Új hozzászólás Aktív témák

  • public73

    aktív tag

    válasz fero02 #9545 üzenetére

    szió!
    én rendszeresen futtatom az enyémet.
    fontos a szabályokat betartani Neked is és a kutyának is bicón:
    - csakis jobb oldalon, tehát sétálásnál (ott mindig bal oldalon!) ellenkező oldalon kell, hogy megtanulja a bicikli melletti futást.
    -soha se tekerd a párázt a csuklódra, szinte csak 1 újjal fogd úgy, hogy bármelyik pillanatban elengedhesd!
    -nem húzhat egy pillanatra sem, mert egy 35-40kg-os kutya, ha beránt, akkor tuti takarás lesz a vége!
    ezért először szigorúan szöges folytóval próbáld elkezdeni!
    (én már póráz nélkül bicajozok vele, ez a végső stádium, amit elérhetsz!)
    -ha a macskákra és más állatokra hajlamos kitörni, akkor először séta közben kell megregulázni.
    -meg kell érezned a kutyádon, hogy mikor kell pisilnie, vagy kakilnia, mert különben szintén elrántás a vége....
    gyakori lesz, hogy odaszaladnak a kóbor kutyák, és a Tiednek akkor sem szabad kitörni, vagy irányt változtatni! ez az ő életébe, de akár a Te sérülesedhez is vezethet!
    ha nagyon részletesen kíváncsi vagy, hogy én hogy értem el, hogy pár hét alatt már el mertem engedni a főúton póráz nélkül, vagy akár a városközpontban kerékpárúton, akkor majd priviben oskosítalak! ;) :R

    más:

    tuti, hogy álja a lövést a kutyód, vagy csak reménykedsz benne?
    próbáltátok is élesben?
    mert csak akkor lehetsz biztos ebben, ha 2-3 méterre a kutyádtól elsütnek egy pityut.....
    az enyém tuti az, mert asuliban 3-4-szer lőnek alkalmanként!
    ja és akkor is állnia kell, amikor csibészkarral dolgozik a kutya! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák