Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz TazLeacher #24101 üzenetére

    nálunk k99 rendszer szerinti vizsga van, és BH-ra is mehetünk. BH-t nagyon tanácsolták, pont azért, mert Alfának nem elég a pozitiv megerősítéses teknika. Mármint közepes zavaró környezetben elég ez is, de még nincs fölötte teljes kontrollom. Hasonlóan, ahogy Orlin is mondja. Néha elkapja a fonalat, volt, hogy a helyben maradást konkrétan kint az utcán 2 macska mellett (3-5 méterre) is tökéletesen csinálta, de ez azért ritka. gyakoribb, hogy nem tudom teljesen kontrollálni, ha más ivaros kan kutyák jönnek. Node 9 hónapos, és még a kiállításon is kiemelték, hogy temperamentumos.

    nekem is erős ellenérzéseim vannak a tükrös sulikkal kapcsolatban. 4 azaz 4 suliban jártunk, még ovis szinten, aztán az ötödikbe íratkoztunk be. hivatalos türkösben is jártunk, meg normál suliban is. nem volt rossz a véleményem róluk (arról a konkrét oktatóról jó se), de messze nem hozta azt, amit ez a mostani,tükröt is felhasználó suli hozott. nem tökéletes ez se, de így, hogy nem csak a fő tanár van, hanem vannak női segédjei is, akik hasonlóan alapos tudással bírnak, kicsit másképp adják elő, kicsit az érzelmek irányából, nekem kerek.

    Muti már a rémített kutyás videot, én még nem láttam. Egyébként szvsz nincs ekkora különbség a módszerek között, inkább az oktatókon múlik.

    [ Szerkesztve ]

    eladó Kawasaki j300 robogó

  • sony309

    őstag

    válasz TazLeacher #24101 üzenetére

    Én senkinek nem mondtam, hogy oda kell vinnie.

    Mindenki találja meg azt, ami számára és kutyájának a legjobb.
    Én nem akartam mindenféle vizsgát a kutyámnak, kisgyerekem volt akkor, azt akartam, hogy egy élhető kutya legyen, aki maga elé engedi a gyerekemet, emberek közé is lehet menni, de ne nyissa ki a kaput egy bűnözőnek.

    Lehetett vele emberek közé menni és nem nyitott kaput senkinek!

    Sajnos, már nincs mellettem és én sem mellette. :(((

    [ Szerkesztve ]

    S3x, hifi & rock and roll

  • Merseyside

    tag

    válasz TazLeacher #24101 üzenetére

    Happy Dog... Nekem csak rossz élményem van. 8 hónapos volt a farkas, amikor beiratkoztunk. Első alkalommal kérdezte a sulivezető (Benke András), mit tud a kutya? Mondom sokat nem, parancsra ül, fekszik, helyben marad, idegentől nem fogad el semmit és nem eszik csak ha engedélyt kap. Megkérdezte, akkor minek jöttünk. Mondom azért, mert nagyon erős benne a domináns hajlam, más kant nem tűr meg a közelében, csak ha megadja magát. Rendben, mondta, akkor középhaladó csoport. Rögtön ráküldött a kiképző bennünket az akadálypályára amit a farkas csak másodszorra tudott megcsinálni úgy, hogy mellette loholtam. Na, ezek után a kiképző még minket szidott majdnem alpári hangnemben. Itt borult el az agyam és én sem válogattam meg a mondanivalómat. A vicc az egészben az, hogy a sulivezető a füle botját sem mozdította, pedig látott és hallott mindent. Nem is volt második alkalom, inkább házhoz hívtam kiképzőt.

    YNWA

Új hozzászólás Aktív témák