Új hozzászólás Aktív témák

  • spycho2

    újonc

    Sziasztok.

    Rendeltem már néhányszor (kb 6-7x) banggoodról terméket, max 30 000 ft-ig. Eddig nem kellett vámolnom, ezért nem is foglalkoztam azzal, hogy külön dobáljam a csomagokat, külön külön rendeljem meg stb. (mivel a banggood úgyis szét szortíroz egy nagyobb rendelést is, több kicsire)

    Na de a napokban rendeltem egy jóval nagyobb csomagot, mind árban mint méretben, amit a banggood szét is osztott szépen, fel is adta postára. Na most még a vámkezelésig nem jutott el, de félő, hogy valamelyik el fog, mivel az egyik egy nagyobb méretű quadcopter, ami 67 000 ft volt szállítással együtt. Na már most, oké, ha fennakad a vámon elküldöm nekik a szükséges infokat, de, ha a paypal bizonylatot is küldenem kell, akkor lehet gondban leszek, mivel egyben az egész kicsit több mint 140 000 ft volt. Így a 67 000 ft-os quad copter mellett ott lesz egy csomó tizenezres tétel (amik már szintén vámkötelesek), amiket szintén látni fognak. Így most a banggood számla 67 000 ft, a paypal tranzakció pedig több mint 140 000. Mit vámoltatnak meg? Vagy ez alapján kiszűrik a többi csomagot, és mindent megvámolnak? Vagy megvámolják ezt a csomagomat 140 000 ft-ra, a többit ha fennakad meg szintén ennyire, mivel ugye ugyanabban a tranzakcióban vannak? (Mondjuk ez hülyeség, de amiket itt olvastam tőletek, simán előfordulhat...) Legközelebb már okosabb leszek, de hát az ember mindig a saját kárán tanul... :D

Új hozzászólás Aktív témák