Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Victoryus #121421 üzenetére

    Az hogyha nincsenek függőbe a falak miért probléma? Ez inkább burkolásnál gond, hiszen sokkal egyszerűbb egy tökéletes alapfelületre burkolni. Először azt kellene megállapítani hogy mennyi a különbség, hogyha az alja és a teteje között van 5 centi, akkor hagyd így. Ha tényleg csak pár centi akkor léteznek megoldások, csak nem kifizetendő. Vakolósíneket kell a jelenlegi vakolatba elhelyezni, de úgy hogy azért ne kelljen újravakolni mindent. Tehát ahol lehet és kell, ott be kell süllyeszteni a vakolósínt, ezeket függőbe állítod, és mehet a móka. Előtte mindenhonnan le kell kaparni a festéket, mélyalapozás, és mehet rá a vakolat. Máshogy nem lesz függő, a régi vakolatot nem kell leverni, abba kell belesüllyeszteni a vakolósíneket és úgy kell felragasztanod őket hogy minél kevesebb anyaggal függőbe tudd hozni a falat. De én mérlegelnék, feldobsz több mázsa vakolatot, és tényleg egy jobb festő kigletteli 3 rétegben úgy neked hogy nem fogod megmondani hogy görbe a fal. Nálunk is minden görbe és amit tényleg komoly szaki csinált, az olyan gyönyörű síknak tűnik hogy, brutál jó! Ha rátennék bármilyen lehúzólécet ugyanúgy görbe, kidobná a hibákat, de ezért egy egész házat én nem vakolnék újra. Meg azért rengeteg kosz is egy egész házat egyedül újravakolni, akkor már inkább szárazvakolás szerintem, tehát gipszkarton ragasztva, ahol kell ott meg alávakolni előtte hogy ne kelljen 5 centi vastagon ragasztani a lapokat.

Új hozzászólás Aktív témák