Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Land

    veterán

    Sziasztok!

    Jó pár éve használok kontaktlencsét. A mostani típust is már elég régóta. Egy idő után azt vettem észre, hogy belső fehér részeken bevérzett a szemem, aztán pár hete/hónapja pedig eléggé elhatalmosodott a bevérzés, illetve ahol a lencse illeszkedett a szememre ott is bevörösödött. Elmentem orvos, aki 1 hétre megtiltotta a lencse használatát, mert ha így folytatódik akár szaruhártya átültetésre is szükségem lehet. Kaptam Flucont, illetve műkönnyet a szememre. Az 1 hetet a szemüveghasználat mellett 2 hétre kitoltam és szépen elmúlt a gyulladás. Most vasárnap beraktam egy újonnan kibontott lencsét. Hétfő estére viszont azt vettem észre, hogy megint be van vérezve a szemem és a lencse helyén piros a szemem. Így azóta megint szemüvegezek és a szemem kezd helyrejönni.
    Mi lehet a baj? Gondolom nem kap elég oxigént a szemem. Viszont a lencsém elvileg heteken át folyamatosan hordható, tehát aludni is lehet benne. Én sosem aludtam benne.
    Róla van szó: CooperVision Biofinity. Oxigén áteresztése 160 Dk/t, mely elvileg kiváló érték. Remélem hordhatok újra lencsét, mert nem kedvelem a szemüveget (napszemüveget nem hordhatok, kevésbé bírja a szemem a napfényt, alul/felül kilátok, maszk viselése közben hidegből melegbe érve bepárásodik, állandóan törölgetni kell stb..)

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Új hozzászólás Aktív témák