kapu "terhét" is elviselik ezek?

    - Betonba szeretném rakni az oszlopokat. Milyen mély alapot kellene ásnom nekik? Kb. 50cm elég, vagy itt is illene fagyhatárig "alapozni" őket?

    Köszönöm.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák